Kuidas lülituda 32-bitiselt Windows 10-lt 64-bitisele Windows 10-le

Microsoft annab teile Windows 10 32-bitise versiooni, kui täiendate Windows 7 või 8.1 32-bitist versiooni. Kuid võite minna üle 64-bitisele versioonile, eeldades, et teie riistvara seda toetab.

Kui teie arvutisse oli installitud Windows 7 või 8.1 32-bitised versioonid ja uuendatud versioonile Windows 10, andis Microsoft teile automaatselt Windows 10 32-bitise versiooni. Kuid kui teie riistvara toetab 64-bitise operatsioonisüsteemi kasutamist, saate tasuta üle minna Windowsi 64-bitisele versioonile.

SEOTUD:Windows 7 või 8 versioonilt Windows 10 uuemale versioonile üleminek (kohe)

Veenduge, et teie protsessor on 64-bitine

Esimesed asjad kõigepealt. Enne kui mõtlete isegi 64-bitisele Windowsile üle minna, peate kinnitama, et teie arvuti protsessor on 64-bitine. Selleks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Teave. Otsige akna paremas servas kirjet „Süsteemi tüüp”.

Siin näete ühte kolmest asjast:

  • 64-bitine operatsioonisüsteem, x64-põhine protsessor. Teie protsessor toetab 64-bitist ja teil on juba Windowsi 64-bitine versioon installitud.
  • 32-bitine operatsioonisüsteem, x86-põhine protsessor. Teie protsessor ei toeta 64-bitist ja teil on installitud Windowsi 32-bitine versioon.
  • 32-bitine operatsioonisüsteem, x64-põhine protsessor. Teie protsessor toetab 64-bitist, kuid teil on installitud Windowsi 32-bitine versioon.

Kui näete oma süsteemis esimest kirjet, pole seda artiklit tegelikult vaja. Kui näete teist kirjet, ei saa te Windowsi 64-bitist versiooni üldse oma süsteemi installida. Kuid kui näete oma süsteemi viimast kirjet - „32-bitine operatsioonisüsteem, x64-põhine protsessor” -, siis on teil õnne. See tähendab, et kasutate Windows 10 32-bitist versiooni, kuid teie protsessor suudab käitada 64-bitist versiooni, nii et kui seda näete, on aeg liikuda järgmisesse jaotisesse.

Veenduge, et teie arvuti riistvaral oleks saadaval 64-bitised draiverid

Isegi kui teie protsessor ühildub 64-bitiga, võiksite kaaluda, kas teie arvuti riistvara töötab Windowsi 64-bitise versiooniga korralikult. Windowsi 64-bitised versioonid nõuavad 64-bitiseid riistvaradraivereid ja 32-bitised versioonid, mida kasutate oma praeguses Windows 10 süsteemis, ei tööta.

Kaasaegne riistvara peaks kindlasti pakkuma 64-bitiseid draivereid, kuid väga vana riistvara ei pruugi enam toetada ja tootja pole võib-olla kunagi 64-bitiseid draivereid pakkunud. Selle kontrollimiseks võite külastada riistvara tootja draiveri allalaaditavaid veebisaite ja vaadata, kas saadaval on 64-bitised draiverid. Kuid te ei peaks neid tingimata tootja veebisaidilt alla laadima. Need on tõenäoliselt lisatud Windows 10-sse või laaditakse need automaatselt alla Windows Update'ist. Kuid vana riistvara - näiteks eriti iidne printer - ei pruugi lihtsalt 64-bitiseid draivereid pakkuda.

Uuendage puhta installi abil

Windows 10 64-bitise versiooni juurde pääsemiseks 32-bitisest peate installima puhta installi. Kahjuks puudub otsene täiendamise tee.

SEOTUD:Kuidas teha Windows 10 puhast installimist lihtsal viisil

Hoiatus: Varundage oma olulised failid enne jätkamist ja veenduge, et teil on olemas programmide uuesti installimiseks vajalik. See protsess pühib kogu teie kõvaketta, sealhulgas Windowsi, installitud programmid ja isiklikud failid.

Esiteks, kui te pole veel Windows 10-le üle läinud, peate värskendamiseks kasutama täiendamise tööriista. Kui kasutate varem Windows 7 või 8.1 32-bitist versiooni, saate Windows 10 32-bitise versiooni. Kuid uuendusprotsess annab teie arvutile Windows 10 litsentsi. Pärast täiendamist kontrollige kindlasti, kas teie praegune Windows 10 32-bitine versioon on aktiveeritud jaotises Seaded> Värskendamine ja turvalisus> Aktiveerimine.

Kui olete kasutanud 32-bitise Windows 10 aktiveeritud versiooni, laadige Microsoft 10-st alla meediumite loomise tööriist. Kui kasutate praegu Windows 10 32-bitist versiooni, peate 32-bitise tööriista alla laadima ja käivitama.

Tööriista käivitamisel valige „Looge teise arvuti jaoks installikandja” ja kasutage tööriista abil Windows 10-ga USB-draivi loomist või plaadi kirjutamist. Nõustaja kaudu klõpsates küsitakse teilt, kas soovite luua 32 -bitine või 64-bitine installikandja. Valige arhitektuur 64-bitine (x64).

Järgmisena taaskäivitage arvuti (varundasite kõik, eks?) Ja käivitage installikandjalt. Installige 64-bitine Windows 10, tehes valiku „Kohandatud install” ja kirjutades üle oma praeguse Windowsi versiooni. Kui teil palutakse sisestada tootenumber, jätke protsess vahele ja jätkake. Kokku peate jätma kaks nendest viipadest. Pärast töölauale jõudmist registreerib Windows 10 automaatselt Microsofti ja aktiveerib end. Nüüd töötate oma arvutis Windowsi 64-bitise väljaandega.

Kui soovite minna tagasi Windowsi 32-bitise versiooni juurde, peate alla laadima meediumiloome tööriista - 64-bitise versiooni, kui kasutate Windows 10 64-bitist versiooni - ja kasutama seda luua 32-bitine installikandja. Käivitage see installikandja ja tehke veel üks puhas install - seekord installite 32-bitise versiooni üle 64-bitise versiooni.

Pildikrediit: Flickris kopsu


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found