Vidinate lisamine tagasi Windows 8 ja 10 (ja miks te ilmselt ei peaks)

Töölauavidinad ja Windowsi külgriba olid Windows Vista ja Windows 7 suur tunnusjoon. Kuid Microsoft eemaldas töölauavidinad ja te ei leia neid Windows 8-st või 10-st.

Windowsi töölaua vidinate tootmine lõpetati, kuna need kujutavad endast turvariski

Windows 8 ja 10 kasutamisel lõpetati nende põhjus: Microsofti töölauavidinate platvormil on mitmesuguseid turbeprobleeme. See pole ainult meie arvamus - seda ütleb Microsoft.

Microsofti ametlik turvanõuanne sel teemal selgitab kahte suurt probleemi. Esiteks on Microsoft enda sõnul teadlik seaduslikest töölauavidinatest, mis sisaldavad turvaauke, mida ründajad saaksid ära kasutada. Kui olete sisse logitud administraatoriõigustega kasutajakontona, võivad ründajad kogu arvuti üle kontrolli saamiseks kasutada vidina haavatavust.

Teiseks võib teie arvuti ohtu sattuda, kui ründaja loob pahatahtliku vidina ja laseb teil selle installida. Installige vidin ja see võib teie süsteemi kõigi õigustega teie arvutis käivitada mis tahes soovitud koodi.

Teisisõnu, töölauavidinad pole lihtsalt kerge vidinate platvorm. Vidinad on Windowsi täisprogrammid, millel on täielik juurdepääs teie süsteemile, ja on ka kolmandate osapoolte teadaolevate turvaaukudega vidinaid, mida ei saa kunagi parandada. Kuid paljud Windowsi kasutajad ei pruugi aru saada, et vidina installimine on sama ohtlik kui programmi installimine.

Sellepärast ei sisalda Windows 8 ja 10 töölauavidinaid. Isegi kui kasutate Windows 7, mis sisaldab töölauavidinaid ja Windowsi külgriba funktsionaalsust, soovitab Microsoft selle keelata nende allalaaditava tööriistaga „Fix it”.

Jah, Microsoft üritab töölauavidinate asemel omaenda reaalajas paane lükata. Kuid kui reaalajas paanid pole teie jaoks piisavalt head, on parem töölaua vidinate platvorm.

Mida peaksite tegema: hankige kaasaegsete töölauavidinate jaoks vihmamõõtur

SEOTUD:Kuidas kasutada vihmamõõturit Windowsi töölaua kohandamiseks

On olemas viis, kuidas Windows 8 ja 10 töölauavidinad uuesti lubada, kui soovite. Siiski soovitame tungivalt selle vastu. Lisaks turvalisusega seotud probleemidele on Microsofti töölauavidinad surnud platvormid, mistõttu on selle jaoks raske kindlaid vidinaid leida.

Selle asemel soovitame alla laadida Rainmeter. Kui teised lauaarvuti Wiget'i platvormid nagu Microsofti töölauavidinad, Google Desktopi vidinad ja Yahoo! Vidinaid (varem tuntud kui Konfabulator) on kõik nende emaettevõtted kirves olnud, Rainmeter on endiselt tugev. Rainmeter on tasuta avatud lähtekoodiga töölaua vidina platvorm, kus töötab suur hulk inimesi, kes valmistavad lauaarvuti vidinaid, mida nimetatakse nahadeks. Ausalt öeldes on see parem välimus ja kohandatavam kui muud võimalused kunagi varem. Leiate hulgaliselt saadaval olevaid nahku, mida saab kohandada igas nurgas.

Rainmeteri installimine ja konfigureerimine on küll keerukam kui Windowsi töölauavidinate kasutamine, kuid tasub, kui soovite kaasaegset töölauavidinaplatvormi, mis on palju kohandatavam kui miski, mida Windows ise kunagi pakkus.

Kuidas töölaua vidinaid uuesti lubada (kui peate seda kindlasti tegema)

Kui soovite tõesti taastada algsed töölauavidinad operatsioonisüsteemile Windows 10 või 8.1, võite kasutada ühte kahest kolmanda osapoole programmist: 8GadgetPack või Gadgets Revived. Mõlemad on väga sarnased, kuid 8GadgetPack näib olevat laiemalt soovitatav ja sisaldab rohkem vidinaid.

Pärast teenuse 8GadgetPack või Gadgets Revived installimist saate lihtsalt paremklõpsata oma Windowsi töölaual ja valida „Vidinad”. Näete sama vidinate akent, mida mäletate Windows 7-st. Nende kasutamiseks lohistage vidinad külgribale või töölauale. Vidinaid saate konfigureerida samamoodi nagu Windows 7-s - paremklõpsake vidinal ja valige „Suvandid”, et pääseda juurde vidinal olevatele seadistamisvalikutele.

Hea, et 8GadgetPack sisaldab erinevaid töölauavidinaid, kuna neid on praegu võrgus raske leida. Microsoft võttis aastaid tagasi maha omaenda töölaua vidinate galerii veebisaidi. Kui otsite rohkem lauaarvutite vidinaid, jälgige lihtsalt kolmandate osapoolte töölauavidinaid, mis võivad olla pahatahtlikud.

Selle surnud platvormi jaoks ei leia aga nii palju kolmanda osapoole vidinaid kui Rainmeteri jaoks. Isegi siis, kui Windowsi töölauavidinad olid toetatud, oli Rainmeter parem alternatiiv - ja nüüd kehtib see rohkem kui kunagi varem. Proovi. Sa ei pea pettuma.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found