Kuidas eemaldada Wordis automaatsed horisontaalsed jooned

Word vormindab automaatselt sellised elemendid nagu jutumärgid, täppidega ja nummerdatud loendid ning horisontaaljooned. Kui sisestate lõikesse ise vähemalt kolm kriipsu, alakriipsu või võrdusmärki ja vajutate sisestusklahvi (Enter), teisendatakse tähemärgid automaatselt kas ühekordseks, paksuks ühekordseks või kahekordseks horisontaalseks jooneks.

See funktsioon võib olla ajasääst, välja arvatud juhul, kui soovite oma dokumendis tegelikke tähemärke ja mitte lasta Wordil neid teisendada horisontaalseks jooneks, mis laiendab teie dokumendi laiust. Horisontaalse joone tagasivõtmiseks või eemaldamiseks või Wordi automaatse loomise takistamiseks on mõned meetodid.

Esimene meetod on vajutada klahvikombinatsiooni „Ctrl + Z” kohe pärast tähemärkide sisestamist ja vajutada klahvi „Enter”, et horisontaaljoon automaatselt luua. Rida eemaldatakse ja teie tegelased jäävad alles.

Liini loomise iga kord tagasivõtmine ei pruugi siiski otstarbekas olla. Võite joone hiljem eemaldada, kuid peaksite mõistma, kuidas Word lisab horisontaalse joone. Kui vajutate Wordi reaga asendatavate märkide lõpus klahvi „Enter“, eemaldab Word tähemärgid ja lisab lõikele alumise ääre, mis asub märkide tippimise kohal.

Joone eemaldamiseks viige kursor just selle lõigu kohale, kuhu rida lisati. Veenduge, et vahekaart Kodu oleks aktiivne. Kui ei, klõpsake lindil vahekaarti „Kodu”.

Klõpsake vahekaardi „Kodu” jaotises „Lõik” nupu „Piirid” paremas servas allanoolt ja valige rippmenüüst „Piiri pole”. See eemaldab rea selle lõigu alt, kuhu kursori asetasite.

Kui te ei soovi, et automaatse horisontaaljoone loomist peaks iga kord tagasi võtma, saate selle funktsiooni välja lülitada. Selleks klõpsake vahekaarti „Fail”.

Klõpsake lavatagusel ekraanil vasakul asuvate üksuste loendis valikut „Valikud”.

Klõpsake dialoogiboksis „Wordi suvandid” vasakul olevate üksuste loendis valikut „Proofing”.

Klõpsake jaotises „Automaatkorrigeerimise suvandid” nuppu „Automaatkorrigeerimise suvandid”.

Kuvatakse dialoogiboks „Automaatne parandus”. Klõpsake vahekaarti „Automaatne vormindamine sisestamise ajal”.

Jaotises „Rakenda sisestamise ajal” valige märkeruut „Piirijooned”, nii et kastis EI oleks ühtegi märk. Muudatuse aktsepteerimiseks ja dialoogiboksi „Automaatkorrigeerimine“ sulgemiseks klõpsake nuppu „OK“.

Teid naasetakse dialoogiboksi „Wordi suvandid”. Selle sulgemiseks klõpsake nuppu OK.

Kui kirjutate kolm või enam kriipsu, alakriipsu või võrdusmärki ise lõikesse ja vajutate sisestusklahvi, jäävad tähemärgid muutumatuks.

Lisaks horisontaalsete joonte loomisele kriipsudest, alakriipsudest ja võrdusmärkidest loob Word ka automaatsed horisontaaljooned vähemalt kolmest tärnist (*), tildest (~) ja naelamärkidest (#). Järgmisel pildil kuvatakse erinevat tüüpi horisontaaljooned, mille Word automaatselt loob.

Kui soovite lubada Wordil horisontaaljooni uuesti automaatselt sisestada, lülitage lihtsalt sisse valik „Piirjooned” (märkeruut peaks kuvama linnuke).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found