Kuidas lisada veebisaite avakuvale mis tahes nutitelefonis või tahvelarvutis

Teie nutitelefoni või tahvelarvuti avakuva pole mõeldud ainult rakenduste jaoks. Ükskõik, millist platvormi te kasutate, saate oma lemmikveebilehed avaekraanile kinnitada, et saaksite neile kiiresti juurde pääseda.

Mõni platvorm pakub boonusfunktsioone. Näiteks Chrome Androidile avab need veebisaidid oma akendes ilma brauseri liideseta, samas kui Windows 8 ja Windows Phone pakuvad mõnel veebisaidil reaalajas paanide värskendusi.

Android

Käivitage Chrome Androidile ja avage veebisait või veebileht, mille soovite avakuvale kinnitada. Puudutage menüünuppu ja puudutage valikut Lisa avalehele. Saate sisestada otseteele nime ja seejärel lisab Chrome selle avakuvale.

Ikoon kuvatakse avakuval nagu iga teine ​​rakenduse otsetee või vidin, nii et saate selle lohistada ja panna kuhu iganes soovite. Chrome Androidile laadib ikooni puudutades veebisaidi „veebirakendusena“, nii et see saab rakenduse vahetajale oma sissekande ja ühtegi brauseri liidest ei takistata.

iPhone, iPad ja iPod Touch

Käivitage Safari brauser Apple'i iOS-is ja navigeerige veebisaidile või veebilehele, mille soovite oma avaekraanile lisada. Puudutage brauseri tööriistaribal nuppu Jaga - see on ristkülik, mille nool näitab ülespoole. See on iPadi ekraani ülaosas asuvas ribas ja iPhone'i või iPod Touchi ekraani allosas asuvas ribas. Puudutage menüüs Jaga ikooni Lisa avalehele.

Enne nupu Lisa puudutamist palutakse teil otseteele nimi anda. Otsetee saab lohistada ja paigutada kõikjale, sealhulgas rakenduste kaustadesse - nagu tavalise rakenduse ikooni. (Rakenduse kaustade loomiseks iOS-is puudutage ja lohistage rakenduse ikooni teise rakenduse ikoonile ja hoidke seda hetkeks seal.) Kui puudutate ikooni, laadib see veebisaidi Safari brauserirakenduse tavalisele vahekaardile.

Teised brauserid, näiteks Chrome iOS-ile, seda funktsiooni ei paku. Apple'i iOS-i piirangute tõttu on seda lubatud teha ainult Apple'i enda Safari brauseril.

Windows 8, 8.1, RT

SEOTUD:Kuidas muuta veebirakendused esmaklassilisteks töölaua kodanikeks

Windows 8, 8.1 ja RT seadmed pakuvad ka viisi, kuidas veebisaite Start-ekraanile kinnitada. See on ilmselgelt kõige kasulikum tahvelarvutites, mitte lauaarvutites, kus te ei soovi Start-ekraani näha. Windowsi töölaual saate hõlbustada juurdepääsu kinnitamiseks tegumiribale veebisaidi otseteed.

Esiteks avage moodne Internet Exploreri brauser - seda kasutate tõenäoliselt igal juhul tahvelarvutis, kuna see pakub kõige enam puutetundlikult optimeeritud kasutuskogemust. Liikuge veebisaidile, mille soovite kinnitada, tõmmake rakenduse riba üles - näiteks paremklõpsates või ekraani allservast üles pühkides - ja puudutage tärniikooni. Puudutage tihvtiikooni, sisestage otseteele nimi ja klõpsake nuppu Kinnita alustamiseks. Veebisait kuvatakse teie Start-ekraanil paanina.

Puudutage paani ja veebisait avaneb Internet Exploreris. Mõned veebisaidid pakuvad reaalajas plaatide tuge - kui kinnitate selle oma avakuvale, kasutab Windows seotud RSS-voogu saidi uusimate pealkirjade ja värskenduste kuvamiseks. Enamikku veebisaite pole seadistatud seda funktsiooni toetama. Kui need on olemas, näete värskendusi pärast selle kinnitamist avakuvale.

Windowsi telefon

Protsess on Windows Phone'is sarnane. Esmalt avage veebisait, mille soovite Internet Exploreris kinnitada. Puudutage nuppu Rohkem (…) ja toksake ilmuvas menüüs valikut Kinnita alustamiseks. Windows Phone 8.1 toetab reaalajas paanide värskendusi veebisaitidelt, mis on funktsiooni konfigureerinud, nagu ka Windows 8.

Kui teil on teist tüüpi nutitelefon või tahvelarvuti, on sellel tõenäoliselt ka see funktsioon. Avage lihtsalt selle brauser ja otsige selle menüüst valikut nimega „Lisa avaekraanile” või „Kinnita avaekraanile”.

Veebisaidi otsetee eemaldamiseks seadme avaekraanilt vajutage otseteed lihtsalt pikalt ja eemaldage see nagu iga muu rakenduse ikoon.