Kuidas kiiresti kontrollida, kas teie arvuti suudab arvutimängu käivitada

PC-mängud pole nii lihtsad kui konsoolimängud. Kui teil on nõrga graafikariistvaraga sülearvuti või vanem arvuti, on enne raskelt teenitud sularaha kulutamist oluline kontrollida, kas teie arvuti saab mängu toetada.

Hea uudis on see, et arvutimängijad ei pea riistvara uuendama nii tihti kui varem. Isegi aastaid tagasi ehitatud mänguarvuti peaks saama kõige uuemate mängudega suurepäraselt hakkama. Ja isegi siis võib uuemast graafikakaardist olla kõik, mida vajate uuemate mängude jätkamiseks. Sülearvutid, mis pole ehitatud mängimiseks, ja vanemad arvutid on teine ​​teema.

SEOTUD:Kuidas arvutimängude graafikaseadeid ilma pingutuseta seada

Ettevaatust Inteli graafikaga

Esiteks, üks suur hoiatus: kui teie arvuti kasutab spetsiaalse NVIDIA või AMD graafikakaardi asemel integreeritud Inteli graafikat, on teil tõenäoliselt probleeme uuemate, graafiliselt nõudlike mängude käitamisega.

Enamik sülearvuteid, mille eest mängude sülearvutitena eraldi arvet ei esitata, kasutavad Inteli integreeritud graafikat, mis on odavam ja tarbib vähem energiat. Need sülearvutid pakuvad tavaliselt nii Inteli integreeritud graafikat kui ka spetsiaalset graafikakaarti, vahetades nende vahel vastavalt teie tegevusele.

Paljud lauaarvutid kasutavad kulude vähendamiseks ka Inteli integreeritud graafikat. Töölauaga on aga spetsiaalse graafikakaardi ostmine ja installimine tavaliselt üsna lihtne, et endale mänguhoogu anda.

Inteli sisseehitatud graafika jõudlus on aastate jooksul paranenud, kuid mängude osas pole see peaaegu piisav. Isegi Inteli uusim graafikariistvara on palju aeglasem kui spetsiaalse NVIDIA või AMD graafikakaardi kasutamine. Kui teil on ainult Inteli graafika, ei pruugi te isegi mängida kõige uuemaid mänge kõige madalamate graafikaseadetega.

Kontrollige oma arvuti spetsifikatsioone käsitsi

Hiljem käsitleme automaatsemat meetodit, kuid kõigepealt vaatame käsitsi meetodit. Peate teadma arvuti riistvara - peamiselt selle protsessori kiirust, RAM-i hulka ja graafikakaardi üksikasju. Selle teabe leiate mitmel erineval viisil, sealhulgas otsite veebis oma sülearvuti spetsifikatsioone.

Lihtsaim viis kõigi nende detailide leidmiseks on aga süsteemi teabetööriist. Soovitame Speccy (tasuta versioon on korras), mille on valmistanud sama ettevõte, kes teeb suurepärast CCleanerit. Laadige alla ja installige Speccy ning seejärel käivitage see.

Kokkuvõtte põhiekraan näitab teile, mida peate teadma:

  • Protsessori tüüp ja kiirus GHz-des.
  • RAM-i maht GB-des.
  • Teie arvuti graafikakaardi mudel ja graafikakaardil oleva RAM-i maht.

Järgmisena otsige käivitatava mängu süsteeminõuded. Üldiselt leiate selle teabe mängu veebisaidilt või mis tahes kaupluse saidilt. See on näiteks Steami poe iga mängu lehe lõpus.

Võrrelge jaotises Speccy näidatud teavet mängu üksikasjadega. Pöörake erilist tähelepanu protsessori, mälu ja videokaardi nõuetele. Kui mäletate peamist riistvara, mida teie arvuti sisaldab, on süsteeminõuete kontrollimine sama lihtne kui neile pilgu heitmine ja mälust võrdlemine.

Soovite märkida erinevust miinimum- ja soovitusnõuete vahel. Mängu käivitamiseks on vaja miinimumnõudeid. Tavaliselt peate mängu käima kõige madalamates seadetes ja see ei pruugi olla eriti lõbus kogemus. Kui teie arvuti vastab soovitatud spetsifikatsioonidele, on teil mängu mängimine parem. Võib-olla ei õnnestu kõiki graafilisi valikuid maksimaalsete säteteni viia, kuid peaksite leidma kena mängitava tasakaalu.

Võrrelge oma arvuti spetsifikatsioone automaatselt mänguga

Kuigi pole liiga keeruline ise oma arvutisse spetsifikatsioone välja selgitada ja seejärel mängu nõuetega võrrelda, võite sageli oma arvuti enda jaoks kasutada. Süsteeminõuete automaatseks kontrollimiseks kasutage veebisaiti Can You Run It. Seda veebisaiti kinnitavad paljud suured ettevõtted, sealhulgas AMD.

Enne selle veebisaidi kasutamist soovitame käivitada töölauarakendus Süsteeminõuete labori tuvastamine. Kui te seda ei tee, palutakse teil seda igal juhul mängu käivitamisel lihtsalt käivitada. Installige see rakendus ja see kontrollib enne veebisaidile tagasisaatmist teie arvuti riistvara, määrates spetsiaalse küpsise, mis tuvastab teie riistvara. Nii ei pea te Java- ega ActiveX-aplette installima.

Pärast tööriista käivitamist külastage veebisaiti Kas saate seda käivitada ja alustage märkeruudul selle mängu nime, mida soovite kontrollida. Väli soovitab automaatselt pealkirju, et saaksite valida õige mängu. Pärast mängu valimist klõpsake nuppu "Kas saate seda käivitada".

Tulemuste lehel saate vaadata, kuidas teie arvuti vastab mängu minimaalsetele ja soovitatud nõuetele, sealhulgas teie protsessor, videokaart, RAM, Windowsi versioon ja vaba kettaruum.

SEOTUD:Brauseri sulgemisel privaatsete andmete automaatne kustutamine

Ja nüüd, kui olete tuvastustööriista installinud, saate tulevikus kontrollida nii palju mänge kui soovite. Pange tähele, et tuvastustööriist töötab küpsise salvestamise teel, et teie brauser saaks riistvarateavet hankida. Kui kustutate küpsised, peate tuvastustööriista uuesti käivitama.

Pildikrediit: włodi Flickris, Carles Reig Flickris