Miks on minu Internet nii aeglane?

On palju põhjuseid, miks teie Interneti-ühendus võib tunduda aeglane. See võib olla probleem teie modemi või ruuteri, WiFi-signaali, kaabelliini signaali tugevuse, teie ribalaiust küllastavate võrgu seadmete või isegi aeglase DNS-serveriga. Need tõrkeotsingu toimingud aitavad teil põhjuse välja selgitada.

Ahendage mitme veebisaidi ja seadme probleemi

Kui teie kiiruskatse kinnitab, et teie Interneti-ühendus on aeglane, peaksite proovima ühenduse luua mitme veebisaidiga ja kasutada kodus mitut seadet, kui Interneti-ühendus on aeglane. Kui aeglus on seotud ainult ühe veebisaidiga, on see tõenäoliselt selle veebisaidi probleem, mitte teie Interneti-probleem. Selle vastu ei saa tegelikult midagi muud teha, kui oodata, kuni veebisaidi eest vastutavad inimesed selle parandavad.

Probleemi peitmine aitab teil selle lahendada. Kas aeglus toimub lihtsalt ühes arvutis või kõigis teie seadmetes? Kui see on ainult üks arvuti, teate, et lahendus peitub tõenäoliselt selles. Võimalik, et peate lihtsalt arvuti taaskäivitama või peate oma eelistatud viirusetõrjega kontrollima pahavara, et kontrollida, kas kõik on korras. Kui aeglus toimub mitmes seadmes - näiteks mitmes arvutis või teie arvutis ja telefonis -, on see peaaegu kindlasti võrguprobleem ja peate minema ruuteri juurde.

Kontrollige oma kiirust ja võrrelge seda oma plaaniga

SEOTUD:Kuidas testida Interneti-ühenduse kiirust või mobiilse andmeside kiirust

Enne hulga tõrkeotsingu läbimist tasub teha kiiruskatse sellise veebisaidi abil nagu Speedtest.net, et näha, kui hästi see tegelikult toimib. Enne testi käivitamist peatage kindlasti kõik allalaadimised, üleslaadimised, Netflixi voogesitus või muu intensiivne Interneti-tegevus, et tagada tulemuste võimalikult väike sekkumine.

Võrrelge mõõdetud kiiruse tulemusi selle Interneti-ühenduse eeldatava kiirusega, mille eest maksate. Kui te seda ei tea, on tõenäoline, et leiate selle oma Interneti-ühenduse arvelt või Interneti-teenuse pakkuja veebisaidilt.

SEOTUD:Miks te tõenäoliselt ei saa Interneti-kiirust, mille eest maksate (ja kuidas seda öelda)

Siin on mõned hoiatused. Kiirtestid võivad mõnikord tunduda üsna kõrged, kuna mõned Interneti-teenuse pakkujad võivad neid prioriteerida ja neil võivad olla serverid teile väga lähedal. Kui teie ühenduse kiirus tundub veidi madal, võib see olla normaalne - tavaliselt maksate teatud kiiruse eest ja te ei saa alati täpselt seda kiirust, mille eest maksate. Kiiremad kellaajad, kui kõik teie naabruskonnas kasutavad Interneti-ühendust, võivad kiirused olla ka aeglasemad kui töövälisel ajal, kui paljud inimesed magavad või töötavad.

Muidugi võib olla ka see, et maksate väga aeglase Interneti-paketi eest - sellisel juhul peate teenuse täiendamiseks helistama oma Interneti-teenuse pakkujale ja maksma rohkem!

Kui maksate siiski teatud ühenduse kiiruse eest ja saate pidevalt kiirustesti tulemusi, mis on sellest tunduvalt madalamad, on aeg liikuda allpool toodud tõrkeotsingu toimingute juurde.

Taaskäivitage modem ja ruuter

SEOTUD:Miks ruuteri taaskäivitamine parandab nii palju probleeme (ja miks peate 10 sekundit ootama)

Nagu arvutid, jäävad modemid ja ruuterid mõnikord kinni halvasse, aeglasesse ja ülekoormatud olekusse. Selle probleemi saab taaskäivitamisega lahendada. Kui te pole mõnda aega oma ruuterit ja modemi taaskäivitanud, peaksite seda tegema kohe.

Kui teil on kombineeritud modem / ruuter, võib teil olla ainult üks seade taaskäivitamiseks. Kuid on hea võimalus taaskäivitada kaks riistvara: ruuter ja modem. Ruuter ühendub modemiga, mis on ühendatud seinast väljuva kaabliga. Nende taaskäivitamiseks eemaldage igaüks kümneks sekundiks nende vastavatest pistikupesadest, enne kui ühendate need uuesti sisse. Modem võib Interneti-teenuse pakkujaga ühenduse loomiseks ja Interneti-ühenduse võrku viimiseks võtta mõni minut, seega olge kannatlikud. Pärast taaskäivitamist kontrollige, kas teie kiirus paraneb.

Parandage oma WiFi-signaali

SEOTUD:Kuidas saada paremat traadita signaali ja vähendada traadita võrgu häireid

Võimalik, et teie internet on korras, kuid teie WiFi-l - mis ühendab teid Internetiga - on signaaliprobleeme. Halb WiFi-ühendus võib tunduda Interneti-ühenduse probleemina, eriti kuna see võib mõjutada kõiki teie kodus olevaid seadmeid. Halva WiFi-signaali olemasolu võib olla üsna mitmel põhjusel. Eetris võib olla liiga palju läheduses asuvaid seadmeid, eriti kui kasutate 2,4 GHz, mitte 5 GHz, mis võib toetada palju rohkem seadmeid. See on eriti levinud probleem tihedamates linnapiirkondades - näiteks kui elate korterikompleksis naabrite juures, kellel on hunnik traadita ruutereid ja muid seadmeid.

Samuti võib teil olla lihtsalt surnud tsoon, midagi, mis häirib teie WiFi-signaali, või halb konvergents kogu teie kodus. Vaadake meie juhendit WiFi kiirendamiseks ja parema signaali saamiseks rohkemate näpunäidete saamiseks.

Kui teil on suurem kodu või hoov ja vajate paremat WiFi leviala, kaaluge võrgusilma WiFi-süsteemi hankimist, mis pakub mitut tugijaama, mida saate oma kodu või vara ümber paigutada.

Lõpeta ühenduse küllastamine (või proovige QoS-i)

Teie Interneti-ühendust jagavad kõik teie kodus olevad seadmed, nii et teised teie võrgus olevad seadmed võivad teie Interneti-ühendust küllastuda, aeglustades kõigi teiste tööd.

Näiteks kui kaks inimest voogesitab Netflixi ja üks inimene üritab BitTorrentiga faili alla laadida, aeglustub kõigi kogemus. Asjade kiirendamiseks peatage (või pidurdage) mõni neist allalaadimistest.

SEOTUD:Kuidas kasutada teenuse kvaliteeti (QoS) Interneti kiiremaks saamiseks, kui teil seda tegelikult vaja on

Kui see on eriti sagedane probleem, peate võib-olla oma Interneti-paketti täiendama. Siiski näete ka seda, kas teie ruuteril on teenuse kvaliteedi (QoS) funktsioon, mis võimaldab teie ruuteril automaatselt hallata ja määrata, kui palju ribalaiust erinevad seadmed ja teenused saavad. Näiteks saab see BitTorrent'i ribalaiust automaatselt piirata, et vältida Netflixi voogude aeglustumist.

Kontrollige koaksiaaljaotureid

SEOTUD:Interneti-ühenduse tõrkeotsing kihtide kaupa

Kui teil on kaabel-Interneti-ühendus ja teie kaabelmodemile mineval liinil on koaksiaalkaabli jaoturid, võivad need halvendada teie signaali tugevust ja viia aeglasema Interneti-ühenduse loomiseni. Jaoturid on erineva kvaliteediga ja halb, odav võiks signaali tugevust palju rohkem vähendada kui kõrgema kvaliteediga. Probleemi võib põhjustada ka suur hulk jaotureid.

Kui teie kaabelliinil on jaotureid, proovige need Interneti-ühenduse tõrkeotsinguks lahti ühendada. Vaadake, kuidas teie Interneti-ühendus toimib, ilma et liinil oleks jaotajaid. Kui Interneti-ühenduse kiirus on palju suurem, olete oma probleemi leidnud.

Proovige mõnda muud DNS-serverit

SEOTUD:Lõplik juhend DNS-serveri muutmiseks

Mõnel juhul võib DNS-serverite vahetamine kiirendada teie näilist ühenduse kiirust, kui Interneti-teenuse vaikepakkuja DNS-serverid on aeglased.

DNS toimib järgmiselt. Kui loote ühenduse veebisaidiga, näiteks google.com, võtab arvuti ühendust oma DNS-serveritega ja küsib „Mis numbriline IP-aadress on google.com-ga seotud?” See saab vastuse tagasi ja loob ühenduse selle IP-aadressiga, mis võib olla umbes 216.58.193.78, ja seejärel ühendatakse selle aadressiga.

Tavaliselt pakub teie DNS-servereid teie Interneti-teenuse pakkuja. Kuid kui need on aeglased või ülekoormatud, võite saada suurema kiiruse, kui lülitute teisele DNS-serverite komplektile. Google Public DNS ja OpenDNS on mõlemad üsna populaarsed.

Helistage oma Interneti-teenuse pakkujale ja teavitage probleemist

Kui olete kõik need tõrkeotsingu toimingud läbi teinud ega suuda probleemi lahendada, on hea võimalus, et see pole probleem, mida saate lahendada. See võib olla teie Interneti-teenuse pakkuja probleem. Näiteks võib tekkida probleem kaabelliiniga, mis kulgeb teie maja juurest Interneti-teenuse pakkujani, või mõne muu neil oleva seadmega. Sellisel juhul peaksite helistama oma Interneti-teenuse pakkujale ja teatama probleemist.

Maksate oma Interneti-teenuse pakkujale stabiilse ühenduse pakkumise eest ja nende ülesanne on sellega seotud probleemid lahendada. Lihtsalt veenduge, et see on tegelikult nende probleem, mitte teie probleem - näiteks WiFi-signaali probleemid.

Pildikrediit: Kerdkanno / Shutterstock.com, trainman111 / Shutterstock.com, Casezy idea / Shutterstock.com, Valiik30 / Shutterstock.com, file404 / Shutterstock.com


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found