Kuidas sundida rakendust Windows 10-s sulgema

Pole harvad juhud, kui rakendus lõpetab reageerimise Windows 10-s. Kui see juhtub, võite sundida rakenduse sulgema, vabastades tegelikult nimetatud rakenduse. Siit saate teada, kuidas sundida rakendust Windows 10-s sulgema.

Proovige klaviatuuri otseteed

On masendav, kui teie kasutatav rakendus järsku hangub. Oleme kõik seda teinud - klõpsanud külmutatud programmi sulgemiseks vähemalt 20 korda nupul „X”. Seal on parem viis.

Kui fookuses on külmutatud rakendus, vajutage selle sulgemiseks klaviatuuril Alt + F4. Kui Windowsi töölaud on selle asemel fookuses, näete selle asemel käsku „Lülita Windows välja”.

See ei toimi alati - mõned külmutatud rakendused lihtsalt ei reageeri.

Sundige lõpetama Task Manageri abil

Nagu nimest järeldada võib, on tegumihaldur tööriist, mis näitab praegu töötavaid rakendusi (samuti muud teavet, näiteks ressursikasutust ja protsesside statistikat) ning võimaldab teil neid asjakohaselt hallata.

Tegumihalduri avamiseks võite klaviatuuril vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Esc või paremklõpsata Windowsi tegumiribal ja valida menüüst „Tegumihaldur”.

Kui Task Manager on avatud, valige ülesanne, mille soovite sundida sulgema, ja seejärel valige käsk „End Task”.

Kui te ei näe siin loendis rakenduse nime, klõpsake nuppu „Lisateave” ja leidke see vahekaardil Protsessid olevast loendist.

Külmutatud programm suletakse nüüd.

SEOTUD:Windowsi tegumihaldur: täielik juhend

Sundige rakendusest väljumist käsuviiba abil

Ülesandeid leiate ja saate sundida lõpetama käsuviibalt. Avage käsuviip, tippides Windowsi otsinguribale „cmd” ja valides seejärel otsingutulemitest rakenduse „Käsuviip”.

Tippige käsureale käskülesannete nimekiri ja vajutage sisestusklahvi. Kui see on täidetud, kuvab käsuviip praegu töötavate programmide, teenuste ja ülesannete loendi.

Nimekiri võib küll olla veidi ülekaalukas, nii et pidage lihtsalt meeles, et lisage .exe programmi nime lõpuni. Kui olete valmis sunnitud programmist väljuma, täitke see käsk:

taskkill / im .exe

Nii et kui ma sooviksin sundida Notepadi sulgema, käivitaksin selle käsu:

taskkill / im notepad.exe

Edukas teade tagastatakse, teatades, et olete probleemsest rakendusest edukalt sunnitud loobuma.

Muidugi saate alati oma arvuti taaskäivitada või sulgeda, et sulgeda rakendus, mis on tõesti kinni.

SEOTUD:10 viisi käsuviiba avamiseks Windows 10-s


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found