AirDrop ei tööta? Siit saate teada, kuidas seda parandada

AirDrop võimaldab teil faile, fotosid ja muid andmeid saata iPhone'i, iPadi ja Maci vahel. Nagu kõik traadita tehnikad, võib ka AirDrop olla temperamentne. Ja seadmete vastastikune nägemine võib mõnikord olla väljakutse. Siit saate teada, kuidas lahendada tavalisi AirDropi probleeme.

Mis on AirDrop?

AirDrop on Apple'i patenteeritud meetod failide või andmete kohalikuks saatmiseks kahe seadme vahel. Seadmed ühenduvad algselt Bluetoothi ​​kaudu, Wi-Fi teeb failide edastamisel suure osa raskest tõstmisest.

Seda funktsiooni tutvustati esmakordselt Macis 2008. aastal. See laienes iOS-i seadmetele koos iOS 7 kasutuselevõtuga 2013. aastal. AirDrop on selle toimimisel suurepärane, kuid kui teil on vanem riistvara, siis on tõenäolisem probleeme. Nähtavuse probleemid on kõige tavalisemad probleemid, mis inimestel AirDropi kasutamisel esinevad - mõnikord ei kuvata saajat, ükskõik kui palju te ka ei üritaks.

See on üks põhjus, miks Apple tutvustas iPhone 11 jaoks uut ülilairibatehnoloogiaga U1 kiipi. U1 eesmärk on parandada seadme leitavust ja kõrvaldada AirDropi aastaid vaevanud probleemid. Läheb siiski mõnda aega, enne kui enamikul inimestel on selline kiip seadmes. Praeguseks oleme jäänud kinni proovimast AirDropi vanamoodsalt tööle panna.

Jagasime need näpunäited Maci ja iOS-i seadmete vahel, kuna igal platvormil saate kasutada erinevaid meetodeid. Kui soovite AirDropi kasutada iPhone'i või iPadi ja Maci vahel, vaadake kindlasti asjakohaseid näpunäiteid mõlemast jaotisest.

Kas minu Mac või iOS-i seade saab kasutada AirDropi?

AirDrop ühildub järgmiste Mac-arvutitega:

 • MacBook Pro (2008. aasta lõpp või uuem)
 • MacBook Air (2010. aasta lõpp või uuem)
 • MacBook (2008. aasta lõpp või uuem)
 • iMac (2009. aasta algus või uuem)
 • Mac mini (2010. aasta keskel või uuem)
 • Mac Pro (2009. aasta alguses koos AirPort Extreme või uuemaga)

AirDrop ühildub iOS-i seadmetega, mis:

 • Käivitage iOS 7 või uuem versioon
 • Kas teil on välgupord

Hoolimata sellest ulatuslikust ühilduvusest, mida vanem on teie seade, seda tõenäolisemalt on teil probleeme AirDropiga.

AirDropi tõrkeotsing Macis

AirDropi töötamiseks Macis on rohkem nippe kui iOS-i seadmes. Seda seetõttu, et Macis on teil juurdepääs terminalile, rohkematele sätetele, mida saate kohandada, ja võimalusele faile süsteemikaustadest kustutada.

Alustame!

Värskendage macOS-i

Olete seda varem kuulnud, kuid kordame veel kord: kui soovite tarkvaraprobleeme minimeerida, peaksite oma seadet ajakohasena hoidma. Parimal ajal on AirDrop temperamentne, nii et kui teie Mac töötab MacOSi vananenud versiooni ja proovite faile oma uhiuuele iPhone 11-le saata, võib see olla probleem.

Esmalt varundage Mac Time Machineiga ja seejärel minge jaotisse Süsteemieelistused> Tarkvaravärskendus ja installige kõik saadaolevad värskendused. Kui te ei kasuta uusimat macOS-i versiooni, avage App Store, otsige fraasi „macOS” ja laadige see siis tasuta alla.

Avage Finderis AirDrop

Apple'i sõnul peate failide edastamiseks, kui teie Mac töötab OS X Mavericksi või varasemaga, avama Finderi ja klõpsama külgribal AirDrop. Apple ei sätesta seda nõuet macOS hilisemate versioonide jaoks, kuid meil on olnud paremad tulemused, kui avame enne ülekande alustamist akna AirDrop.

Määra oma Maci nähtavus olekuks „Kõik”

Kui teil on probleeme failide saatmisega Maci, reguleerige nähtavust jaotises Finder> AirDrop. Klõpsake ekraani allosas noolel valiku „Luba mul avastada:” kõrval ja valige rippmenüüst „Kõik”.

Kui valite valiku „Ainult kontaktid”, veenduge, et teie rakenduse Kontaktid kuvatakse teise osapoole kontaktandmed. Apple ei täpsusta, millist konkreetset teavet ta kontakti tuvastamiseks kasutab, kuid Apple ID-ga seotud e-posti aadress on kindel valik.

Mõnikord ei tööta valik „Ainult kontaktid” korralikult, isegi kui on olemas e-posti aadressid ja telefoninumbrid. Parimate tulemuste saamiseks veenduge, et mõlemad osapooled oleksid üksteise rakendustes Kontaktid kuvatud.

Keela režiim Mitte segada

Režiim Mitte segada häirib AirDropi, kuna see muudab teie Maci teistele seadmetele nähtamatuks. Selle keelamiseks avage „Teavitamiskeskus” (ikoon ekraani paremas ülanurgas), klõpsake vahekaarti „Täna”, kerige üles ja seejärel lülitage valik „Ära häiri”.

Otsige vanemat Maci

Vanemad Macid kasutavad AirDropi pärandit, mis ei ühildu uusimate iOS-i seadmetega. Failide saatmiseks vanemasse Maci saate kasutada tänapäevast Maci, kuid kõigepealt peate vanemale Macile otsimiseks käskima AirDrop. Kui teie Mac on toodetud enne 2012. aastat, võib see meetod teie jaoks töötada.

Kõigepealt veenduge, et vanem Mac on nähtav ja AirDropi aken on avatud ja vastuvõtmiseks valmis. Uuemas Macis minge Finderisse ja klõpsake külgribal nuppu "AirDrop". Klõpsake nuppu „Ei näe, keda otsite?” ja seejärel klõpsake nuppu „Otsi vanemat Maci”.

Looge ühendus sama WiFi-võrguga

Apple kinnitab sõnaselgelt, et mõlemad seadmed ei pea AirDropi toimimiseks jagama sama WiFi-võrku. Meie enda kogemused näitavad siiski, et kui seadmed jagavad võrku, on tulemused palju paremad. Kui võimalik, ühendage mõlemad seadmed samasse võrku ja proovige siis uuesti.

Keela valik „Blokeeri kõik sissetulevad ühendused”

Kui kasutate macOS-iga kaasas olevat tulemüüri, võib see blokeerida ka sissetulevaid ühendusi. AirDropi ülekannete nurjumise vältimiseks peaksite selle sätte keelama. Selleks ei pea te tulemüüri kasutamist lõpetama.

Avage Süsteemieelistused> Turvalisus ja privaatsus ning seejärel klõpsake vahekaarti „Tulemüür”. Kui tulemüüri olekuks on seatud Väljas, saate liikuda järgmise näpunäite juurde.

Kui tulemüür on sisse lülitatud, klõpsake akna vasakus alanurgas asuvat lukku ja tippige administraatori parool (või kasutage võimaluse korral Touch ID-d või Apple Watchi).

Järgmisena klõpsake valikut „Tulemüüri valikud”. Avanenud aknas veenduge, et märkeruut valiku „Blokeeri kõik sissetulevad ühendused” kõrval on märkimata. Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu „OK” ja proovige siis uuesti.

Keelake WiFi ja Bluetooth käsitsi

Mõnikord peate selle lihtsalt välja ja uuesti välja lülitama. Nii Bluetoothi ​​kui ka WiFi-ga kasutamiseks klõpsake ekraani paremas ülanurgas menüüribal vastavat ikooni. Kui olete nii WiFi kui ka Bluetooth välja lülitanud, lülitage need uuesti sisse ja proovige uuesti.

Tapa Bluetooth terminalikäsuga

Kui see ei toimi, võite proovida selle asemel oma Maci Bluetooth-teenust tappa. See sunnib teenust sisuliselt taaskäivitama ja võib lahendada ka nähtavuse ja ülekande probleemid.

Selleks avage uus terminali aken ja tippige (või kleepige):

sudo pkill sinine

Vajutage sisestusklahvi, sisestage administraatori parool (või autoriseerige Touch ID või Apple Watchi kaudu) ja vajutage seejärel uuesti Enter. Teenus taaskäivitub kohe ja tapab kõik muud avatud Bluetooth-ühendused. Nüüd saate proovida AirDropi uuesti kasutada.

Lähtestage kõik Bluetooth-ühendused

See on tuumavõimalus, kuid paljudel inimestel on sellega edu olnud, nii et see võib olla väärt lööki. Teie Mac salvestab teadaolevad Bluetooth-ühendused ühte faili. Kui kustutate selle faili, sunnite oma Maci uusi ühendusi looma ja see võib kõik probleemid lahendada. See võib lahendada ka probleemid kõigi Bluetooth-seadmetega, mis ei ühenda paari ega toimi ebaõigesti.

Kõigepealt klõpsake menüüribal Bluetoothi ​​ikooni ja seejärel valige „Lülita Bluetooth välja”. Avage Finderi aken ja valige menüüribalt Mine> Ava kaust.

Sisestage (või kleepige) järgmine ja vajutage sisestusklahvi Enter:

/ Raamatukogu / Eelistused /

Leidke fail „com.apple.Bluetooth.plist“ ja kustutage see. Võite kasutada otsinguriba, klõpsake lihtsalt nuppu Eelistused Finderi akna ülaosas. Nüüd lülitage Bluetooth uuesti sisse ja vaadake, kas AirDrop töötab.

Ärge unustage pärast selle näpunäite proovimist oma Bluetooth-seadmed uuesti siduda.

Taaskäivitage oma Mac

Nagu alati, on AirDropi probleemide lahendamiseks kõige tõhusam viis taaskäivitada Mac ja proovida uuesti. See pole siiski mugav - eriti kui olete millegi keskel. Soovitame teil kõigepealt katsetada eelmisi näpunäiteid, et näha, kas mõni neist töötab teie konkreetse riistvaraga; see võib takistada teil tulevikus sama probleemi tekkimist.

Muud Mac AirDropi tõrkeotsingu näpunäited

Kas teil on endiselt AirDropi probleeme? Võite proovida veel mõnda asja:

 • Taaskäivitage võrguseade.
 • Lähtestage oma Maci PRAM ja SMC.
 • Logige süsteemieelistuste alt välja oma Apple ID-st ja seejärel uuesti sisse.
 • Installige macOS uuesti, et oma seade uueks olekuks taastada.

AirDropi probleemide lahendamine iOS-i seadmes

Operatsioonisüsteemi suletud olemuse tõttu pole iOS-i seadmetele avatud nii palju tõrkeotsingu võimalusi. Õnneks on mõned näpunäited, mis on meile korda läinud.

Värskendage iOS-i

Nii nagu macOS, saab ka iOS regulaarselt värskendusi. Et anda endale parimad võimalused AirDropi edu saavutamiseks, kasutage kindlasti iOS-i uusimat versiooni. Avage Seaded> Üldine> Tarkvaravärskendus ja installige kõik saadaolevad värskendused.

Veenduge, et teie iOS-seade oleks nähtav

Juhtimiskeskuses saate muuta oma iOS-seadme nähtavust. Juhtimiskeskuse avamiseks iPhone 8-s või vanemas versioonis pühkige ekraani allservast üles. Kui teil on iPhone X või uuem versioon, pühkige ekraani paremast ülanurgast alla.

Vajutage ja hoidke paneeli, mis sisaldab lennukirežiimi ja Wi-Fi sümboleid, kuni ilmub uus paneel. Puudutage nähtavuse määramiseks valikut „AirDrop”. Parimate tulemuste saamiseks puudutage valikut „Kõik”.

Kui valite valiku „Ainult kontaktidele”, peab inimene, kellega jagate, olema ka teie rakenduses Kontaktid (või vahekaardi Kontaktid all olevas rakenduses Telefon). Selle meetodi parimate tulemuste saamiseks veenduge, et vastava osapoole lingitud Apple ID oleks kuvatud vastavas kontaktisikus.

Kuna „Ainult kontaktid” on temperamentne, soovitame teil ülekannete jaoks lülitada see valik „Kõigile” ja seejärel vahetada valikule „Väljalülitamine”, kui te ei soovi, et võõrad inimesed teid pommitaksid.

Veenduge, et teie iPhone on ärkvel ja lukustamata

Teie iPhone peab olema ärkvel, et see oleks teistele AirDropi seadmetele nähtav. Kui teie seade on lukustatud, kuvatakse AirDropi taotlused teie lukustusekraanil teatistena. Parimate tulemuste saamiseks veenduge, et seade oleks ärkvel, lukustamata ja vastuvõtmiseks valmis.

Keela režiim Mitte segada

Kui režiim Mitte segada on teie iOS-i seadmes lubatud, ei saa te AirDropi taotlusi vastu võtta. Režiimi Mitte segada keelamiseks avage Seaded> Mitte segada. Juhtimiskeskuses saate vahetada ka ikooni Mitte segada (see näeb välja nagu kuu).

Keela isiklik leviala

AirDropi ei saa kasutada, kui teil on ühendatud isiklik leviala. Isikliku leviala kiireks keelamiseks avage juhtimiskeskus, puudutage ja hoidke paneeli, millel on WiFi-sümbol, ja lülitage seejärel valik „Isiklik leviala” välja.

Erinevaid failitüüpe saate eraldi

Kui saate faili AirDropi kaudu, avaneb see kohe vastavas rakenduses. Mõnikord tekitab see probleeme, kui proovite ühe ülekandega saata mitu failitüüpi.

Jagage ülekanded failitüübi järgi, enne kui saadate need AirDropi kaudu iOS-i seadmesse ja vaadake, kas see lahendab probleemi.

Tapa Bluetooth ja WiFi lennukirežiimis

Lemmiknipp on tappa kõik seadme raadiod lennurežiimiga. WiFi ja Bluetoothi ​​vahetamisest ei piisa, sest kui keelate juhtimiskeskuses WiFi, ühendab see teid ainult praegusest võrgust. Kõigi teenuste lähtestamiseks avage juhtimiskeskus, lubage lennukirežiim ja oodake siis umbes 10 sekundit. Keelake lennukirežiim ja proovige uuesti.

Pange tähele, et Lennukirežiim salvestab teie viimati tuntud konfiguratsiooni. Kui lülitate lennukirežiimi sisse ja lubate seejärel Wi-Fi või Bluetooth käsitsi uuesti, mäletab see lennukirežiimis seda järgmine kord. Enne selle näpunäite proovimist keelake kindlasti nii Bluetooth kui ka WiFi.

Taaskäivitage oma iOS-seade

Kahtluse korral lülitage see välja ja uuesti sisse. See lahendab tõenäoliselt teie AirDropi probleemid (vähemalt ajutiselt), kuigi see pole alati kõige mugavam variant.

Lähtestage võrguseaded

Me pole seda proovinud, seega ei saa me selle edukuse määra kinnitada, kuid kui teil on kroonilisi AirDropi probleeme, võiksite seda proovida. See lähtestab kõik teadaolevad WiFi-võrgud ning VPN-, APN- ja Cellular-seaded nende vaikeväärtustele. Pärast peate uuesti kõigi WiFi-võrkudega ühenduse looma.

Kui see on teile seda väärt, minge jaotisse Seaded> Üldine> Lähtesta> Lähtesta võrguseaded.

Kasutage AirDropi asemel iCloudi

iCloud Drive on Apple'i pilvemälu. See on vaevalt kõige jõulisem pilvemäluteenus, kuid see on integreeritud igasse iOS-i ja macOS-i seadmesse, seega on see hea alternatiiv AirDropile.

Siiski on piiranguid. Kui AirDrop on mõeldud kohalikeks failiedastusteks, siis iCloud on veebimälukandja. Peate Interneti-ühenduse looma ja kui peate suuri faile üles laadima või alla laadima, võib see olla ebamugav (või võimatu).

Kui soovite iCloudile pildistada, lugege edasi ja me tutvustame teid.

Failide või piltide saatmine iOS-is

Failide üleslaadimine iCloud Drive'i:

 1. Valige failid või pildid, mida soovite saata, ja puudutage seejärel nuppu Jaga.
 2. Kerige alla jaotiseni „Salvesta failidesse”.
 3. Valige sihtkoht (või looge uus kaust) ja puudutage seejärel nuppu „Salvesta“.

Teie failid saadetakse Internetis kohe iCloudi. Kui teie ühendus on aeglane, peate võib-olla mõnda aega ootama, enne kui neid teistes seadmetes kuvatakse.

Failide või piltide vastuvõtmine iOS-is

IOS-is iCloud Drive'i üles laaditud failide hankimiseks toimige järgmiselt.

 1. Käivitage rakendus Failid.
 2. Liikuge kausta, kuhu oma failid või pildid salvestasite.
 3. Juurdepääs oma failidele.

Failide või piltide saatmine Macis

Macis kasutab protsess Finderit, nagu kõigi iCloud Drive'i interaktsioonide puhul. Failide või piltide saatmiseks toimige järgmiselt.

 1. Käivitage Finder ja klõpsake külgribal nuppu „iCloud Drive”.
 2. Valige (või looge) kaust, kuhu failid üles laadida.
 3. Lohistage (või kopeerige ja kleepige) oma failid kausta ning oodake siis, kuni need üles laaditakse.

Üleslaaditava faili all peaksite nägema üleslaadimise olekut.

Failide või piltide vastuvõtmine Macis

Failide hankimiseks iCloud Drive'ist Macis:

 1. Käivitage Finder ja klõpsake külgribal nuppu „iCloud Drive”.
 2. Liikuge kausta, kuhu oma failid või pildid salvestasite.
 3. Juurdepääs oma failidele.

Kui failide allalaadimine pole lõpule jõudnud, topeltklõpsake neid. Kui need avanevad, saate allalaadimise prioriteediks seada.

AirDropi täiustused

U1 kiibi lisamisega uusimatele iPhone'idele on selge, et Apple on teadlik probleemidest, mis kimbutavad seadme leitavust. Kuigi U1 kiibi rakendused lähevad kaugemale kohalikust failiedastusest, on see märkimisväärne samm kohalike traadita seadmete vahel failide edastamisel.

Eeldame, et U1 ja sarnaseid kiipe näeme tulevases Apple'i riistvaras.

SEOTUD:Mis on ultralairiba ja miks see iPhone 11-s on?


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found