Kuidas lisada Bluetoothi ​​arvutisse

Kuigi enamikul sülearvutitel - ja isegi lauaarvutitel - on nüüd Bluetoothi ​​tugi, vajavad mõned meist siiski Bluetoothi ​​täiendusi. Kui kiigutate seadet ilma Bluetooth-toeta, ärge pahandage. Loe edasi, kui näitame teile, kuidas lisada Bluetooth-tuge hõlpsalt ja odavalt igasse arvutisse.

Miks ma seda teha tahan?

Ehkki saate ilma Bluetooth-toeta arvutis suurepäraselt hakkama (eriti kui kasutate töölauda), on kümneid tuhandeid välisseadmeid ja lisaseadmeid, mis vajavad Bluetoothi ​​või muudaksid selle mugavamaks.

SEOTUD:Täielik juhend kaasaskantava Bluetooth-kõlari ostmiseks

Võite näiteks juhtida oma arvutist lisahelikaablit mis tahes Bluetooth-kõlari juurde, mida meie Bluetooth-kõlarite juhendis vaatasime, kuid see muudaks teie kõlari palju kaasaskantavamaks ja mugavamaks muusika kaudu Bluetoothi ​​kaudu ühendamiseks, et saaksite säilitage võimalus seda oma kontoris kõikjal liigutada. Bluetooth on mugav ka traadita kõrvaklappide, mängukontrollerite ja muude lisaseadmete kasutamisel.

Vaadake, kas teie arvutis on juba Bluetooth

Enne jätkamist soovitame teil oma arvutil Bluetooth-raadioid üle kontrollida. Kui teil on vanem sülearvuti või arvuti, oletate tõenäoliselt õigesti, kui oletate, et teil pole sisseehitatud Bluetoothi. Kui teil on uuem sülearvuti, on see aga praktiliselt enesestmõistetav, et teil on Bluetooth. Samamoodi oli see varem lauaarvutites olematu funktsioon, kuid viimastel aastatel on üllatavalt palju lauaarvuteid hakanud saatma Bluetooth-raadiodega.

Windowsi Bluetoothi ​​tõendeid on lihtne kontrollida. Bluetoothi ​​olemasolu saate kontrollida juhtpaneelilt> Võrk ja Internet> Võrguühendused. Kui on õigesti installitud ja konfigureeritud Bluetooth-raadio, näete koos teiste võrguühendustega, nagu Ethernet ja Wi-Fi, kirjet „Bluetooth-võrguühendus”.

Teise võimalusena võite avada seadmehalduri - vajutage lihtsalt nuppu Start ja otsige sõna „seadmehaldur” - ning otsige seejärel kirje „Bluetooth”. Seadmehaldur näitab teile, kas teie arvutis on Bluetooth-seade, isegi kui see pole õigesti seadistatud.

Samuti soovitame veendumuse saamiseks oma arvutis statistikat uuesti kontrollida. Kuigi see on ebatõenäoline, on võimalik, et riistvara taga olev riistvara müüja kasutab spetsiaalset draiverit või mõnda muud tööriista, mille peate Bluetooth-ühenduse lubamiseks alla laadima. Veidi Google'iga ringi torkimist, paljastades, kas teil on riistvara kõigepealt olemas ja vajate spetsiaalset draiverit, BIOS-i või muid värskendusi.

Lisage oma arvutisse Bluetooth

Kui olete leidnud, et teie arvutis pole sisseehitatud Bluetoothi, peate selle lisama. Hea uudis on see, et seda on lihtne teha ja te ei pea sellele palju kulutama.

Esimene samm: ostke seda, mida vajate

Selle juhendaja järgimiseks pole vaja palju. Kui olete kindlaks teinud, et teie arvuti vajab kindlasti Bluetooth-raadiot (ja mitte ainult draiveri värskendamist), on aeg kontrollida, kas teil on tasuta USB-port. Kui te seda ei tee ja ruumi pole, sest vajate kõiki oma praeguseid porte, peaksite kaaluma kvaliteetse USB-jaoturi või USB-laienduskaardi hankimist.

SEOTUD:Kuidas valida oma vajadustele sobiv USB-jaotur

Kui vaba USB-port on käes, on vajalik ainult USB-Bluetooth-adapter. Selle õpetuse jaoks (ja meie enda masinates kasutamiseks) kasutame kõrgelt hinnatud ja odavat Kinivo BTD-400 (11, 99 dollarit) USB-donglit.

Probleemile lähenemiseks on ka teisi viise, kuid enamik neist on üsna ebapraktiline. Võite näiteks kasutada oma sülearvuti mini PCI pesa koos sülearvuti Bluetooth / Wi-Fi mooduliga, kuid see on palju vaeva. Üks põhjus, miks võiksite minna mini-PCI-marsruudile, on see, kui te tõesti ei soovi sülearvuti USB-porti loobuda ja ei soovi USB-jaoturit kaasas kanda.

Töölaua poolel on ainus põhjus, miks USB-põhist lahendust ei kasutata, see, kui olete selgesõnaliselt lauaarvuti jaoks mõeldud Wi-Fi PCI-kaardi turul, kuna paljudel WiFi-PCI-kaartidel on Bluetooth sisse ehitatud.

Teine etapp: installige Bluetooth-dongel

Kui installite Kinivo Windows 8-le või 10-le, on protsess surm-lihtne: lihtsalt ühendage see sisse. Windows sisaldab dongli jaoks vajalikke Broadcomi Bluetooth-draivereid ja installib need uue seadme tuvastamisel automaatselt.

Kui installite selle Windowsi varasemasse versiooni, peate installima Bluetoothi ​​draiverid. Teate, et vajate draivereid, kui seadmehalduri paan näeb pärast dongli sisestamist välja selline.

SEOTUD:Kuidas ma tean, kas mul on 32- või 64-bitine Windows?

Draivereid saate alla laadida Kinivolt (dongli tootja) või Broadcomilt (seadme sees oleva tegeliku Bluetooth-raadio tootja). Laadige alla oma operatsioonisüsteemi versioon (siit saate teada, kas kasutate 32- või 64-bitist Windowsi), käivitage installiprogramm ja teil on hea minna.

Kolmas etapp: siduge oma seadmed

SEOTUD:Täielik juhend kaasaskantava Bluetooth-kõlari ostmiseks

Nüüd, kui dongel on installitud, olete seadme sidumiseks valmis. Demonstreerime protsessi, ühendades ühe kõlaritest, mida kasutasime kaasaskantavate Bluetooth-kõlarite juhendis.

Pärast dongli sisestamist (ja vastavate draiverite installimisega) peaks süsteemsesse salve ilmuma Bluetoothi ​​ikoon, nagu on näha alloleval ekraanipildil. Paremklõpsake ikooni ja valige kontekstimenüüst „Lisa Bluetooth-seade”.

Kui kasutate Windows 8 või 10, näete allolevat ekraani. Vajutage lihtsalt seadme ühendamiseks nuppu „Sidumine”.

Kui kasutate Windows 7 - või eelmist versiooni, näete selle asemel sellist ekraani. Valige seade, mille soovite ühendada, ja vajutage nuppu „Järgmine“.

Pärast valiku tegemist suhtleb Windows seadmega umbes pool minutit, kuna see lõpetab sidumisprotsessi automaatselt. Pärast seda on teie seade kasutamiseks saadaval!

Oma Bluetooth-seadmeid saate hallata, pöördudes süsteemse salve kaudu Bluetooth-menüüsse (nagu me seda mõni hetk tagasi tegime) või navigeerides jaotisse Juhtpaneel -> Kõik juhtpaneeli üksused -> Seadmed ja printerid. Mõlemal juhul peaksite saama näha (ja nendega suhelda) nii oma Bluetooth-donglit kui ka kõiki lisatud Bluetooth-seadmeid.

See on kõik, mis seal on! 15 dollarit, üks USB-port, praktiliselt valutu installiprotsess ja nüüd on teie arvutis Bluetooth-ühendus.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found