Kuidas ühendada hiir ja klaviatuur PlayStation 4-ga

Uskuge või mitte, kuid Sony PlayStation 4 töötab hiire ja klaviatuuriga. Nii on mugavam kirjutada, kasutada veebibrauserit ja üldiselt kiiremini ringi liikuda. Mõni mäng toetab isegi hiire ja klaviatuuri juhtnuppe.

Kahjuks ei tööta enamik mänge ikkagi hiire ja klaviatuuriga. Arendajad ei taha, et te Call of Duty'is domineeriksite, kuna saate täpselt hiirega sihtida, kui vastased kontrollereid kasutavad. Sellegipoolest on see teadmine käepärane nipp ja näitame teile, kuidas seda teha.

Kuidas hiirt ja klaviatuuri ühendada

Võite kasutada kas USB-hiirt ja klaviatuuri või juhtmeta Bluetooth-hiirt ja klaviatuuri.

USB-hiire või klaviatuuri ühendamiseks PS4-ga ühendage see lihtsalt PS4 USB-porti. Konsooli esiküljelt leiate kaks USB-porti. Need on samad pordid, mida kasutate PS4 kontrollerite laadimiseks. Kui see on traadita USB-hiir või klaviatuur, ühendage traadita dong hoopis USB-porti. Teie PS4 võtab seadme tuvastamiseks aega, kuid see peaks töötama juba mõne sekundi pärast.

SEOTUD:Kuidas siduda Bluetooth-seade arvutiga, tahvelarvutiga või telefoniga

PlayStation 4-ga saate ühendada ka traadita Bluetooth-hiire või klaviatuuri. Bluetooth on standardiseeritud, nii et kõik Bluetooth-hiired või klaviatuurid peaksid töötama. Teil pole vaja hiiri ja klaviatuure, mida turustatakse ainult PS4 või mängukonsoolide jaoks.

PS4 ühendamiseks Bluetooth-seadmega avage oma konsoolil ekraan Seaded, valige „Devices” ja valige „Bluetooth Devices”. Pange oma hiir või klaviatuur sidumisrežiimi ja see kuvatakse sellel ekraanil, olles valmis oma PS4-ga sellega ühenduse loomiseks.

Saate kohandada ühendatud hiirte ja klaviatuuride sätteid. Selleks avage ekraan Seaded, valige Seadmed ja valige kas „Väline klaviatuur” või „Hiir”. Klaviatuuride puhul saate klahvide all hoides valida klaviatuuri tüübi, viivituse ja kordamissageduse. Hiirte puhul saate valida, kas hiir on parem- või vasakukäeline, ja valida kursori kiiruse.

Nüüd saate liideses navigeerimiseks kasutada oma PS4 hiirt ja klaviatuuri. See on eriti mugav PS4 veebibrauseri rakenduses, pakkudes teile hiirt ja klaviatuuri, mis muudavad brauseri kasutamise vähemaks. Saate oma sõpradega vestelda, Netflixist ja muudest meediumirakendustest otsida, sisestada WiFi-paroole ja muid sisselogimisandmeid ning teha muid asju, mida on tüütu teha ilma hiire ja klaviatuurita.

Kuidas mängida hiire ja klaviatuuriga mänge

SEOTUD:Kuidas voogesitada PlayStation 4 mänge kaugarvutiga oma arvutisse või Maci

Siin võib tekkida probleeme. Teoreetiliselt saate mängude mängimiseks kasutada hiirt ja klaviatuuri. Miski ei takista arendajatel oma mängudes hiire ja klaviatuuri juhtimist toetamast. Praktikas ei toeta enamik mänge siiski hiire ja klaviatuuri juhtnuppe. Võite mängu käivitada ja proovida hiirt ja klaviatuuri kasutada, kuid tavaliselt need ei toimi. Selle asemel peate kasutama PlayStation 4 DualShock 4 kontrollerit. Saate kontrolleri nuppe ümber teha, kuid te ei saa klaviatuuri nuppe ümber teha, et see töötaks kontrollerina.

Mängud ei tööta isegi klaviatuuri ja hiirega, kui mängite neid kaugarvutiga, kasutades arvutit. Teil on endiselt vaja DualShock 4 kontrollerit, isegi kui istute arvuti taga.

Mõni mäng töötab, kuid see on haruldane. Nimekiri on väga lühike. PlayStation 4 versioonid versioonist Final Fantasy XIV: Realm Reborn ja Sõda Thunder toetavad nii hiirt kui ka klaviatuuri, mis on mõttekas, kuna tegemist on massiliselt mitme mängijaga võrgumängudega, kus saate mängida ka hiire ja klaviatuuriga arvutimängijatega.

Igat PS4-mängu saab tegelikult mängida klaviatuuri ja hiirega, kuid see maksab teile. Tooted nagu Xim 4 adapter töötavad koos PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 ja Xbox 360-ga. Ühendage sellega klaviatuur ja hiir ning adapter tõlgib teie klaviatuuri ja hiire sisendid DualShock 4 nupuvajutusteks, saates need teie PS4-le. Seega võimaldab adapter teil mängida PS4-mänge nagu arvutimängu, klaviatuuri ja hiirt. Adapter töötab põhimõtteliselt PS4 meelitades arvama, et kasutate DualShock 4 kontrollerit.

See valik on üsna kallis hinnaga 150 dollarit, kuid see on võimalus. Võite proovida muuta PS4 kontrollerit hiire ja klaviatuuri sisendite aktsepteerimiseks, kuid see on palju rohkem tööd.

Me pole tegelikult Xim 4 adapterit ise proovinud, kuid sellel on suurepärased ülevaated. Sarnaseid adaptereid on teisigi ja palju neist leiate Amazonist väiksema raha eest, kuid arvustused tunduvad nende mudelite puhul natuke rohkem tabatud. Näiteks sellel MayFlasti 50-dollarilisel alternatiivil on arvustusi rohkem.

Nii PlayStation 4 kui ka Xbox One toetavad nii hiiri kui ka klaviatuure, kuid need konsoolid on siiski mõeldud kontrolleriga mängimiseks. Isegi ühe mängijaga mängudes, kus tasakaal ei muretse, pole mängude arendajad hiire- ja klaviatuurijuhtimist toetanud - ehkki võiksid. Kuigi PS4 toetab hiiri ja klaviatuure, vajate adapterit (või lihtsalt eraldi mänguarvutit), kui soovite nendega enamikku mänge mängida.

Pildikrediit: Alberto Perez Paredes Flickris, Leon Terra Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found