Failide ja kaustade pakkimine ja lahti pakkimine Macis

Macid tarnivad tugeva sisseehitatud pakkimistööriista, mis aitab teil faile ja kaustu kokku pakkida ja lahti pakkida. Lisaks on seda väga lihtne kasutada! Lisafunktsionaalsuse huvides võite alati proovida ka kolmanda osapoole rakendust.

Kõigepealt räägime sisseehitatud tööriistast Archive Utility. See pole rakendus, vaid funktsioon, mis on rakendusse Finder sügavalt integreeritud.

Failide ja kaustade pakkimine Macis

Alustamiseks avage rakendus „Finder” ja leidke failid või kaustad, mille soovite tihendada. Kui valite mitu faili, hoidke failide valimise ajal klahvi Command all.

Kui olete valiku teinud, paremklõpsake sellel kontekstimenüü kuvamiseks. Klõpsake siin valikul „Tihenda”.

Kui kasutate mitut faili, näitab suvand Tihenda ka seda, mitu faili olete valinud.

Kui tihendusprotsess on lõppenud, näete samas kaustas uut tihendatud faili. Kui tihendasite ühe faili või kausta, kannab arhiiv sama nime koos laiendiga .zip.

Kui tihendasite mitu faili, näete uut faili nimega „Archive.zip”. Selle leidmise hõlbustamiseks peaksite faili ümber nimetama.

SEOTUD:Kiireimad viisid failide ümbernimetamiseks macOS-is

Nüüd saate tihendatud ZIP-faili teisaldada teise kausta või saata selle e-posti manusena.

Failide ja kaustade lahtipakkimine Macis

Arhiivi pakkimine on veelgi lihtsam. Pole tähtis, kas see on Interneti kaudu alla laaditud Zip-fail või midagi, mille olete ise kokku pakkinud.

Navigeerige rakenduses Finder arhiivi ja topeltklõpsake Zip-faili. Mõne sekundi pärast dekompressitakse fail või kaust samas kaustas.

Kui see oli üks fail, näete, et fail naaseb oma algsesse olekusse, nimega puutumata. Kui dekompresseerite mitut faili sisaldavat kausta või ZIP-faili, kuvatakse see kaustana, millel on sama nimi kui arhiivil.

Arhiivi utiliidi seadete muutmine

Kuigi arhiiviliidul pole nähtavat kasutajaliidest, saate mõnda selle sätet muuta. Selleks avage oma Macis Spotlight (Command + Space) ja otsige üles „Archive Utility”.

Kui see avaneb, klõpsake menüüribal üksusel „Arhiiviliit“ ja seejärel valikul „Eelistused“.

Siin saate muuta rakenduses Finder arhiiviliidese käitumist. Kõigi tihendatud ja tihendamata failide jaoks saate luua uue vaikesihtkoha, samuti saate arhiveeritud failid prügikasti teisaldada.

Kolmanda osapoole alternatiiv: Unarchiver

Kui otsite rohkem funktsioone või soovite tihendada erinevaid vorminguid, nagu RAR, 7z, Tar ja nii edasi, proovige The Unarchiveri. See on täiesti tasuta utiliit, mis toetab enam kui tosinat populaarset ja ebaselget arhiivivormingut.

Rakendus võimaldab teil muuta kaevandamise vaikesihtkohta. Lisaks võimaldab see teil valida failide ekstraktimiseks uue kausta loomise, avada kaustad pärast ekstraktsiooni lõppemist ja lubada pärast arhiivi viimist arhiivi prügikasti teisaldada.

SEOTUD:7z ja muude arhiivifailide avamine OS X-is