Kuidas jälgida Interneti ribalaiuse kasutamist ja vältida andmemahtude ületamist

Interneti-ühenduse andmeside ülemmäärad on USA-s üha enam levimas. Internetiteenuse pakkujad võivad väita, et nende andmesidepiirang on hea miljonite e-kirjade jaoks, kuid meilid on väikesed ja HD-videod Netflixis on palju-palju suuremad.

Järgige meie näpunäiteid Interneti ribalaiuse piirikute käsitlemiseks, et vähendada andmekasutust, eriti videote voogesituse ajal. Mõni Interneti-teenuse pakkuja võib teatud aja pärast Interneti-ühenduse kiirust piirata.

Kasutage oma ribalaiuse jälgimiseks GlassWire'i

GlassWire on suurepärane Windowsi tulemüürirakendus, mis teeb palju enamat kui lihtsalt sissetulevate ühenduste blokeerimine. Hämmastav on ka ribalaiuse kasutamise jälgimine.

Selle käivitamisel kuvatakse vaikevaates reaalajas kogu võrgutegevuse graafik, mis on päris hea, kuid kui olete vahekaardile Kasutamine üle läinud, näete selle rakenduse tegelikku jõudu.

Saate oma ribalaiuse kasutamist ühenduse kaudu vaadata, olenemata sellest, kas see on sissetulev või väljuv, ja saate isegi üksikasjalikult uurida üksikuid rakendusi, et täpselt teada saada, mis võtab nii palju ribalaiust.

Kas soovite teada, milliste hostidega teie rakendused ühenduvad ja mis tüüpi liiklusega see on seotud? Ka seda on lihtne näha. Ja loomulikult saate üksikasju üksikasjalikumalt uurida või suumida alles viimasele päevale.

GlassWire'i põhiversioon on kõigile tasuta, kuid kui soovite lisafunktsioone, peate maksma täisversiooni eest.

See on kindlasti suurepärane rakendus ja soovitame seda.

Kontrollige oma Interneti-teenuse pakkuja veebiliidest

SEOTUD:Kuidas Interneti ribalaiuse piirikutega hakkama saada

Kui teie Interneti-teenuse pakkuja jälgib teie ribalaiuse kasutamist ja hoiab teid piiril, pakub ta tõenäoliselt oma konto veebisaidil lehte, kus kuvatakse, kui palju andmeid olete viimase kuu jooksul kasutanud. Lõppude lõpuks jälgivad nad juba teie andmekasutust. Cox nimetab seda "andmekasutusmõõturiks", AT&T aga "myAT & T kasutuseks". Teised Interneti-teenuse pakkujad nimetavad seda sarnasteks asjadeks, hõlmates tavaliselt sõna „Kasutamine”.

Teie Interneti-teenuse pakkuja tööriist on parim viis olla kursis teie kasutatava andmemahuga. Sõltumata sellest, kui hästi oma andmeid jälgite, kasutab Interneti-teenuse pakkuja alati oma numbreid, et otsustada, kui palju andmeid olete üles laadinud ja alla laadinud.

Teie Interneti-teenuse pakkuja tööriista negatiivne külg on see, et seda ei pruugi värskendada eriti sageli. Näiteks võivad mõned Interneti-teenuse pakkujad seda ribalaiuse kasutusmõõturit värskendada iga päev, kuigi mõned võivad seda sagedamini uuendada. Ise kasutatavad tööriistad annavad teile ajakohast teavet ribalaiuse kasutamise kohta.

Raja ribalaius koos Windows 8-ga

SEOTUD:Kuidas piirata ja jälgida mobiilsete andmete kasutamist operatsioonisüsteemis Windows 8.1

Windows 8 sisaldab funktsiooni, mis võimaldab jälgida, kui palju ribalaiust olete ühenduse jaoks kasutanud. See oli selgelt kasutusele võetud mobiilse andmeside kasutamise ja jagamise abistamiseks, kuid selle andmekasutuse jälgimiseks võite märkida mis tahes ühenduse mõõdetud ühenduseks.

See funktsioon võib olla kasulik, kuid see töötab ainult Windows 8 seadmetes ja jälgib ainult ühte arvutit. Samuti ei vasta see teie Interneti-teenuse pakkuja arveldusperioodile. See on palju kasulikum, kui jälgite ühendust, millele on juurdepääs ainult teie seadmel - näiteks Windowsi tahvelarvutisse sisseehitatud mobiilse andmesideühendusega.

Mitme arvuti ribalaiuse jälgimine

SEOTUD:Ask How-To Geek: Kuidas ma saan oma ribalaiuse kasutamist jälgida?

Teie ribalaiuse kasutamise jälgimiseks oleme varem soovitanud Networxi. See on tasuta Windowsi rakendus, mis võimaldab teil jälgida mitme Windowsi arvuti kasutatavat ribalaiust. Selle kõige kasulikum omadus on see, et see suudab ribalaiuse aruandeid kogu võrgus sünkroonida. Seega, kui teie koduvõrgus on viis erinevat Windowsi arvutit, saate need sünkroonida Networxiga, et jälgida kõigi arvutite ribalaiuse kasutamist ühes kohas. kui teil on lihtsalt üks arvuti, pole probleemi - saate Networxi abil jälgida ühe arvuti ribalaiuse kasutamist.

Kahjuks töötab see ainult Windowsi arvutitega. Networx ei tööta Linuxi süsteemide, Macide, Chromebookide, nutitelefonide, muude kui Windowsi tahvelarvutite, mängukonsoolide, digibokside, nutitelerite ega paljude teiste võrguga ühendatud süsteemide ja seadmetega, mis teile võivad kuuluda. Networx on suurepärane, kui kasutate ainult Windowsi arvuteid, kuid muidu on see puudulik pilt.

Samuti peate tegema rohkem seadistusi, tagamaks, et Networx hõivab andmeid ainult teie kohaliku võrgu kohta. Näiteks kui installite Networxi sülearvutisse ja ühendate selle sülearvuti teiste Wi-Fi-võrkudega, peate tagama, et Networx ainult ründab teie koduses WiFi-võrgus kasutatavaid andmeid.

Jälgige ruuteri andmete kasutamist

Tüüpiliste ribalaiuse jälgimise lahenduste probleem on see, et nad jälgivad Interneti-ühenduse kasutamist ühes seadmes. Kõigi koduvõrku sisse- ja väljavoolavate andmete mõõtmiseks peate mõõtma koduruuteri enda andmekasutust. Kõik traadiga või WiFi-seadmed loovad ruuteri kaudu Interneti-ühenduse. Andmete jälgimine ruuteris annab teile täieliku pildi.

SEOTUD:Kuidas kasutada ruuteris kohandatud püsivara ja miks võiksite seda teha

Halb uudis on see, et koduruuteritel pole seda funktsiooni tavaliselt sisse ehitatud. Hea uudis on see, et saate installida kolmanda osapoole ruuteri püsivara nagu DD-WRT või OpenWRT ja kasutada sellel ribalaiuse jälgimise tarkvara, saades täieliku ülevaate oma ribalaiuse kasutamisest.

Näiteks võite installida DD-WRT, pääseda juurde selle veebiliidesele, klõpsata suvandil Olek> Ribalaius ja vaadata WAN-i alt, kui palju ribalaiust olete viimase kuu jooksul kasutanud.

Kui teie Interneti-teenuse pakkuja ei paku usaldusväärset viisi ribalaiuse jälgimiseks ja peate seda ise tegema, on tõenäoliselt parim asi, mida saate toetada, toetatud ruuteri ostmine ja kohandatud püsivara nagu DD-WRT installimine.

Mõni kolmanda osapoole tarkvaraprogramm võib muu võrgustatistika hulgas kasutada ruuteriga rääkimiseks ja selle ribalaiuse kasutamise paljastamiseks SNMP-seireprotokolli. Siiski on hea võimalus, et teie koduruuter ei toeta SNMP-d. Samuti on SNMP-rakendused keerukad tööriistad, mis on mõeldud professionaalseks võrguhalduseks, mitte lihtsad tööriistad ribalaiuse kasutusmõõturi kuvamiseks kodus.

Pildikrediit: Todd Barnard Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found