Kuidas leida ja asendada teksti Microsoft Wordis

Kas olete kunagi lõpetanud kirja, aruande või esitluse kirjutamise ainult selleks, et avastada, et kirjutasite inimese nime valesti või oli vale ettevõte kogu dokumendis mitu korda loetletud? Pole muret - see on lihtne lahendus. Wordi otsingu ja asendamise funktsiooni abil saate teksti kiiresti leida ja asendada. Vaatame, kuidas see töötab.

Lülitage Wordi lindil vahekaardile „Kodu” ja klõpsake nuppu „Asenda”.

See avab akna Wordi otsimine ja asendamine. Tippige väljale „Leia mida” sõna või fraas, mille soovite leida. Kui soovite oma dokumendist leida ainult teksti, võite minna ja klõpsata nupul „Leia järgmine”, et Word läheks selle sõna järgmise esinemise juurde. Kõigi tulemuste sirvimiseks klõpsake seda pidevalt.

Kui soovite leitud teksti asendada millegi muuga, tippige asendustekst väljale „Asenda”. Nii lahtritesse „Leia mida” kui ka „Asenda” saate muide sisestada kuni 255 tähemärki.

Oletame, et selles näites soovime asendada nime „Williams” nimega „Billingsly”, nii et oleme selle teksti vastavatesse lahtritesse sisestanud. Järgmisena klõpsame nupul „Leia järgmine”, et Word leiaks kasti „Mida leida” teksti esimese eksemplari.

Word hüppab dokumendi sellesse punkti ja tõstab tulemuse esile hallina, hoides akna otsimise ja asendamise eest endiselt üleval. Klõpsake nuppu “Asenda”, et asendada praegu valitud tulemus mis tahes tekstiga, mis on kastis “Asenda”.

Kõigi eksemplaride asendamiseks korraga ilma neid peatamata ja üle vaatamata võite klõpsata nupul „Asenda kõik”.

„Asenda kõik” kasutamisel olge ettevaatlik, sest see asendab automaatselt kõik eksemplarid, ka need, mida te ei soovi asendada. Allpool toodud näites on veel kolm Williamsi eksemplari, kuid me tahame asendada ainult järgmised kaks. Sellisel juhul klõpsaksime teise ja kolmanda astme puhul nuppu „Asenda”.

Kui on mõni konkreetne juhtum, kus te ei soovi teksti asendada, klõpsake nuppu „Leia järgmine” nii mitu korda kui vaja, kuni jõuate näite juurde, kus peate teksti asendama.

Menüüst Leidmine ja asendamine väljumiseks klõpsake nuppu „Tühista”.

Muidugi, kuna tegemist on Wordiga, millest siin räägime, saate otsingute keerukamaks muutmiseks teha ka palju muud.

  • Kasutage otsingutes metamärke, et kitsendada neid täpsemate tulemusteni.
  • Otsige otse Wordi navigeerimispaanil, et Word näitaks teile, millistes päistes on teie otsinguterminid.
  • Asenda lausete vahel topelt tühikud üksikute tühikutega.
  • Otsige konkreetset vormingut või erimärke.

Wordi teksti otsimise ja asendamise põhitõed on üsna lihtsad, kuid pärast kaevama asumist saate sellega palju teha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found