5 viisi Interneti-tsensuuri ja filtreerimise vältimiseks

Üha rohkem internetiühendusi filtreeritakse, alates avalikust WiFi-st ja töökohaühenduse filtreerimisest kuni Interneti-teenuse pakkuja ja riigi tasandi tsensuurini. Siiski on selle filtreerimise ja blokeeritud veebisaitide vaatamiseks endiselt võimalusi.

Mõnda neist meetoditest võib karm filtreerimine piirata. Näiteks segab Hiina suur tulemüür nüüd väljuvaid VPN-ühendusi, kuigi VPN-id jäid aastaid üksi.

Lihtsaim lahendus: kasutage VPN-i

Looge ühendus virtuaalse privaatvõrguga ja kogu teie arvutist tulev liiklus suunatakse selle VPN-i kaudu. Teisisõnu, kui olete ühendatud Islandil asuva VPN-iga, suunatakse kogu teie võrguliiklus Islandile enne selle tekkimist. Vastused saadetakse Islandi serverisse, mis edastab need teile tagasi. Kõik see toimub krüptitud ühenduse kaudu. Teie Interneti-teenuse pakkuja, võrguoperaator või isegi riigi valitsus näeb vaid seda, et loote krüpteeritud VPN-ühenduse ja saadate andmeid ühenduse kaudu. Kui nad tahavad teid blokeerida, peaksid nad blokeerima VPN-ühendused.

Energiatarbijad: kasutage StrongVPN-i

Oleme palju uurinud VPN-i pakkujaid ja StrongVPN-il on parim kombinatsioon turvalisusest, täpsematest funktsioonidest ja kasutusmugavusest. Neil on serverid 20 linnas 43 linnas, nad pakuvad korralikult kiiret kiirust ja korralikke hindu.

Neil on rakendusi igale platvormile, sealhulgas Windowsile, OS X-ile, Android-ile ja iPhone-ile. Võite isegi oma koduse ruuteri ühendada nende VPN-serveritega, et kogu oma koduvõrk VPN-i taha panna. Kuidas see paindlikkuse ja võimsuse jaoks on?

Juhuslikud kasutajad või algajad: kasutage teenust ExpressVPN või TunnelBear

Oleme ka algajatele sobiva kliendi leidmiseks palju testinud ja leidsime, et ExpressVPN ja TunnelBear on parimad libedate liideste ja lihtsa seadistamise jaoks. Valige lihtsalt oma riik ja minge - te ei pea isegi VPN-i Windowsis konfigureerima. ExpressVPN-il on parem kiirus, kuid TunnelBearil on tasuta tase neile, kes soovivad seda lihtsalt enne ostmist proovida.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

VPN-e kasutatakse tavaliselt ka kaugvõrguühenduse loomiseks töövõrkudega, mistõttu VPN-sid tavaliselt ei blokeerita. Hiina on aga hiljuti hakanud VPN-ide sekkuma. Saadaval on tasuta VPN-id, kuid kindel ja kiire VPN maksab teile raha - kas VPN-i pakkujalt rentimiseks või hostimise eest maksmiseks, et saaksite oma VPN-i seadistada.

DNS-server

See meetod töötab kõige vähem tõenäoliselt, kuid siin tasub seda käsitleda. Mõned Interneti-teenuse pakkujad on filtreerimise juurutanud, muutes oma DNS-serverid blokeeritud veebisaitide päringute suunamiseks teisele veebisaidile. Mõni koht, kus Interneti-ühendust filtreeritakse, võib kasutada midagi sellist nagu OpenDNS-i pakutav veebifiltreerimise lahendus.

Eeldades, et filtreerimine on lihtsalt DNS-i tasemel ja teistele DNS-serveritele esitatud päringuid ei blokeerita, saate filtreerimisest mööda minna, seadistades oma seadmesse kohandatud DNS-serveri. See tühistab ja möödub DNS-i vaikeserverist, mida kontrollib teie Interneti-teenuse pakkuja või võrku haldav organisatsioon. Kasutage midagi sellist nagu Google Public DNS ja teate, et DNS-i tasemel filtreerimist ei toimu.

Tor

Tor võimaldab teil anonüümselt sirvida. Ta teeb seda, suunates veebibrauseri üle ja krüpteeritud võrgu, enne kui see ilmub lõpp-punktis, mis tõenäoliselt asub tsenseerimata ja filtreerimata asukohas. Tundlikele ja krüptimata andmetele juurdepääsemiseks ei tohiks kasutada Torit, kuid Tor võimaldab teil blokeeritud veebisaitidele juurde pääseda mis tahes ühenduse korral.

Tori arendajad peavad pikka, lõpmatut lahingut reĹžiimidega, mis üritavad seda blokeerida, näiteks Iraan. Tor võib töötada isegi siis, kui tavalised VPN-id, puhverserverid ja SSH-tunnelid seda ei tee.

Pange tähele, et Toril on suur negatiivne külg - see on palju, palju aeglasem kui tavaline veebibrauser. See võimaldab teil juurdepääsu blokeeritud veebisaitidele, kuid seda ei tohiks kasutada kogu teie igapäevases sirvimises, kui te pole Iraanis või Hiinas elav dissident.

Puhverserver

Blokeeritud saitidele pääseb juurde ka tavalise puhverserveri abil. Üle kogu süsteemi (või kogu brauserit kasutavate) puhverserverid toimivad üldiselt sarnaselt VPN-idega, kuid pole nii usaldusväärsed - näiteks töötavad nad ainult teatud programmidega, mitte iga teie arvutis oleva programmiga. Kui soovite teenuse eest maksta ja kogu liikluse selle kaudu saata, on parem VPN-i kasutada.

Kui aga soovite blokeeritud veebisaidile kiiresti juurde pääseda, võite proovida kasutada veebipõhist puhverserverit. Saadaval on palju, sealhulgas laialt tuntud Hide My Ass. Ühendage veebisaidi aadress veebisaidi kasti ja pääsete sellele juurde puhverserveri kaudu.

See ei tööta alati, kuna puhverserver ise võib olla blokeeritud. See pole ka parim kogemus, kuna puhverserver ise lisab lehele reklaame - nad peavad oma tasuta teenuse eest kuidagi maksma. Kuid kui soovite kiiresti ühele blokeeritud saidile juurde pääseda, ilma midagi installimata või süsteemi sätteid muutmata, võib see teie jaoks töötada.

SSH tunnel

SSH-tunnelid võivad liikluse turvaliseks tunneldamiseks töötada sarnaselt VPN-idega. Kui soovite sellise teenuse eest maksta, soovite tõenäoliselt saada VPN-i. Kuid kui olete geek, võib teil olla juba SSH-server, millele saate kaugjuurdepääsu.

Kui teil on SSH-server, millele saate juurde pääseda, saate sellega kaugühenduse luua ja seadistada tunnelid, suunates kogu oma veebibrauseriliikluse turvalise ühenduse kaudu. See on kasulik sirvimisliikluse krüptimiseks, nii et seda ei saaks avalikes WiFi-võrkudes nuhkida ja see välistab ka kõik kohalikus võrgus olevad filtrid. Teil on sama veebibrausimiskogemus, mis teil oleks, kui istuksite SSH-serveri asukohas, ehkki see on veidi aeglasem.

SSH-tunneli saate luua Windowsi PuTTY-ga või muude platvormide SSH-käsuga.

Blokeeritud veebisaidid muutuvad üha levinumaks. Sellised valitsused nagu Ühendkuningriik ajavad Interneti-teenuse pakkujaid üles filtreerima vaikimisi tellijatele pakutavaid Interneti-ühendusi ja USA seadused, nagu SOPA, demonstreerivad sellist karmi blokeerivat valitsust, mida nad tahavad kehtestada.

Kui satute kunagi blokeeritud veebisaidile, peaksid need näpunäited aitama teil mõista, kuidas blokeerida.

Pildikrediit: Nick Carter Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found