Kuidas näha, kas teie kõvaketas sureb koos S.M.A.R.T.

Kõvakettad kasutavad S.M.A.R.T. (Enesekontrolli-, analüüsi- ja aruandlustehnoloogia), et hinnata nende endi usaldusväärsust ja teha kindlaks, kas need ebaõnnestuvad. Saate vaadata oma kõvaketta S.M.A.R.T. andmeid ja vaadake, kas neil on hakanud probleeme tekkima.

Kõvakettad ei ela igavesti ja lõppu pole sageli näha. Õnneks toetab enamik kaasaegseid draive S.M.A.R.T.-i, nii et nad saavad vähemalt teha mõnda põhilist enesekontrolli. Kahjuks pole Windowsil hõlpsasti kasutatav sisseehitatud tööriist, mis näitaks teie kõvaketta S.M.A.R.T. andmed. Saate vaadata väga lihtsat S.M.A.R.T. olek käsuviibalt, kuid selle teabe tõeliseks nägemiseks peate haarama kolmanda osapoole rakenduse.

Kontrollige S.M.A.R.T. Staatus CrystalDiskInfo abil

SEOTUD:Mis on kaasaskantav rakendus ja miks see oluline on?

CrystalDiskInfo (tasuta) on hõlpsasti kasutatav avatud lähtekoodiga programm, mis näitab S.M.A.R.T. olekuteave, mille teatavad teie kõvakettad. Võite alla laadida installitava või kaasaskantava versiooni - valik on teie otsustada.

Kui olete CrystalDiskInfo töötanud, on see üsna lihtne rakendus. Põhivaates on S.M.A.R.T. kõvaketaste olekuteave. Kui kõik töötab korralikult, peaksite nägema olekut „Hea kuvatakse. Alloleval pildil, menüüriba all, näete, et kõik meie süsteemi kolm draivi teatavad olekust "Hea" ja saate vaadata isegi iga draivi temperatuuri. Muud olekud, mida võite näha, on „halb“ (mis tavaliselt viitab surnud või peaaegu surmale jõudnud draivile), „ettevaatus“ (mis näitab draivi, millele peaksite tõenäoliselt mõtlema varundamise ja asendamise peale) ja „tundmatu» (mis tähendab lihtsalt seda, et SMART-teavet ei olnud võimalik saada).

Samuti saate vaadata iga draivi üksikasjaliku teabe loendit, kuid kui see pole proff - või kui te ei lahenda midagi väga spetsiifilist -, ei tähenda see teile tõenäoliselt suurt midagi. Kui olete aga huvitatud, siis S.M.A.R.T. peab nende atribuutide kohta üsna head nimekirja koos nende tõlgendamise võimalusega.

Rakenduses pole tegelikult palju rohkem, kuid on veel üks funktsioon, millele tasub tähelepanu pöörata. Kui olete draivi tervise pärast eriti mures, võite seadistada CrystalDiskInfo alustama Windowsiga ja töötama taustarakendusena. Sel viisil töötades saadab CrystalDiskInfo teate, mis annab teile märku, kui S.M.A.R.T. mis tahes draivi olek muutub. Lihtsalt avage menüü "Funktsioon" ja lülitage sisse nii "Resident" kui ka "Startup" suvandid.

Kontrollige S.M.A.R.T. Olek käsuviibal

Samuti saate vaadata väga lihtsat S.M.A.R.T. olek Windowsi käsuviibalt. Käsuviiba avamiseks klõpsake nuppu Start, tippige käsuviip ja vajutage sisestusklahvi.

Tippige viip, tippige (või kopeerige ja kleepige) järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi:

wmic-kettaseade saab oleku

Kui kõik töötab korralikult, peaksite oma süsteemi iga kõvaketta jaoks kuvama oleku „OK”. Muud olekud - näiteks „Halb”, „Ettevaatust” või „Tundmatu” - võivad viidata teie kettaga seotud probleemidele või vigadele S.M.A.R.T. teavet.

Appi, mu kõvaketas sureb!

Kui S.M.A.R.T. olek näitab, et teil on viga, see ei tähenda tingimata, et teie kõvaketas hakkab kohe ebaõnnestuma. Kui aga on olemas S.M.A.R.T. viga, oleks mõistlik eeldada, et teie kõvaketas on ebaõnnestumises. Täielik rike võib tulla mõne minuti, mõne kuu või - mõnel juhul - isegi mõne aasta pärast. Kui kaua see aega võtab, ei tohiks te oma andmeid kõvakettale vahepeal usaldada.

Veenduge, et teil oleks kõigi oma failide ajakohased varukoopiad, mis on salvestatud teisele andmekandjale, näiteks välisele kõvakettale või optilistele ketastele. Ilmselgelt on see hea nõu, kas teate S.M.A.R.T. teie draivade olek või mitte. Probleeme - sealhulgas ajami rikke - võib juhtuda igal ajal ja ilma ette hoiatamata. Kui teie failid on korralikult varundatud, peaksite kõvaketta võimalikult kiiresti välja vahetama. Te ei saa lihtsalt kaaluda kõvaketast, mis rikub S.M.A.R.T. test usaldusväärseks. Isegi kui teie kõvaketas ei sure täielikult, võib see teie andmeid rikkuda. Samuti võite kaaluda Windowsi tööriista chkdsk kasutamist võimalike seotud probleemide diagnoosimiseks ja parandamiseks.

SEOTUD:Mis on parim viis arvuti varundamiseks?

Muidugi pole riistvara täiuslik - kõvakettad võivad ilma S.M.A.R.T. hoiatused. Kuid S.M.A.R.T. võib teile ette teatada, kui kõvaketas ei tööta nii, nagu peaks.

Pildikrediit: wonderferret / Flickr


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found