Kuidas mõõta kaugusi Google Mapsis jooksmiseks, jalgrattasõiduks ja matkamiseks

Google Mapsis juhiste hankimine võimaldab teil hõlpsalt näha sihtkoha kaugust. Kui soovite siiski teada matka- või jooksurajal asuva punkti A ja punkti B vahemaad, tehke seda Google Mapsis.

SEOTUD:Google Mapsi ajaloo vaatamine ja kustutamine Androidis ja iPhone'is

See tehnika töötab nii arvuti veebiliideses kui ka iPhone'is ja Androidis. Kuid see ei tööta mobiilibrauseri veebiliideses. Alustame sellega öeldes. Minu puhul kavatsen mõõta kohaliku YMCA ümber toimuva suure rajalõigu kaugust.

Arvutis

Alustuseks käivitage oma arvutis kõik veebibrauserid, minge saidile maps.google.com ja suumige soovitud asukohta. Paremklõpsake mõõdetava kauguse alguspunkti ja seejärel klõpsake valikul „Mõõda kaugust”. Mul on siin satelliidikiht lubatud, kuid saate seda teha igas soovitud kihis.

Järgige rada ja klõpsake seda kõikjal, kus see kõverdub, et asetada täpselt raja rada järgivad mõõtemarkerid.

Protsessi ajal saate suumida nii palju kui soovite, et olla nii täpne või kare kui soovite.

Kogu märgistamisprotsessi jooksul kuvatakse kogu kaugus hüpiku „Measure Distance” allosas. See näitab ka kogu ala ruutmeetrit, mis võib olla kasulik, kui teete täieliku vooluringi või soovite lihtsalt mõõta, kui suur on konkreetne ala.

Kui lisate punkti ekslikult, klõpsake selle eemaldamiseks lihtsalt uuesti punkti. Teekonna muutmiseks võite punkte lisada ka suvalisse kohta ja lohistada neid ümber.

Kui joonistate mingisugust vooluringi (lihtsa punkti A kuni punkti B mõõtmise asemel), lõpetage vooluring, klõpsates uuesti oma lähtepunktil. See ei eemalda teie lähtepunkti.

IPhone'is ja Androidis

Avage Google Mapsi rakendus ja leidke siis asukoht, mida soovite mõõta. Puudutage ja hoidke alguspunkti, kus soovite kauguse mõõtmist alustada. Sel hetkel ilmub maha kukkunud tihvt.

Järgmisena puudutage ekraani allservas valget kasti „Kukkunud pin”.

Puudutage valikut „Mõõtke kaugust”.

Sel hetkel ilmub teine ​​punkt. See võib automaatselt maanduda teie praeguses asukohas, mitte seal, kuhu te seda tegelikult tahta võiksite. Nii et lihtsalt suumige välja ja lohistage ekraani ümber, et asetada teine ​​punkt sinna, kuhu soovite. See kõlab kuidagi segadust tekitavana, kuid saate selle ise proovides kiiresti aru.

Kui teil on teine ​​punkt, kuhu soovite, puudutage ekraani paremas alanurgas nuppu „Lisa punkt”.

Järgmise punkti liikumiseks soovitud kohta liikumiseks jätkake ekraani lohistamist ja puudutage seejärel uuesti nuppu „Lisa punkt”. Korrake seda protsessi, kuni olete oma tee tähistanud.

Kui soovite mingil ajal viimase tehtud punkti kustutada, võite puudutada ülaosas nuppu Võta tagasi.

Võite ka puudutada ellipside nuppu ja seejärel vajutada nuppu "Kustuta", et täielikult uuesti alustada.

Edasi minnes saate reaalajas värskenduse kogu märgitud vahemaa kohta. Kahjuks ei näita rakendus teile kogu ala, nagu seda näitab töölaua veebiliides.

See pole täiuslik ja arvuti veebiliidest on kauguse märkimiseks kindlasti lihtsam kasutada kui mobiilirakendust, kuid see peaks andma teile üsna hea hinnangu tee kauguse kohta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found