Hübriidsed kõvakettad on selgitatud: miks võiksite SSD-i asemel ühte soovida

Hübriidsed kõvakettad lubavad osa mehaanilise ajami võimsusega tahkis-draivi jõudlusest. Need on suuremad kui SSD ja kiiremad kui tavaline vana mehaaniline draiv.

Neid nimetatakse mõnikord SSHD-deks - tahkis-hübriiddraivideks. Draiv salvestab teie jaoks tahkismassi andmed automaatselt vahemällu, pakkudes enamkasutatavate failide jaoks kiiremat kiirust.

Nii mehaanilistel kui ka SSD-ketastel on oma eelised

SEOTUD:On aeg: miks peate kohe SSD-le üle minema?

Tahkis-ajamid on palju kiiremad kui mehaanilised ajamid. Hinnad on langenud, seega peaksite kindlasti vaatama SSD-le üleminekut. Kuid ka nendel nüüd odavamatel draividel on vähem mälumahtu. Tahkis-draiv võib maksta umbes 0,58 dollarit GB kohta, mehaaniline ajam aga 0,06 dollarit GB kohta. Mõistliku hinnaga tavaline tahkis-draiv võib pakkuda maksimaalselt 256 GB mälumahtu, mehaaniline ajam aga 2 või 3 TB mäluruumi. Mehaanilised ajamid võivad olla aeglased, kuid pakuvad väga suurt mälumahtu väga madala gigabaidi hinnaga.

Mõlema eelise saamiseks kasutavad paljud energiakasutajad ja arvutimängijad oma süsteemides nii tahkis- kui ka mehaanilist draivi. Tahkiseadet kasutatakse süsteemifailide, programmide, rakenduste andmete ja kõige muu jaoks, mis kiirusest tõesti kasu on. Suuremat mehaanilist draivi saab kasutada failide pikaajaliseks salvestamiseks, millele pole vaja nii kiiresti juurde pääseda - näiteks meedium või fotokogu. Selleks on vaja mõlemad draivid arvutisse installida ning valida, millised failid ja programmid igale draivile paigutada. Kui soovite faili teisaldada teisele kettale, peate selle ise teisaldama. Kui soovite programmi teisaldada teisele draivile, peate võib-olla selle desinstallima ja teises kohas uuesti installima.

Hübriidid on SSD-salvestusruumiga magnetkettad

Hübriidkettaseade sisaldab nii traditsioonilist magnetketast kui ka tahkismassi mahtu, mille leiate väikesest tahkisdraivist. Oluline on see, et see kõvaketas kuvatakse teie operatsioonisüsteemi ühe kettana. Te ei pea otsustama, millised failid lähevad mehaanilisse draivi ja millised failid tahkisdraivi. Selle asemel haldab draivi püsivara seda, mis pooljuhtkettal on ja mida pole.

Draivi SSD-osa toimib vahemäluna - failid, millele pääsete sageli juurde, nagu teie operatsioonisüsteemi failid ja programmifailid, salvestatakse teie püsivara draivi SSD-osasse. Kuigi see on vahemälu, on see salvestatud püsimälusse - see tähendab, et see püsib kogu taaskäivitamise ajal, seega kiirendab teie käivitusprotsessi.

Eesmärk on, et draivile juurdepääsu süsteem ja programmifailid oleksid tahkis-sukeldumiskiirusega ning tagaksid teiste failide jaoks magnetmälu salvestusmahu. Draiv saab sellega ise hakkama - te ei pea faile ümber segama ega otsustama, mis kuhu läheb.

Hübriididel pole palju SSD-mälumahtu

Oluline on see, et enamikul hübriidketastel on üsna väike SSD-mälu. Amazoni tipp-hübriidkettal on 1 TB mehaanilist ruumi ja ainult 8 GB tahkismälu. 8 GB on korralik salvestusruum süsteemifailide ja -programmide hoidmiseks, kuid seda ei võrrelda 128 GB või 256 GB-ga, kuhu mahuvad kõik teie süsteemi- ja programmifailid.

Apple’i „Fusion Drive” on ka hübriidajam, pakkudes 1 GB või 3 TB mehaanilist kettaruumi koos 128 GB tahkis-välkmäluga.

Miks soovite hübriidi?

Hübriidsed draivid võivad olla odavamad kui tahkis-draivid, kuna need sisaldavad vähem tahkis-mälu. 2 GB suurune hübriidmälu 8 GB tahkismassi vahemäluga on kallim kui lihtne 2 TB mehaaniline draiv, kuid tõenäoliselt odavam kui 256 GB tahkis-draiv, millel on veelgi vähem ruumi. Arvutitootjad lisavad need draivid oma arvutisse, et pakkuda tahkiskiirusi madalama hinnaga ja suurema salvestusruumiga.

Hübriidajam on ka üks füüsiline ajam, mis võib olla suur eelis. Kui teil on ühe draivipesaga sülearvuti ja soovite nii tahkiskiirust kui ka mehaanilise draivi salvestusmahtu, on hübriidajam üks asi, mille saate selle kettasahtli saamiseks panna.

See kõik on seotud hinna ja salvestusmahuga. Kui praegu maksavad magnet-, pöörleva taldrikuga draivid ja tahkis-ajamid sama summa GB kohta, pole hübriidseid draive üldse vaja. Tahkis-ajam oleks igas mõttes parem. Hübriidajamid on kasulikud ainult seetõttu, et tahkisdraivid on GB kohta endiselt kallimad.

Kui soovite nii tahkiskiirust kui ka suurt hulka salvestusruumi, võib hübriiddraivi omamine olla lihtsam, kuna draiv teisaldab teie jaoks faile. Te ei pea mõtlema sellele, millised failid peaksid olema, ega tegelema oma operatsioonisüsteemi kahe eraldi kettaga.

Kas hübriid on kiirem?

Hübriidne kõvaketas on oluliselt kiirem kui mehaaniline ajam. See vahemällu salvestamise algoritm salvestab operatsioonisüsteemi ja programmifailid tahkismällu, pakkudes puhverdatud failidele juurdepääsemisel tahkiskiirusi.

Hübriidajamid algavad aeglaselt. Hübriidajamiga alustamist ei tehta vahemällu - seega on ajam sama aeglane kui traditsiooniline mehaaniline ajam. Kui kasutate draivi ja see saab teada, millised failid tuleks vahemällu salvestada, paraneb kiirus järk-järgult.

Üks tahkis-kettaseade - või tahkis-draiv pluss mehaaniline kõvaketas lauaarvutis, kui teil on ruumi mõlemale - ületab hübriiddraivi. Kõik tahkisdraivis olevad asjad toimuvad sama kiiresti kui hübriidmälu väike vahemäluosa. Paigaldades oma operatsioonisüsteemi ja programmid tahkisdraivile, saate tagada, et nendele failidele oleks võimalikult kiire juurdepääsuaeg. Selle iseseisev haldamine pakub tõenäoliselt paremat jõudlust.

Kuna tahkis-ajamite hinnad jätkuvalt langevad, loodame näha vähem hübriidseid draive - eriti kuna enamik inimesi ei vaja sülearvutites ja lauaarvutites tegelikult 2 TB ruumi. Väiksem mõnesaja gigabaidine tahkis-ajam oleks lihtsalt hea - ja ka kiirem.

Pilt: Sinchen. Lin Flickris, Yutaka Tsutano Flickris, Simon Wullhorst Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found