Mis on töölaua aknahaldur (dwm.exe) ja miks see töötab?

Te loete kahtlemata seda artiklit, sest sattusite töölauaaknahalduri protsessi otsa ja mõtlete, mis see on. Oleme vastuse saanud.

Töölaua aknahalduri protsess (dwm.exe) koondab rakenduse akende kuva enne selle ekraanile joonistamist. See võimaldab Windowsil lisada efekte nagu läbipaistvus ja reaalajas tegumiriba pisipildid. See protsess on Windowsi oluline osa, mille käivitamist ei saa takistada.

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, näiteks ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, conhost.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on töölaua aknahaldur?

Töölaua akende haldur (dwm.exe) on komponeerimise akende haldur, mis muudab kõik need Windowsi ilusad efektid: läbipaistvad aknad, reaalajas tegumiriba pisipildid, Flip3D ja isegi kõrge eraldusvõimega monitori tugi.

Selle asemel, et rakendused joonistaksid oma ekraanid otse teie ekraanile, kirjutavad rakendused oma akna pildi kindlasse kohta mällu. Seejärel loob Windows enne ekraanile saatmist kõigist ekraanil olevatest akendest ühe "koondvaate". Kuna Windows komponeerib ja kuvab iga akna sisu, võib see akende kihiliseks kuvamiseks lisada efekte nagu läbipaistvus ja aknaanimatsioonid.

SEOTUD:Uue tegumihalduri kasutamine operatsioonisüsteemis Windows 8 või 10

Kas ma saan töölaua aknahalduri välja lülitada?

Ei, sa ei saa. Veel Vista päevil juhiti töölaua aknahaldurit teenuse kaudu, mille saate välja lülitada - ja omakorda keelata kõik visuaalefektid. Alates Windows 7-st sai Desktop Window Manager Windowsi lahutamatumaks osaks, mis on graafilise kasutajaliidese loomisel ülioluline. See integratsioon on Windows 8 ja 10 veelgi süvenenud.

Hea uudis on see, et töölaua aknahaldur on ressursside haldamise osas palju paremaks saanud ja te ei peaks seda tegelikult tegema vajadus selle välja lülitamiseks.

Mida teha, kui see kasutab RAM-i ja protsessorit?

Töölaua akende haldur peaks kasutama üsna minimaalseid ressursse. Näiteks on minu süsteemis töötanud pool tosinat aktiivset rakendust, sealhulgas Chrome, millel on avatud üle tosina vahelehe. Isegi siis kasutab Desktop Windows Manager veidi vähem kui 1% protsessorit ja umbes 60 MB RAM-i. See on üsna tüüpiline koormus. Harva peaksite nägema, et see hiilib sellest palju kõrgemale ja isegi kui see kohati kõrgemale tõuseb, peaks see kiiresti tagasi settima.

Kui näete, et töölaua aknahaldur sööb rohkem RAM-i või protsessorit, kui arvate, et peaks, siis võite proovida järgmist:

  • Veenduge, et teie riistvaradraivereid oleks värskendatud, eriti videokaardi või integreeritud graafikaadapteri draivereid. Töölaua aknahaldur laadib teie protsessorile palju tööd, et vähendada teie protsessori koormust.
  • Kontrollige, kas teie arvutis pole pahavara. Mõni pahavara tüüp põhjustab teadaolevalt probleeme töölaua aknahalduriga.

Need on mõlemad head kohad alustamiseks.

SEOTUD:Ainus turvaline viis riistvaradraiverite värskendamiseks Windowsis

Kas see protsess võib olla viirus?

Töölaua aknahalduri protsess ise on Windowsi ametlik komponent. Kuigi on võimalik, et viirus on asendanud tegeliku protsessi enda käivitatava failiga, on see siiski väga ebatõenäoline. Kui soovite selles kindel olla, saate tutvuda protsessi aluseks oleva faili asukohaga. Paremklõpsake Task Manageris töölaua aknahalduri protsessil ja valige suvand "Ava faili asukoht".

Kui fail on salvestatud teie kausta Windows \ System32, võite olla üsna kindel, et te ei tegele viirusega.

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

See tähendab, et kui soovite siiski veidi rohkem meelerahu, võite alati oma eelistatud viiruseskanneri abil viiruseid otsida. Parem karta kui kahetseda!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found