Mis on FOUND.000 kaust ja FILE0000.CHK fail Windowsis?

Mõnes köites võite näha uut kausta nimega FOUND.000, milles on fail, kasutades laiendit .CHK. Siin on need, kust nad pärinevad ja milleks nad on mõeldud.

Need on rikutud failide killud

SEOTUD:Kas peate tõesti USB-mäluseadmed turvaliselt eemaldama?

Selle kausta ja faili loob Windowsi sisseehitatud tööriist chkdsk, mis tähistab lühendit „Kontrolli ketast”. Windows käivitab Check Disk'i automaatselt, kui ta märkab failisüsteemi probleemi. Need .CHK-failid on rikutud andmete fragmendid - selle asemel, et leitud rikutud andmeid kustutada, paneb Check Disk need teile kausta.

Näiteks võib see juhtuda siis, kui arvuti kaotab järsku toite või kui eemaldate arvutist USB-draivi, kui faili sellele kirjutatakse. Protsess ei lõpe ja kõik kirjutatavad failid on ainult osalised, rikutud failid. Märkige, et ketas parandab failisüsteemi ja võtab selle osalise failibiti, asetades selle kausta FOUND.

Kust leiate .CHK-faile

Kaust ja fail asuvad samast sektsioonist, kus viga ilmnes. Näiteks kui leiate oma USB-draivilt FOUND.000 kausta ja .CHK-faili, sisaldab see ühe või mitme faili fragmente, mis on teie USB-draivist taastatud. Kui leiate süsteemidraivilt C :, kausta FOUND ja .CHK-faile, sisaldab see failijagu, mis on taastatud teie süsteemi partitsioonist C: draiv.

Neid faile kuvatakse ainult siis, kui olete Windowsi seadistanud peidetud failide kuvamiseks. Peidetud failide kuvamiseks peate määrama File Exploreri või Windows Exploreri, vastasel juhul peidab Windows selle kausta teie eest.

Kuidas taastada andmeid .CHK-failidest (mida pole tagatud)

Windows sildistab .CHK-failid „taastatud failifragmentidena”. Üksik .CHK-fail võib tegelikult sisaldada ühte või mitut terviklikku faili, ühe faili fragmente või mitme faili fragmente. Tavaliselt ei saa .CHK-failidest palju andmeid taastada.

Kui te ei kaotanud olulisi andmeid, ei pea te ühegi leitud .CHK-failiga jamama. Võite lihtsalt kustutada kõik .CHK-failid ja LEITUD kaustad. Tõenäoliselt soovite neid faile enamikus olukordades lihtsalt ignoreerida või kustutada. Võimaluse korral on teil lihtsam varundatud kadunud andmete taastamine.

Kui kaotasite mõned olulised andmed ja märkate FOUND kausta ja .CHK faile, on teil väike võimalus, et võite osa neist taastada, sõltuvalt selles sisalduvate andmete tüübist. Näiteks on arhiivifailide fragmendid ilma ülejäänud arhiivita üldiselt väärtusetud. Tekstifaili fragment võib siiski olla väärtuslik - võite mõne olulise teksti taastada.

CHK-failidest andmete taastamiseks on palju tööriistu, sealhulgas UnCHK. See tööriist üritab leida terveid faile ja manustatud faile ühe või mitme CHK-faili seest, võimalusel neid välja pakkides.

Selleks, et näha, mida teie CHK-fail võib sisaldada, võite proovida seda avada ka hex-redaktoriga nagu Frhed. See võimaldab teil faili sees teksti lugeda, mis võib aidata teil täpselt teada, mida CHK-fail sisaldab.

Isegi kui te ei saa hex-redaktoris mingeid andmeid lugeda, ei tähenda see, et fail oleks väärtusetu. Kuid kui kõik, mida näete, on hunnik 00-sid, tähendab see, et fail on täiesti tühi.

Meie CHK-faili puhul leidsime, et fail oli tegelikult täiesti tühi. Mõnel juhul võib see juhtuda ja see on hea näide sellest, miks te ei saa eeldada, et peate .CHK-failist üldse midagi taastama.

Kui te ei saa mingeid andmeid taastada või kui te seda ei pea, kustutage julgelt kaust FOUND ja .CHK-failid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found