Mis on LockApp.exe Windows 10-s?

Võite näha, et teie arvutis töötab protsess LockApp.exe. See on normaalne. LockApp.exe on osa Windows 10 operatsioonisüsteemist ja vastutab lukustuskuva kuvamise eest.

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on LockApp.exe?

Täpsemalt näitab LockApp.exe lukustuskuva ülekatet, mis ilmub enne arvutisse sisselogimist. Sellel ekraanil kuvatakse ilus taustapilt, kellaaeg ja kuupäev ning kõik muud „kiire oleku” üksused, mille olete valinud lukustuskuval kuvamiseks. Näiteks võite siin kuvada ilmaennustusi või teavet uute meilide kohta.

LockApp.exe protsess kuvab selle ekraani ja kogu sellel oleva teabe.

See protsess ei tee enamasti mingit tööd. See teeb midagi ainult siis, kui olete lukustuskuval. See ilmub siis, kui logite sisse oma arvutisse või kui lukustate arvuti, klõpsates menüüs Start käsku „Lukusta” või vajutades klahve Windows + L. See peatub ise ja lakkab töötamast pärast sisselogimist.

Tegelikult saime ekraanipildi LockApp.exe-st, mis töötab Task Manageri vahekaardil Protsessid, kasutades geeky trikki Windowsi sisselogimisekraanil programmide käivitamiseks. Tavaliselt ei näe seda selles loendis üldse, kuigi mõned süsteemitööriistad võivad teile teatada, et LockApp.exe on teie arvutis töötanud.

Kas see kasutab palju süsteemiressursse?

Lukustusrakendus ei kasuta palju süsteemiressursse. Kui süsteemitööriist ütleb teile, et see töötab pikka aega, tähendab see, et teie arvuti oli pikka aega lukustatud ja ärkvel. Arvuti istus lukustuskuva juures, nii et LockApp.exe töötas. Ja pärast arvutisse sisselogimist lukustusrakendus peatub automaatselt.

Märkasime, et lukustusrakendus kasutas lukustuskuval ainult 10–12 MB mälu. Protsessorikasutus oli väga madal, kuna rakendus ei pea palju tegema. Pärast sisselogimist lukustas LockApp.exe ennast ja kasutas ainult väikest 48 K väärtust mälu. Seda teavet näete tegumihalduri vahekaardil Üksikasjad.

See protsess on mõeldud kergeks ja väikeseks. Kui näib, et see kasutab palju protsessorit, mälu või muid ressursse, olete Windowsis märkimisväärse veaga kokku puutunud. Seda ei tohiks juhtuda.

Kas ma saan selle keelata?

Soovi korral saate lukustusrakenduse keelata. See eemaldab lukustuskuva Windowsist. Teisisõnu, kui käivitate, äratate või lukustate oma arvuti, näete tavalise sisselogimisviiba ilma esimese tühja lukustusekraanita.

Selle registrimurdmisega saate Windows 10 lukustuskuva keelata. Oleme katsetanud lukustusrakenduse failide ümbernimetamist, et takistada Windowsi käivitamist, kuid registrimurdmine töötab palju paremini. Testisime seda viimati Windows 10 aprill 2018 värskendusel.

Lukustusrakenduse keelamine ei säästa teie arvuti ressursse märgatavalt palju. See võimaldab teil arvutisse natuke kiiremini sisse logida, kuid te ei näe seda lukustusekraani enam. Sisselogimiskuval näete endiselt tüüpilist taustpilti.

Kas see on viirus?

Me pole näinud ühtegi teadet viiruste või muu pahavara kohta, mis oleks jäljendanud LockApp.exe protsessi, kuigi see on alati võimalik. Pahatahtlikud programmid jäljendavad sulandumiseks seaduslikke süsteemiprotsesse.

LockApp.exe protsessi kontrollimiseks avage tegumihaldur, klõpsake vahekaarti Üksikasjad ja leidke loendist LockApp.exe. Paremklõpsake seda ja valige „Ava faili asukoht“.

Windows avab File Exploreri akna. See peaks näitama faili LockApp.exe järgmises kaustas, kus see tavaliselt asub:

C: \ Windows \ SystemApps \ Microsoft.LockApp_cw5n1h2txyewy

See sobib. See fail on osa Windows 10-st ja siit võiksite selle leida.

Kui LockApp.exe-fail asub teises kaustas, võib teie arvutis töötada pahavara. Kui kahtlustate, et arvutis võib olla midagi halba, soovitame skannida eelistatud viirusetõrjeprogrammiga.

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found