Mis on kliendiserveri käitamise protsess (csrss.exe) ja miks see minu arvutis töötab?

Kui teil on Windowsi arvuti, avage oma tegumihaldur ja näete kindlasti arvutis töötavat ühte või mitut kliendiserveri käitamise protsessi (csrss.exe). See protsess on Windowsi oluline osa.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on kliendiserveri käitamise protsess?

Csrss.exe protsess on Windowsi operatsioonisüsteemi oluline osa. Enne Windows NT 4.0, mis ilmus 1996. aastal, vastutas csrss.exe kogu graafilise alamsüsteemi eest, sealhulgas akende haldamine, ekraanile asjade joonistamine ja muud sellega seotud operatsioonisüsteemi funktsioonid.

Windows NT 4.0 kasutamisel viidi paljud neist funktsioonidest tavalise protsessina töötava kliendiserveri käituse protsessist Windowsi tuuma. Kuid protsess csrss.exe vastutab endiselt konsooliakende ja väljalülitusprotsessi eest, mis on Windowsi kriitilised funktsioonid.

SEOTUD:Mis on conhost.exe ja miks see töötab?

Enne Windows 7 tõmbas CSRSS-i protsess ise konsooli (käsuviiba) aknad. Operatsioonisüsteemis Windows 7 ja uuemates versioonides joonistab konsoolihosti (conhost.exe) konsooliaknad. Kuid csrss.exe vastutab endiselt protsessi conhost.exe käivitamise eest.

Teisisõnu, see protsess vastutab mõne taustal oleva kriitilise süsteemi funktsiooni eest. Just nii teeb Windows asju.

Kas ma saan selle keelata?

Seda protsessi ei saa keelata, kuna see on Windowsi oluline osa. Niikuinii pole põhjust seda keelata - see kasutab väikest hulka ressursse ja täidab vaid mõnda süsteemi kriitilist funktsiooni.

Kui avate tegumihalduri ja proovite lõpetada kliendiserveri käituse, teavitab Windows teid, et teie arvuti muutub kasutuskõlbmatuks või seiskub. Klõpsake sellel hoiatusel ja näete teadet „Juurdepääs on keelatud”. See on kaitstud protsess, mida ei saa lõpetada.

SEOTUD:Kõik, mida peate teadma surma sinise ekraani kohta

Windows käivitab selle protsessi alati käivitamisel. Kui csrss.exe ei saa Windowsi käivitamisel käivitada, sinistab Windows veakoodiga 0xC000021A. Nii kriitiline see protsess on.

Kas see võib olla viirus?

On normaalne, et see protsess - või isegi mitu selle nimega protsessi - töötab alati Windowsis. Õigustatud fail csrss.exe asub teie süsteemi kataloogis C: \ Windows \ system32. Selle kontrollimiseks, kas see on tegelik kliendiserveri käitamise protsess, saate sellel tegumihalduris paremklõpsata ja valida käsk „Ava faili asukoht”.

File Explorer või Windows Explorer peaks avanema kataloogi C: \ Windows \ System32, mis sisaldab faili csrss.exe.

Kui keegi ütles teile, et failis csrss.exe, mis asub kataloogis C: \ Windows \ System32, on viirus, on see pettus. See on tõeline fail ja selle eemaldamine põhjustab teie arvutis probleeme.

Tehnilise toe petturid on teadaolevalt öelnud: "Kui näete arvutis csrss.exe, on teil pahavara". Igal arvutil töötab kliendiserveri käitamise protsess ja see on normaalne. Ärge langege kelmuse alla!

Kui olete aga pahavara pärast mures, on mõistlik ikkagi viirusetõrje skannida. Pahavara võib mõnikord Windowsi seaduslikke faile nakatada või asendada.

Kui fail csrss.exe on mõnes muus kataloogis, on teil probleem. Mõni pahavara programm varjab end kahtluse vältimiseks csrss.exe-ks. (Faili lisakoopiad võivad olla teistes kataloogides, kuid neid ei tohiks sellest kataloogist käivitada.)

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

Sõltumata sellest, kas näete faili csrss.exe vales kaustas või olete lihtsalt mures, et teil võib üldiselt olla pahavara, peaksite eelistatud viirusetõrjevahendiga süsteemi skannima. See kontrollib teie arvutit pahavara suhtes ja eemaldab kõik, mida see leiab.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found