Kuidas alustada Usenetiga, mis on parim alternatiiv torrentidele

Kuidas näeks BitTorrent välja, kui see oleks välkkiire, alati saadaval, täiesti privaatne ja turvaline? See näeks välja nagu Usenet. Loe edasi, et teada saada, kuidas Torrentist lahti saada ja kuidas Usenetis ülikiirusi ja valikut nautida.

Me ei ole siin selleks, et väita, et te ei kasuta muidugi enam kunagi torrentit. Lihtsalt keegi ei tea, et Usenet isegi olemas on - enamasti seetõttu, et pole olemas head täiesti tasuta võimalust. Kuid tänapäeval peate maksma VPN-i ohutuks torrentimiseks, eks? Miks mitte kasutada odavat piiramatut teenust, mis ei vaja VPN-i ja on kiiresti leegitsev,järjekindel kiirused. Iga allalaadimine maksimeerib teie ribalaiuse.

Mis on Usenet ja miks peaks see mind huvitama?

Kõigepealt räägime süsteemist, mida peaaegu kõik tunnevad, BitTorrent. Torrentid on hajutatud failide jagamise vorm. Saate torrentfaili ja see torrentfail ühendab teid jälgijaga, mis omakorda aitab teie BitTorrenti kliendil leida kõik teised arvutid üle kogu maailma, kes seda faili jagavad. Teie võime faile leida ja alla laadida sõltub sellest, kuidas teised inimesed neid jagavad, samuti nende Interneti-ühenduse kvaliteedist ja kiirusest. Torrentid pole oma olemuselt privaatsed ega turvalised, sest isegi kenamates privaatsetes jälgimisseadmetes pole võimalust kogu torrentimise protsessis osaleda ilma oma identiteeti (või vähemalt teie puhverserveri või seemnekasti identiteeti) jagamata. Torrentimine on isegi privaatsel jälgimisel avalik tegevus, mis nõuab VPN-i teie asukoha ja identiteedi varjamiseks.

Seevastu Usenet on privaatne, turvaline ja nii kiire, kui teie lairibaühendus suudab. Mis täpselt on Usenet ja kuidas see neid asju pakub? Natuke ajalugu on korras.

Usenet on tänapäevaste standardite järgi iidne Interneti-süsteem. 1980ndate algusesse tagasi tulles loodi Usenet globaalse hajutatud arutelusüsteemina. Alamrühmad olid olemas alates riistvara häkkimise arutelust kuni filmikriitika ja alternatiivsete eluviisidega. Useneti kui ülemaailmse arutelufoorumi õitseaeg on juba ammu möödas (kuigi mõned rühmad on endiselt aktiivsed). Usenet elab aga edasi tänu binaarsetele rühmadele ja NZB-faili tutvustamisele.

Binaarsed rühmad on alarühmad, mis on spetsialiseerunud mitte-tekstifailide levitamisele. Need failid jagatakse tükkideks ja jagatakse tekstiplokkidena tuhandetes järjestikustes Useneti sõnumites. Nendest rühmadest leiate praktiliselt igat tüüpi faile, mida võite ette kujutada - alates väikestest failidest kuni mitme gigabaidiste Blu-ray pildifailideni. Binaargruppidele juurdepääs oli salapärane kunst ja see nõudis mitut sammu ning ka palju pettumust, kui need mitmeosalised failid ei laadinud alla ega pakkinud lahti. Lõpuks otsustasid inimesed, et neil on piisavalt ja NZB-fail sündis.

Kuigi NZB-vormingu päritolu on hägune (mõned kontod väidavad, et selle lõi Newzbin, teised, et selle lõid esmalt Hollandi arvutihuvilised ja Newzbin tõstis üles), on NZB-failide praktiline rakendamine täiesti selge. NZB-failid on XML-indeksid, mis muudavad Useneti failide jagamise ja nendele juurde pääsemise ülimalt lihtsaks. Vanasti binaarse jagamise ajal Usenetis tuli käsitsi üles leida kõik jagatud faili tükid ja need ise erinevate programmide abil uuesti kokku panna. Näiteks 90ndate alguses oli nii lihtsa asja tegemine nagu tapeedipaki allalaadimine mitmeastmeline ja ebaõnnestumisele kalduv protseduur.

NZB-failid kõrvaldasid kogu selle tüütu praktilise tegevuse ja muutsid kogu failikomplekti hankimise lihtsaks ainult ühe NZB-failiga. Et tuua see tagasi BitTorrenti võrdluse juurde, on NZB-failid sarnased Torrenti-failidega, kuid selle asemel, et näidata teile tuhandeid failijagajaid kogu maailmas, suunavad NZB-failid teid tuhandete failitükkide juurde kiires Useneti serveris .

NZB-faili laadimisel Useneti klienti loote oma Useneti pakkujaga otsese üks-ühele lingi - pole ühtegi täiendavat eakaaslast, väljastpoolt juurdepääsu teie arvutile või jagate oma kogu faile Internetis. See on kõik BitTorrent'i eelised ja ükski varjukülg.

Usenetiga alustamiseks on vaja ainult Useneti teenusepakkujat, NZB-indeksit ja Useneti klienti. Vaatame neid kolme asja ja tutvustame teid Usenetiga.

Enne jätkamist veel üks viimane märkus Usenetis: Usenetit saab kasutada igasuguse kraami allalaadimiseks ja me lihtsalt ütleme teile, kuidas see töötab. Usenetis on teatud materjali seaduslikkus riigiti erinev, kuid suurim asi, mida peate teadma, on see, et te ei tohiks kunagi Laadi üles mis tahes Usenetiga autoriõigusega kaitstud materjal. See on üldiselt kõikjal ebaseaduslik, nii et ärge tehke seda.

Teenusepakkuja valimine

Erinevalt BitTorrentist läheb Usenet teile veidi raha maksma. Kiire allalaadimise ja privaatsuse eest tasumine on aga väike hind. Teie Interneti-teenuse pakkujal on tõenäoliselt saadaval Useneti serverid, kuid on 99% tõenäosus, et need ei sobi meie eesmärkidega. Kui teie Interneti-teenuse pakkuja on üks järelejäänud Interneti-teenuse pakkujaid, kes pakuvad Usenetile juurdepääsu, ei võimalda nad tõenäoliselt juurdepääsu binaarsetele rühmadele, mis muudab need failide jagamisteenusena kasutuks. Vähe sellest, kuid tõenäoliselt on ka kiirus piiratud. See ei kehti Interneti-teenuse pakkujate kohta.

Enne kui hakkame potentsiaalseid pakkujaid pakkuma, toogem välja mõned kriitilised terminid ja see, mida peaksite Useneti pakkujalt otsima:

 • Säilitamine: Säilitamine on aeg, mille jooksul Useneti server binaarfaile säilitab. Mida kauem kinni hoida, seda parem. Kui maksate esmaklassilise serveri eest, peaksite eeldama, et säilitatakse suurusjärgus aastat. Tipppakkujate säilitamise määr ületab tavaliselt 1000 päeva. Madala hoidmismääraga server pole midagi muud kui masendav. Vähemalt peaksite aktsepteerima midagi muud vähemalt 800+ päeva säilitamist.
 • Kvoodid / kuupiirangudPakkujad pakuvad mitmetasandilist teenust, mis võib ulatuda vahemikus 10 GB kuus kuni piiramatu juurdepääsuni. Soovitame kasutada peaaegu 30-päevast tasuta prooviversiooni, mida pakub peaaegu iga Useneti pakkuja, ja seejärel kuu lõpus kontrollida oma kasutamist, et teha kindlaks, millist taset soovite. Tänapäeval tahate tohutute failisuurustega peaaegu alati piiramatut plaani.
 • Serveri ühendused: See on peamiste serveritega samaaegsete ühenduste arv. Mõned inimesed rõhutavad selle numbri tähtsust üle. Peaaegu iga Useneti pakkuja pakub üle 10 samaaegse ühenduse ja isegi 100 MB lairiba on lihtne küllastada ainult 5–10-ga. Kui teenusepakkuja üritab teid häirida, öeldes, et nad pakuvad üle 20 ühenduse, on see pigem näitamiseks kui praktiliseks kasutamiseks (kui te ei istu kiudude selgrool).
 • Turvafunktsioonid: Suurim siin on teie ühenduse SSL-krüptimine. Sina tahan SSL. See tagab, et keegi teie arvuti ja Useneti pakkuja vahel ei tea, mis teie ühendusega toimub. Pingutate Useneti ühenduse loomiseks kiireks, privaatseks ja turvaliseks allalaadimiseks. Ärge jätke SSL-i vahele! Mõned kõrgekvaliteedilised pakkujad pakuvad täiendavaid turvaelemente, nagu VPN-teenused (kasulik, kui soovite haruldastele failidele juurdepääsemiseks jätkata torrentimist) ja turvaline failide salvestamine (krüpteeritud Dropboxi-laadsed korraldused). Need lisad on toredad, kuid pole meie eesmärkide jaoks kriitilised.

Nende tingimustega relvastatud on aeg hakata otsima populaarseid Useneti pakkujaid. Toome siin välja kaks kõige populaarsemat pakkujat:

 • NewsHosting: Need tüübid on äris parimad. Nad pakuvad 2536 päeva säilitamist, kuni 60 ühendust korraga, teie tellimusega kaasas olevat tasuta VPN-i, kõigi ühenduste täielikku krüpteerimist ja on odavamad kui enamik teisi 1. taseme pakkujaid. Neil on isegi tasuta Useneti brauser, nii et saate hõlpsasti asju leida, ilma et peaksite mõnda kohmakat rakendust kasutama. Ja muidugi on neil tasuta prooviperiood.
 • UsenetServer: Veel üks esimese astme pakkuja, kellel on 2536-päevane säilitamine, ühenduste täielik krüptimine ja piiramatu andmeedastus koos tasuliste plaanidega. Neil on otsingu liides, mida saate kasutada, ja 14-päevane tasuta prooviperiood, et saaksite enne ostmist proovida.

Kui olete konto või tasuta prooviversiooni registreerunud, on aeg seadistada oma Useneti klient.

Kui kasutate Newshostingut, saate kasutada nende klientrakendust

Kui olete alles alustanud, on kõige lihtsam teha ametliku kliendi allalaadimine ja Newshosting pakub lihtsat klienti, mis hõlbustab allalaadimist, käivitamist ja alustamist. Laadige see lihtsalt oma konto lehelt alla ja logige seejärel sisse oma volitustega.

Allalaaditavate materjalide otsimiseks saate paremas ülanurgas asuvat otsingukasti kasutada. Samuti saate lihtsalt NZB-faili otse avada, Newshostingi klient hakkab seda kohe alla laadima. NZB-failide leidmise selgitamiseks võite selles artiklis edasi kerida.

See on kindlasti kõige lihtsam viis Usenetiga alustamiseks, kuid mugavamaks muutudes leiate kiiresti, et see pole energiatarbijatele parim lahendus. See sobib suurepäraselt lihtsate asjade jaoks, kuid enamik tõsiseid Useneti harrastajaid kasutab SABnzbd või nzbGet - eelistame esimest, nii et seda me täna selgitame.

Võimekasutaja? Siit saate teada, kuidas installida ja konfigureerida SABnzbd

SABnzbd on kaugelt üks parimaid Useneti kliente. See on stabiilne, integreerub nii paljude abirakendustega ja pakub selliseid jõulisi funktsioone, et me ei hakka isegi teie aega raiskama teiste Useneti rakenduste mainimisele. SABnzbd on kirjutatud Pythonis ja on saadaval Windowsile, Macile, Linuxile, Unixile, BSD-le (ja mis tahes muule operatsioonisüsteemile, milles saate Pythoni rakenduse kompileerida ja käitada).

SABnzbdi üks kõige väärtuslikum asi on see, kui kerge see on. Paljud Useneti rakendused on lohakalt kodeeritud ja tohutult ressurssidega - oleme aastate jooksul katsetanud üsna paljusid, mis muudaksid protsessorit ümber, samal ajal lihtsalt tühikäigul, rääkimata failide allalaadimisest ja lahtipakkimisest.

Haarake siin oma operatsioonisüsteemi jaoks SABnzbdi koopia ja käivitage seejärel installiprogramm (see on suures osas klõpsuga järgmine install). Ainus asi, mida soovite teha, on kontrollida kõiki valikuid ekraanil Komponentide valimine. Soovite, et SABnzbd töötaks käivitamisel, nii et see töötab alati, ja soovite NZB-failid rakendusega siduda.

Märkus. Kui kasutate macOS-i, on installimine veelgi lihtsam, lihtsalt topeltklõpsake installeril ja lohistage see kausta Applications.

Kui installimine on lõppenud, avab teie vaikebrauser ühenduse pordis 8080 kohaliku hosti abil, kus teid tervitab SABnzbd kiirjuhend. Valige oma keel ja seejärel klõpsake nuppu „Start Wizard”. Lisage oma andmed, mis Newshostingi jaoks on järgmised:

 • Host: news.newshosting.com
 • Kasutajanimi:
 • Parool:

Kui soovite, võite klõpsata ka täpsemate valikute määramiseks - tänapäeval on SSL vaikimisi lubatud ja kindlasti soovite veenduda, et kasutate turvalist kanalit. Viitamiseks on SSL-port tavaliselt 563.

Kui olete kõik asjad täitnud, klõpsake nuppu „Test Server” ja kui olete veendunud, et see töötab, klõpsake lihtsalt installi lõpuleviimiseks ja veebiliideseni jõudmiseks.

Ühiste SABnzbd-suvandite kohandamine

SABnzbd-d saate kasutada kohe karbist, söötes sellele veebiliidese abil NZB-faile, kuid on olemas viise, kuidas seda veelgi lihtsustada.

Seadistage vaadatud kaust allalaadimise hõlbustamiseks

Kui kasutate SABnzbd oma lauaarvutil, on suurim muudatus, mille soovite kohe teha, seadistada vaadatud kaust nii, et kui laadite alla NZB-faili, võtab SABnzbd selle automaatselt üles ja teie allalaadimine algab kohe. Minge Configisse ja klõpsake siis ülaosas valikut "Kaustad". Sealt saate oma vaadatud kausta muuta samasse kohta, mille olete oma brauseri allalaadimiseks seadnud - tavaliselt ainult kodukataloogi kaust Allalaadimised.

Kui kavatsete SABnzbd-d käitada oma võrgu mõnes teises arvutis, saate Watched Folderi määrata uueks kaustaks, võib-olla NZB-ks, ja seejärel jagada seda kausta oma võrgus. Või võite kasutada midagi Dropboxi, et sünkroonida NZB-d hõlpsasti kohalikust arvutist serverisse.

SABnzbd-le juurdepääs teisest arvutist

Kui soovite SABnzbd-le juurde pääseda teisest arvutist - võib-olla installite selle oma koduserverisse -, peate minema seadetesse ja seejärel klõpsama ülaosas vahekaarti "Üldine". Vaikimisi kuulab server tegeliku IP-aadressi asemel tagasiühenduse 127.0.0.1 aadressi, nii et soovite seda siin muuta. Siit leiate viite oma IP-aadressi leidmiseks ja staatilise IP-aadressi määramiseks.

Siit saate ka muuta pordi numbrit, kui see on millegagi vastuolus, ja saate lubada HTTPS. See pole kodus lauaarvutis eriti kasulik, kuid kui käitasite seda kuskil serveris, on see hea võimalus.

Sel hetkel olete valmis minema. Teil on vaja lihtsalt mõnda NZB-faili.

Usenet-kliendi hooldus ja söötmine

Sel hetkel on teil Useneti pakkuja ja teil on korralikult konfigureeritud Useneti klient. Kõik, mida vajate, on nüüd mõned NZB-failid, mida oma kliendile edastada. Järgmised on populaarsed NZB indekseerimissaidid. Enamikul on piiratud juurdepääsuga tasuta juurdepääs ja täielikuks juurdepääsuks on vaja mingisugust registreerumist ja / või nominaalset tasu (s.o 10 dollarit aastas).

Siinkohal on oluline kaaluda, kas indeks on toores või käsitsi indekseeritud. Toored indeksid on lihtsalt hiiglaslikud otsitavad andmebaasid kõigist Usenetis olevatest failidest - võimsad kasutada, kuid uutel kasutajatel edukaks navigeerimiseks veidi keerulised -, samas kui käsitsi indekseeritud andmebaasid on teie jaoks sorteeritud, kategoriseeritud ja kvaliteedi tagatud.

 • NZBIndex: See sait on tasuta, ei vaja registreerimist ja indeksi kvaliteet pole suurepärane, kuid kui te esimest korda alustate, pole see proovimiseks halb koht. Sorteerimiseks tuleb palju prügi.
 • NZBFinder:Selle NZB indeksi jaoks on vajalik registreerimine ja peate midagi maksma, kui soovite midagi alla laadida. Hea uudis on see, et see integreerub Sonarr, Radarr, Sickbeard ja kõigi teie lemmiktarbijate tööriistadega.
 • NZBGeek: See sait nõuab registreerimist ja tasumist - nad aktsepteerivad krüptoraha -, kuid neil on küsimuste korral käsitsi kohandatud NZB-de loetelu koos foorumiga.
 • NZBPlaneet: See sait on ainult tasuline. See on populaarne, kuid me pole seda kunagi proovinud.

Uusimate uute saitide nägemiseks võite otsida ka sõna „nzb indexer” - need saidid kipuvad juhuslikult välja lülituma ja uued saidid käivituvad kogu aeg.

Kliendi toitmiseks ja allalaaditavate failide saamiseks peate tegema ainult ühe ülaltoodud indeksist, haarama NZB-faili või kaks (või kakssada) ja seejärel viskama need kausta Watch. SABnzbd haarab NZB-failid, alustab allalaadimist, pakkib failid välja ja paigutab need teie määratud allalaaditud kataloogi. See on kõik. Relvastatud pika säilitamise pakkuja SABnzbd ja hea indeksiga, ei pea te enam kunagi aeglast, kohmakat ja avalikku BitTorrent'i allalaadimist ootama.

Kas teil on kogemusi Useneti pakkujate, klientide või kasulike kolmanda osapoole rakendustega? Kuuleme sellest kommentaarides.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found