Mida tähendab “FTFY” ja kuidas seda kasutada?

Nagu AMA ja DAE, on FTFY populaarne veebisaitidel nagu Reddit ja Twitter. Kuid mida see tähendab, kes selle välja mõtles ja kuidas saate seda kasutada?

Mida see tähendab?

FTFY on lühend sõnast “teie jaoks fikseeritud”. Inimesed kasutavad seda Redditis ja Twitteris sageli teiste arvamuste, grammatika või töö nalja viskamiseks. Seda mõistetakse üldiselt sarkasmina, kuigi nagu iga selline nali, võib ka FTFY tulla ebaviisakas või agressiivne.

On siiski olukordi, kus FTFY-st on tõeliselt abi. Näiteks võite pärast töökaaslase probleemi lahendamist saata tekstisõnumi „FTFY”. Pärast katkiste linkide kinnitamist lõimes võib Redditi moderaator postitada ka sõna „FTFY”, et näidata kõike ruudu.

Kuid need olukorrad on enamikus Internetis omamoodi haruldased.

Pikk, vaikne ajalugu

FTFY päritolu pole teada, kuid fraasi näide lisati esmakordselt Urban Dictionary'i 2005. aastal. Selle näite põhjal näib, et FTFY oli algselt täiesti ehtne, mitte sarkastiline fraas, näiteks järgmine:

"Ma ei näe pilti."

Aja jooksul muutus see millekski sardoonilisemaks. Varem oli Internet palju praktilisem isegi nende inimeste jaoks, kes seda ainult juhuslikult kasutasid. Seda arvestades on mõistlik, et FTFY sai alguse kasuliku fraasina.

Sellised juhtumid nagu eespool kasutatud näide, oleksid võinud alata Interneti-foorumites, mis tuginesid tüütuidele vormindussiltidele (nt BBCode) piltide postitamistesse. Või võib see viidata programmeerimisele, veebisaidi loomisele või profiili kohandamisele veebisaitidel nagu MySpace (mis hõlmas mõnda CSS-i, keelt, mida kasutatakse veebilehe HTML-koodi kujundamiseks).

Vähemal inimesel on põhjust veebilehtede koodi igal aastal vormindada. See võib selgitada, miks FTFY-d nüüd sarkastiliselt kasutatakse. Umbes 2009 või ’10 muutus FTFY meemiks ja sünnitas sarkastilisi alamditeid, näiteks / r / FTFY. Google Trendsi andmetel saavutas lühend tipptaseme 2012. aastal ja on sellest ajast alates languses.

Nüüd on FTFY vaid üks paljudest Redditi ümber hõljuvatest ebapopulaarsetest lühenditest. Jällegi on see endiselt valdavalt tuntud ja seda kasutatakse sarkastilise terminina. Programmeerijad, sisuloojad ja ajakirjanikud, kes töötavad Internetis ja suhtlevad ka selle üle töökaaslastega, kasutavad FTFY-d siiski mõnikord tõeliselt.

Kuidas kasutate FTFY-d?

Kas soovite õppida, kuidas FTFY-d kasutada nagu proff? Okei! Oletame, et avate Redditi lõime sitcomide kohta. Näete postitust, mis ütleb:Seinfeld on kõigi aegade parim sitcom, ”kuid te ei nõustu. Võite tsiteerida Redditi postitust, muuta seda lugemiseks:Ma armastan Lucyt on kõigi aegade parim sitcom ”ja lisage siis tsitaadi järele„ FTFY ”.

See on üsna kuiv, kuid tüüpiline näide. Tsiteerite kedagi, muudate paar sõna ja lisate seejärel FTFY. See valem sobib peaaegu igas olukorras - alates rumalatest vestlustest kasside kohta kuni verbaalselt vägivaldsete poliitiliste argumentideni.

Aga mis siis, kui soovite FTFY-d kasutada mitte-sarkastilisel viisil? Noh, peate hakkama inimeste jaoks probleeme lahendama! Parandage kellegi kirjaviga Facebooki grupi kirjelduses või kutsuge väljajäetud töökaaslased Google'i kalendri rühma. Seejärel saate FTFY-d kasutada ilma nalja tegemata.

Pidage lihtsalt meeles, et teie sõbrad ei pruugi teada, mida FTFY tähendab. Võib-olla peate selle nende jaoks parandama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found