Kustutatud failide taastamine Macis

Peaaegu kõik on varem faili kogemata kustutanud. Olgu need perepildid või olulised dokumendid, on kõik failid vaid andmed teie kõvakettal ja need andmed ei kao pärast kustutamist täpselt ära. Pärast prügikasti saatmist on nende taastamiseks palju võimalusi.

Täna näitame teile paari viisi, kuidas neid faile tagasi saada, sest isegi kui asjad kustutatakse, pole need alati täielikult kadunud. Ja loodetavasti, kui üks meetoditest ei toimi, siis mõni teine ​​töötab.

Kustutamise vältimiseks hoidke regulaarselt varukoopiaid

macOSi Time Machine on suurepärane sisseehitatud viis varukoopiate automaatseks käsitsemiseks. Kui teil on ümber paiknev vana väline kõvaketas (või uue jaoks on varuks sularaha), ühendage see ja navigeerige jaotisse Süsteemieelistused> Ajamasin> Vali varuketas. Saate valida oma välise kõvaketta ja sisse lülitada automaatse varundamise.

Time Machine hoiab teie arvuti andmeid turvaliselt välisel kõvakettal ja saate oma failide vanade versioonide kaudu ajas tagasi sirvida.

Kui te ei usalda oma vana kõvaketast (või soovite täiendavat varuvälist varukoopiat), võite alati kasutada midagi sellist nagu Arq, mis võimaldab teil oma AWS S3 eksemplari, Google Drive'i või Dropboxi abil pilve varundada.

Kontrollige prügikasti

Klõpsates nuppu „Kustuta“, ei kustutata tegelikult faile. See saadab nad prügikasti, mille peate igaveseks lahti saamiseks käsitsi tühjendama.

Prügikast asub tavaliselt teie doki otsas. Paremklõpsake seda ja klõpsake käsku „Ava“. See peaks andma teile loendi failidest, mille olete hiljuti kustutanud - vähemalt sellest ajast, kui te selle viimati tühjendasite. Ja kui te pole seda mõnda aega tühjendanud, võib see teid tehes üsna palju kettaruumi tagasi tuua.

Kontrollige teisi prügikaste

Kui teie fail oli salvestatud USB-mäluseadmele või välisele kõvakettale, on neil oma prügikast, mille abil saate kontrollida kustutatud faile. Need on vaikimisi peidetud, nii et peate natuke kaevama.

Alati, kui kasutate välist draivi, loob teie Mac hulga peidetud kaustu, mis algavad punktist, et aidata draivil macOS-iga paremini töötada. Üks nendest peidetud kaustadest on .Trashes ja see sisaldab selle draivi prügikasti.

Luba peidetud failid Sierras või hiljem

Kui kasutate macOS Sierra või uuemat versiooni, saate Finderis peidetud faile vaadata, kasutades lihtsalt klahvikombinatsiooni SHIFT + CMD +. kiirklahv (see on perioodi võti).

Kui kasutate vanemat OS X versiooni

Peidetud faile saate Finderis lubada, käivitades terminalis järgmised käsud. Vajutage klahvi Command + Space ja sisestage selle kuvamiseks "Terminal". Viipamisel kleepige need kaks rida ükshaaval sinna, vajutades iga rea ​​järel klahvi Enter:

vaikimisi kirjuta com.apple.finder AppleShowAllFiles TÕENE killall Finder

Pärast nende käskude käivitamist peaksite nägema kausta .Trashes. USB-mälupulgal ruumi tühjendamiseks võite selle isegi Finderis tühjendada.

Kui soovite peidetud failide kuvamise lõpetada (need on mingil põhjusel peidetud ja neid on palju), saate Terminalis uuesti käivitada samad käsud, kuid asendada esimesel real „TRUE” väärtusega „FALSE”:

vaikimisi kirjuta com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE killall Finder

See peaks teie jaoks asjad korda tegema.

Kui kõik muu ei õnnestu, kasutage ketaspuuri

Isegi prügikasti tühjendamisel ei eemaldata kustutatud faile kohe kõvakettalt. Selle asemel märgib macOS need vabaks ruumiks. Teie andmed on alles, kuni millegi muuga üle kirjutatakse. See tähendab, et kui teil on rakendus, mis suudab faile otse kõvakettalt lugeda, võite need täielikult taastada, kui teete seda pärast kustutamist piisavalt kiiresti.

Üks tööriist, mis seda väga hästi teeb, on Disk Drill. See otsib kõvakettalt faile, mis veel ülekirjutamist ootavad, ja taastab need teie jaoks, tuues dokumendid arvuti hauast tagasi.

Pange tähele, et kõik kõvakettale sisestatud täiendavad andmed võivad failid üle kirjutada, nii et kui olete eriti ettevaatlik, laadige Disk Drill alla teisele arvutile ja pange see mälupulgale. Viimane asi, mida soovite, on see, et allalaadimine kirjutab üle andmed, mille soovite taastada.

Esmakordsel avamisel palub Disk Drill teil valida oma ketas ja skannida. Valige OS X, kui soovite oma peamist ketast skannida. Skannimine võib võtta paar minutit, kuid kui see on tehtud, kuvatakse teile hiljuti kustutatud failide loend. Paljud neist on rämpspost, kuid kui teate, mida otsite (näiteks pildid), saate need sortida ja avada soovitud kaustad. Enamik faile peaks asuma teie kodukataloogis, kus on teie nimi.

Kui olete failid leidnud, paremklõpsake neid, valige suvand "Taasta" ja seejärel valige kataloog, kuhu soovite taastatud failid salvestada. Ideaalis võiksite teiste failide ülekirjutamise vältimiseks kasutada välist draivi. Selle demonstratsiooni jaoks kasutasin lihtsalt oma kõvaketast ja see töötas hästi.

Kui kõik läheb hästi, peaksite nägema, et teie taastatud failid kuvatakse valitud kataloogis. Kustutasin töölaual kuvatõmmise, tühjendasin prügikasti ja suutsin selle seejärel 100% puutumata Disk Drilliga taastada.

Teie vanemate failide taastamise tõenäosus väheneb - kuna teie arvutil on olnud rohkem aega nende ülekirjutamiseks -, siis on parem tegutseda kiiresti pärast seda, kui olete avastanud, et olete faili kogemata kustutanud.

Pange tähele, et failide taastamiseks peate ostma Disk Drilli täisversiooni. Tasuta versioon otsib ainult faile ja näitab, et need on olemas. See pole kuigi hull, sest enne rakenduse ostmist saate vähemalt kontrollida, kas teie failid on olemas.

Erandiks on see, et kui teil on Disk Drill juba installitud, saate nende "Recovery Vault" abil kustutatud faile jälgida ja nende kustutamisel koopia salvestada. See tagab, et alati, kui midagi kogemata eemaldate, saate selle alati tagasi saada ja see on täiesti tasuta funktsioon. See kasutab küll täiendavat kõvakettaruumi, nii et see pole mõeldud kõigile.

Disk Drill pole ainus andmete taastamise tööriist. PhotoRec on tasuta rakendus, mis suudab taastada fotosid ja muid faile, kuigi selle kasutamine on veidi kohmakam. On ka muid kommertsvõimalusi, nagu Data Rescue ja EaseUS, kuid neil kõigil on sama hinnapunkt nagu Disk Drillil. Üldiselt on paljudel neist tööriistadest madal edukuse määr ja Disk Drill on hea, et saaksite enne ostmist näha, millised failid on terved.

Pildi autorid: Shutterstock


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found