Öövalgustuse lubamine Windows 10-s

Windows 10 loojate värskendus sisaldab öist valgust, nn sinise valguse filtrit, mis paneb teie ekraani kasutama öösel soojemaid värve, et aidata teil paremini magada ja vähendada silmade koormust. See töötab täpselt nagu Night Shift iPhone'is ja Macis, Night Mode Androidis, Blue Shade Amazon's Fire tahvelarvutites ja f.lux rakendus, millega see kõik alguse sai.

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 loojate värskenduses

Ekraanid kiirgavad erksinist valgust, mis sarnaneb palju päikesega, visates öösel keha sisemise kella maha ja hoides ära melatoniini sekretsiooni, mis põhjustab unisust. Öövalgus muudab teie ekraani öösel hämaramaks ja soojemaks, mis aitab teil magada. See on teooria, mida mõned uuringud on toetanud, kuigi kindlasti oleks kasulik rohkem uurida seda teemat. Peale parema une teatavad paljud inimesed ka sellest, et pehmemate värvide kasutamine - eriti pimedates ruumides - on nende silmis lihtsalt lihtsam.

Luba öövalgus

SEOTUD:Kunstlik valgus rikub teie une ja on aeg sellega midagi ette võtta

Selle valiku leiate jaotisest Seaded> Süsteem> Kuva, kui teie Windows 10 arvuti on uuendatud versioonile Creators Update. Selle lubamiseks valige siin funktsioon „Öövalgus” olekuks „Sees” või selle keelamiseks “Väljas”.

Kui lubate selle funktsiooni päeval, ei rakendu Öövalgus kohe. Selle asemel näete, et teie praeguses asukohas on päikeseloojangut olenemata ajast väljas. Päikeseloojangul - see on selles aknas kuvatud aeg - lubab Windows automaatselt Öö valguse filtri. Windows keelab selle automaatselt ka päikesetõusu ajal.

Öövalgustuse seadistamine

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 loojate värskenduses

Öövalgustusega alustamiseks peate tegema kõik, mida peate tegema, kuid saate seda veelgi konfigureerida, klõpsates lüliti all olevat linki "Öötulede seaded".

Öövalguse funktsiooni viivitamatuks lubamiseks või keelamiseks klõpsake nuppu „Lülita kohe sisse” või „Lülita kohe välja”, olenemata kellaajast. Selle nupu abil saate päikeseloojangut ootamata vaadata, kuidas täpselt öötulede režiim välja näeb.

Reguleerige liugurit „Värvitemperatuur öösel”, et teie ekraanil olevad värvid näiksid jahedamad või soojemad, kui soovite. Liugurit lohistades näete ekraanil muutuvaid värve, nii et näete kohe, kuidas erinevad värvid välja näevad.

Valige kumb värvitemperatuur on teile kõige mugavam. Kuid pidage meeles, et värvitemperatuuri valimine liuguri paremale küljele põhjustab seda, et Windows 10 ei filtreeri üldse palju sinist valgust, vähendades Öövalgustuse efektiivsust.

Pärast selle lubamist määrab Windows automaatselt Öövalgustuse ajakava. Windows aktiveerib öövalguse päikeseloojangust päikesetõusuni ja see reguleerib neid aegu automaatselt, et püsida sünkroonis teie geograafilise asukoha päikese liikumisega.

Soovi korral saate selle asemel öise valguse tunni käsitsi ajastada. Võib-olla töötate arvutis kuni päikeseloojanguni ja soovite, et värvid muutuksid alles hiljem öösel. Lülitage sisse lüliti Lülitage öötuli kokku ja valige seejärel suvand „Määra tunnid”, et saaksite valida kellaajad. Öövalgus peaks sisse ja välja lülituma.

Kuna see funktsioon muudab teie ekraanil värvide kuvamise viisi, ei soovi te seda lubada, kui teete öösel piltide või videotega mingit värvitundlikku tööd. Kuid tõenäoliselt pole vahet, kas teie ekraan näeb näiteks veebi sirvides natuke teistsugune välja.

SEOTUD:Windows 10 tegevuskeskuse kasutamine ja kohandamine

Windows pakub Action Centerile ka kiirvalgustuse nuppu Öövalgus, nii et saate öövalgustuse sisse või välja lülitada, ilma et peaksite seadetesse sukelduma. Kui te seda kiirete toimimisnuppude ülemises reas ei näe, klõpsake lihtsalt käsku „Laienda”. Ja kui soovite oma nupu uude asukohta teisaldada või muid muudatusi teha, on meil teie kiirtoimingunuppude kohandamise juhend.

Nii et kas see aitab lõpuks teie und aidata või mitte, peaksite Öövalgust proovima. Kindlasti võidab see pimendatud ruumis ereda valge brauseriakna vahtimist.