Mis on Windowsi heliseadmete graafikute eraldamine ja miks see minu arvutis töötab?

Kui veedate mõnda aega tegumihalduris, võite olla märganud midagi, mida nimetatakse Windows Audio Device Graph Isolationiks, ja mõelnud, miks see süsteemi ressursikasutusega mõnikord pisut kokku puutub. Siin on, mida ta teeb ja mida saate teha, kui see juhtub.

SEOTUD:Mis see protsess on ja miks see minu arvutis töötab?

See artikkel on osa meie käimasolevast seeriast, mis selgitab erinevaid tegumihalduris leiduvaid protsesse, nagu käitusaja maakler, svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe ja paljusid teisi. Kas te ei tea, mis need teenused on? Parem hakka lugema!

Mis on Windowsi audioseadme graafiku eraldamise protsess?

Sportlik vinge kõlaga nimi, mis teile tegelikult midagi ei ütle, on „Windows Audio Device Graph Isolation” Windowsi ametlik osa. Protsess toimib Windows 10 peamise helimootorina. See tegeleb digitaalse signaalitöötlusega, sealhulgas Windowsi pakutavate täiustatud helitugevuse efektidega.

„Windows Audio Device Graph Isolation” on eraldatud tavapärasest Windows Audio teenusest. Selliste teenuste eraldamine võimaldab riistvara helitoodete arendajatel lisada oma heli täiustamise teenuse, ilma et peaksite Windows Audio teenust ise asendama. See omakorda viib parema stabiilsuseni. Windows Audio on Windowsi külge nii sügavalt haakunud, et krahh võtab tõenäoliselt kogu süsteemi alla, mitte ainult teie heli. Digitaalse signaalitöötluse eraldamine - see osa, millel on tõenäolisem krahh - eraldi teenusesse, on krahhid rohkem piiritletud.

Seda tüüpi isoleerimine tagab ka selle, et Windows pakub teile alati viisi heli täiustuste väljalülitamiseks OS-is, olenemata sellest, millist riistvara te kasutate. Mis tahes põhjusel ei anna heliriistvara tootjad teile seda võimalust sageli.

Samuti peaksite arvestama, et mõne heliriistvara puhul võivad tootjad „Windowsi heliseadme graafiku eraldamise” tegelikult oma digitaalse signaalitöötlusteenusega asendada. Siin on pilk teenusele, mida Creative SoundBlaster Recon3D kasutab.

Muidugi, kui teie süsteemis pole Windowsi heliseadme graafiku eraldamist, peate selle tõrkeotsinguks palju vajama!

Miks see mõnikord nii palju süsteemiressursse kulutab?

Kahjuks võivad halvasti kirjutatud helitarvikute draiverid põhjustada mitte ainult aeg-ajalt kokkujooksmist. Mõnel inimesel on probleeme täiustustega, mis põhjustavad süsteemiressursside märkimisväärset suuremat kasutamist, teie protsessori või mälu tarbimist või isegi kõvaketta laialivalgumist. Tavatingimustes peaksite nägema jaotist „Windows Audio Device Graph Isolation”, kasutades 0% teie protsessorist, minimaalset mälu ja kettal puudub aktiivsus. Need arvud võivad heliefektide rakendamisel suureneda, kuid mitte palju ja need peaksid kiiresti algtasemele naasma. Kui näete „Windows Audio Device Graph Isolation” regulaarselt, kasutades mõnda neist kolmest ressursist, võib teil olla probleem.

Hea uudis on see, et seda on tõenäoliselt lihtne lahendada, kuna osa sellist tüüpi töötlemise isoleerimisest annab teile lihtsa võimaluse selle välja lülitada. Kindlasti võite proovida mis tahes tarkvara, mida teie riistvaratootja tarnib, ja vaadata, kas saate mõne täiustatud heliefekti keelata. Samuti saate seda Windowsis õigesti teha seadmete jaoks, mis seda toetavad. Avage dialoog Heli atribuudid, paremklõpsates oma teavitusalal kõlariikooni ja seejärel klõpsates nuppu „Heli”. Samuti saate oma juhtpaneeli avada ja seal heli apleti käitada. Sama asi.

Valige akna „Heli” vahekaardil „Taasesitus” seade, mille puhul arvate, et see võib probleeme tekitada, ja seejärel klõpsake nuppu „Atribuudid”.

Seadme dialoogiakna Atribuudid vahekaardil „Lisatarvikud” näete loendit, mida seade toetab. See, mida näete, sõltub täielikult teie kasutatavast seadmest. Siinkohal vaatame monitori sisseehitatud veebikaamerat / mikrofoni. Soovitame teil kõigepealt valida lihtsalt valik „Keela kõik täiustused” ja vaadata, kas see lahendab teie probleemi.

Kui kõigi lisaseadmete keelamine probleemi lahendab, siis teate, et olete õigel teel ja võite selle põhjuse kitsendamiseks tagasi minna ja proovida iga konkreetse lisaseadme keelata. Kui seadme kõigi lisaseadmete keelamine ei lahenda teie probleemi, peaksite need uuesti lubama ja liikuma teise seadme testimiseks.

Kas ma saan selle keelata?

Rakendust „Windows Audio Device Graph Isolation” ei saa tegelikult keelata, keelamata ka peamist Windowsi heliteenust. Nende keelamine ei ostaks teile palju, välja arvatud juhul, kui teie süsteemis pole heli. Sa ei saa ülesannet isegi ajutiselt lõpetada. Proovimisel ilmub Windows teade, milles küsitakse, kas soovite selle asemel avada heli tõrkeotsingu.

Ja tõsi on see, et tõrkeotsingu läbimine ei saanud haiget teha. Tõenäoliselt ei lahenda teie probleemi see, kui olete juba proovinud täiustuste keelamist, kuid te ei tea seda kunagi. Vealeidjate juurde pääsete ka siis, kui klõpsate nuppu Start, tippige käsk „tõrkeotsing” ja vajutage seejärel klahvi Enter.

Kas see protsess võib olla viirus?

“Windows Audio Device Graph Isolation” ise on Windowsi ametlik komponent ja tõenäoliselt mitte viirus. Kuigi me pole näinud teateid selle protsessi kaaperdavate viiruste kohta, on alati võimalik, et näeme neid ka tulevikus. Kui soovite selles kindel olla, saate tutvuda protsessi aluseks oleva faili asukohaga. Paremklõpsake tegumihalduris „Windows Audio Device Graph Isolation” ja valige suvand „Open File Location”.

Kui fail on salvestatud teie kausta Windows \ System32, võite olla üsna kindel, et te ei tegele viirusega.

SEOTUD:Mis on parim viirusetõrje Windows 10 jaoks? (Kas Windows Defender on piisavalt hea?)

See tähendab, et kui soovite siiski veidi rohkem meelerahu - või kui näete, et see fail on salvestatud mujale kui kausta System32, otsige viirusi eelistatud viirusekontrolli abil. Parem karta kui kahetseda!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found