Kuidas riputada DVD-sid VLC-ga

DVD-d saab arvutisse rippida mitmel viisil, kuid kui otsite kõige otsesemat võimalust, on VLC lihtne ja tasuta. Pealegi on teil arvutis tõenäoliselt juba VLC olemas (ja kui pole, siis peaksite seda tegema). Siin näitame teile kiiret ja lihtsat viisi DVD-de kopeerimiseks arvutisse VLC abil.

SEOTUD:Kuidas käsipiduriga DVD-sid dekrüpteerida ja ripida

Tasub kohe märkida, et VLC-ga rippimisega kaasnevad mõned kompromissid. Sellel pole nii palju juhtnuppe, et valida täpselt õige vorming või kohandada ripituse kvaliteeti salvestusruumi säästmiseks. Saate sellega natuke sebida, kuid teil on raskem aega kui sellise rakenduse puhul nagu Käsipidur. Kuid sellised rakendused nagu Handbrake on veidi keerukamad ja nõuavad lisatarkvara allalaadimist, nii et kui soovite selle filmi lihtsalt arvutisse hankida ja kvaliteediseadetest ei huvita, on see korralik tasuta marsruut.

DVD rippimine VLC abil

Alustamiseks laadige üles DVD, mille soovite rippida, ja käivitage VLC. Seejärel klõpsake jaotises Meedia käsku Teisenda / salvesta.

Ilmub aken Open Media ja soovite klõpsata vahekaardil Disc.

Märkige ruut DVD ja veenduge, et väli “Disc Device” osutaks teie DVD-draivile. DVD kopeerimiseks klõpsake nuppu Teisenda / Salvesta.

Samuti võite siin valida „No plaadimenüüd”, kuna VLC võib aeg-ajalt komistada, proovides kontuuriga videomenüüd teisendada.

Siin on veel mõned seaded, mida saate ka kohandada. Jaotises Alguspositsioon saate valida, millise pealkirja ja peatüki soovite rippida. Kui olete huvitatud erifunktsioonide rippimisest või lihtsalt osa filmist, saate neid sätteid muuta, kuid kui soovite lihtsalt filmi, võite selle vaikimisi jätta. Jaotises Heli ja subtiitrid saate sarnaselt valida, millist heli ja alapealkirja rippida soovite. Kui soovite haarata vaikekeelest mõne muu keele või lisada manustatud subtiitrid, saate need siin valida. Nende nelja sätte muutmiseks sisestage selle loo, pealkirja või peatüki number, millega soovite alustada. Võimalik, et peate tegema mõned katsed ja vead, et saada teada, milline rada on see, mida soovite.

Kui klõpsate nupul Teisenda, saate valida, millist tüüpi koodekit ja konteinerit soovite ripimise kodeerimiseks kasutada. Vaikimisi valib VLC MP4 konteineris H.264 videokoodeki, MP3 helivormingu. See eelseade peaks töötama kõigi DVD-de puhul, kuid kui soovite midagi muuta, klõpsake rippmenüü Profiil vasakul ikoonil Tööriistad.

Kui olete oma profiilivalikuga rahul (või soovite vaikimisi jääda), klõpsake faili nime ja asukoha valimiseks nuppu Sirvi.

Valige, kuhu soovite videofaili väljastada, ja andke sellele siis nimi. Lõpus lisage kindlasti faililaiend (antud juhul .mp4). Kui te seda ei kajasta, ei riku VLC filmi korralikult. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu Salvesta.

Tagasi ekraanile Teisenda klõpsake filmi rippimise alustamiseks nuppu Start.

Kui see algab, näete allosas edenemisriba. Tehniliselt „voogesitab“ VLC video kõvakettale faili, nii et selle rippimiseks kulub kogu filmi tööaeg. Kui film on valmis (või kui soovite selle varakult peatada), klõpsake nuppu Peata.

Nagu me varem ütlesime, pole see kõige kindlam viis DVD-de kopeerimiseks, kuid kui peate lihtsalt kiiresti riputama tööriistadega, mis teil juba arvutis on, ja te ei pea kodekite ega videokvaliteedi kallal nokitsema - ja ei taha maksta parema rippimistööriista eest - VLC saab sellega suurepäraselt hakkama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found