Tarkvara desinstallimine käsurea abil Linuxis

Linux pakub tarkvara installimiseks erinevaid meetodeid. Tarkvara saate installida tavapärastest Ubuntu tarkvarahoidlatest, kasutades Ubuntu tarkvarakeskust, väljastpoolt tavapäraseid Ubuntu tarkvarahoidlaid või koostades lähtekoodi. Kuid mis siis, kui peate programmi desinstallima?

Kui olete installinud tarkvara Ubuntu tarkvarahoidlatest Ubuntu tarkvarakeskuse abil, saate selle tarkvara desinstallimiseks kasutada ka Ubuntu tarkvarakeskust. Kuid kui teil on käsurea kasutamine mugavam, näitame teile lihtsat viisi, kuidas oma süsteemi installida ja desinstallida programme.

Kui teil on idee, mida soovite desinstallida, kuid te ei tea täpset nime, vaadake meie artiklit täpsete paketinimede leidmise kohta Linuxis. Võite kasutada ka käsku “dpkg”, et näha kõigi arvutisse installitud pakettide loendit. Terminali akna avamiseks vajutage klahvi “Ctrl + Alt + T”. Sisestage viipale järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi.

dpkg --nimekirja

MÄRKUS. Enne loendit on kaks kriipsu.

Sirvige aknas Terminal installitud pakettide loendit, et leida see, mille soovite desinstallida. Pange tähele pakendi täisnime.

Programmi desinstallimiseks kasutage käsku apt-get, mis on programmide installimise ja installitud programmidega manipuleerimise üldine käsk. Näiteks desinstallib järgmine käsk gimp ja kustutab kõik konfiguratsioonifailid, kasutades--puhastamine ”(enne puhastamist on kaks kriipsu).

sudo apt-get --puhastus eemaldama gimp

Sisestage parooli küsimisel ja vajutage sisestusklahvi.

MÄRKUS. Parooli ei kuvata selle sisestamise ajal. Paroolide sisestamisel saate siiski tärnide kuvamise valida.

Algab desinstallimisprotsess ja kuvatakse tehtavate toimingute kokkuvõte. Kui teilt küsitakse, kas soovite jätkata, tippige y ja vajutage sisestusklahvi.

Installiprotsess jätkub. Kui see on valmis, tippige viipale käsk "exit" ja vajutage terminali akna sulgemiseks nuppu "Enter" või klõpsake akna vasakus ülanurgas nuppu "X".

Kui te ei soovi konfiguratsioonifaile eemaldada, jätke lihtsalt välja--purge ”käsk, nagu on näidatud järgmises käsus.

sudo apt-get eemalda gimp

Nagu käesolevas artiklis räägitud, sõltuvad Linuxi installitud programmid toimimiseks teistest pakettidest. Programmi desinstallimisel võib olla pakette, millest desinstallitud programm sõltus, ja mida enam ei kasutata. Kasutamata pakettide eemaldamiseks kasutage käsku „autoremove”, nagu on näidatud järgmises käsus.

sudo apt-get autoremove

Programmi eemaldamiseks ja enam kasutamata olevate sõltuvuste eemaldamiseks võite ühendada kaks käsku, nagu allpool näidatud (jällegi kaks kriipsu enne "automaatset eemaldamist").

sudo apt-get puhastamine --eemalda gimp automaatselt

Kui teil on vähe ruumi, võite allalaaditud arhiivifailide eemaldamiseks kasutada käsku "clean", nagu allpool näidatud.

sudo apt-get clean

See käsk eemaldab sobivuse vahemälu kataloogis / / var / cache / apt / archives. Programmi installimisel laaditakse paketifail alla ja salvestatakse sellesse kataloogi. Te ei pea faile selles kataloogis hoidma. Kuid nende kustutamise ainus puudus on see, et kui otsustate mõne neist programmidest uuesti installida, tuleb paketid uuesti alla laadida.

„Apt-get“ on mugav tööriist, mis muudab programmide allalaadimise, installimise ja desinstallimise kiireks ja lihtsaks. Lisateabe saamiseks käsu „apt-get” kasutamise kohta tippige viipale „apt-get” ja vajutage sisestusklahvi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found