Mis on protsessi WindowServer ja miks see minu Macis töötab?

Aktiivsusmonitori kontrollimise ajal märkasite, et WindowServeri nimega aeg-ajalt kulub hunnik protsessori energiat. Kas see protsess on ohutu?

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu Macis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid Activity Monitoris leiduvaid protsesse, nagu kernel_task, hidd, mdsworker, installd ja paljud teised. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

WindowServer on macOS-i põhiosa ning teie rakenduste ja kuvari vaheliste ühenduste tüüp. Kui näete midagi oma Maci ekraanil, pani WindowServer selle sinna. Iga avatud aken, iga veebisait, mida sirvite, iga mängitud mäng - WindowServer „joonistab” selle kõik teie ekraanile. Kui teil on tehniline kalduvus, võite lugeda rohkem Apple'i arendusjuhendist, kuid see pole just kerge lugemine.

Enamasti lihtsalt teadke, et WindowServer on see, mida macOS ja kõik sellel töötavad rakendused kasutavad, et asju ekraanil kuvada. See on täiesti ohutu.

Miks WindowServer kasutab nii palju protsessorit?

Nagu oleme öelnud, suhtleb iga rakendus WindowServeriga, et teie ekraanile asju joonistada. Kui WindowServer võtab palju protsessori energiat, proovige rakendused sulgeda ja vaadata, kas kasutus väheneb. Kui pärast konkreetse programmi sulgemist näete eriti suurt langust, vastutab see protsessori suure kasutamise eest tõenäoliselt just see programm.

Teatud määral on see normaalne: programmid, mis muudavad ekraanil kuvatut pidevalt, kasutavad WindowServerit üsna palju, mis tähendab, et nad kulutavad protsessori energiat. Seega on mõistlik, et mängud, videotöötlusprogrammid ja muud pidevalt värskendavad rakendused põhjustavad WindowServeri protsessori kasutamise kasvu.

Seda öeldes võib tarkvara viga mõnikord põhjustada WindowServeri protsessori liigset kasutamist. Kui märkate seda mustrit ja ei usu rakendust peaks kui see põhjustab WindowServeri protsessori kasutamisel nii suurt kasvu, võtke ühendust arendajaga. Võib-olla olete leidnud probleemi, mille nad saavad lahendada.

SEOTUD:10 kiiret viisi aeglase Maci kiirendamiseks

Kui WindowServer kasutab palju energiat isegi siis, kui teil pole eriti midagi töötavat, võite siiski proovida mõnda asja. Kõigepealt vaadake meie artiklit aeglase Maci kiirendamise kohta, eriti jaotist läbipaistvuse vähendamise kohta. Selle valiku leiate jaotisest Süsteemieelistused> Juurdepääsetavus> Kuva ja teadaolevalt vähendab WindowSeveri protsessori kasutamist, eriti vanemates Macides.

Võite proovida ka mittevajalikke aknaid sulgeda, tagades, et töölaual pole liiga palju ikoone, ja vähendades missioonikontrollis kasutatavate töölaudade arvu. Kui ükski neist ei toimi, kaaluge NVRAM-i lähtestamist; mis võib mõnel juhul aidata.

Veel üks asi, mida meeles pidada: kui kasutate mitut kuvarit, kasutab WindowServer rohkem ekraaniprotsessoreid, et joonistada mitmele kuvarile. Mida rohkem kuvasid lisate, seda õigem see on.

Foto krediit: Hamza Butt


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found