Mis on Windows 10 S-režiimis?

Mõne Windows 10 arvuti, sealhulgas Microsofti Surface Laptop, on varustatud versiooniga „Windows 10 S-režiimis”. S-režiimis olevad arvutid saavad rakendusi installida ainult Microsofti poest. Kuid võite soovi korral S-režiimist lahkuda.

Mis on S-režiim?

S 10 režiimis Windows 10 on piiratud, lukustatud Windowsi operatsioonisüsteem. S-režiimis saate rakendusi installida ainult poest ja veebi saate sirvida ainult Microsoft Edge'i abil.

Microsoft tõstab siin turvalisust, kiirust ja stabiilsust. Kuna Windows saab käitada rakendusi ainult poest, ei saa veebi pahavara käitada. Te ei saa veebist rakendusi installida, seega ei saa nad installida käivitamistoiminguid, mis aeglustavad teie alglaadimist või rämpsposti, mis peidab end taustal ja nuhkib teid.

S-režiim surub ka Bingi otsingumootorit. S-režiimis olles kasutab Microsoft Edge'i veebibrauser vaikimisi otsingumootorina Bingi. Sa ei saa Edge'i vaikeotsingumootorit muuta Google'iks või muuks, enne kui S-režiimist lahkud.

S 10 režiimis Windows 10 ei saa kasutada ka käsurea kestasid nagu PowerShell, käsuviip või Bash. Erinevad muud arendaja tööriistad on samuti piiridest väljas. Samuti puudub teil registriredaktori kaudu otsene juurdepääs Windowsi registrile.

Kui kõik käivitatavad rakendused on Microsofti poes saadaval, on S-režiim turvalisem kogemus. Seetõttu valis Microsoft algselt koolidele S-režiimi. Saate käivitada Microsoft Edge'i, Microsoft Office'i ja kõike muud, mis on poes saadaval, sealhulgas selliseid rakendusi nagu Apple iTunes ja Spotify.

See on natuke nagu Apple'i iOS-i operatsioonisüsteem iPhone'is või iPadis, mis võimaldab teil rakendusi installida ainult App Store'ist. Kuid S-režiim piirdub Microsofti poes saadaolevate Windowsi rakendustega.

S-režiim on valikuline

Windows 10 S-režiim on valikuline. Enamikel Windows 10 arvutitel on standardsed Windows 10 Home või Windows 10 Professional operatsioonisüsteemid, mis võimaldavad teil tarkvara käitada kõikjalt. S-režiimiga tarnitavad arvutid ütlevad, et nad kasutavad oma tootespetsifikatsioonis „Windows 10 Home S-režiimis” või „Windows 10 Professional S-režiimis”.

Isegi kui ostate arvuti S-režiimis, saate S-režiimist lahkuda tasuta. See ei maksa midagi, kuid see on ühekordne otsus - kui olete arvuti S-režiimist välja viinud, ei saa te seda enam enam S-režiimi panna.

Me ei tea, miks Microsoft muudab selle ühesuunaliseks protsessiks. Kuid seda tegi Microsoft.

Kuidas kontrollida, kas kasutate S-režiimi

Saate kontrollida, kas kasutate S-režiimi, suunates jaotisse Seaded> Süsteem> Teave. Kerige lehel Teave jaotiseni „Windowsi spetsifikatsioonid”.

Kui näete väljaande Edition paremal pool sõnu „S-režiimis”, kasutate S-režiimi arvutit. Kui te seda ei tee, ei kasuta te S-režiimi.

Kas peaksin ostma S-režiimiga arvuti?

Kuna S-režiimist on lihtne ja tasuta lahkuda, pole S-režiimiga kaasas oleva Windows 10 arvuti ostmisel mingit varjukülge. Isegi kui te ei soovi S-režiimi, saate sellest hõlpsasti välja lülituda.

Näiteks müüb Microsoft pinna sülearvutit ainult S-režiimis. Kuid see on hea - isegi kui soovite Surface'i sülearvutit, millel töötab tavaline Windowsi operatsioonisüsteem, saate selle lihtsalt osta ja S-režiimist tasuta välja võtta.

Kas peaksin arvutit kasutama S-režiimis?

S-režiim kõlab piiratud kujul ja selles on asi. Kui vajate ainult põhilist Microsoft Edge'i veebibrauserit, Microsoft Office'i rakendusi, nagu Word, ja kõike muud, mis on Microsoft Store'is saadaval, peaksite proovima arvutit kasutada S-režiimis. S-režiimi piirangud pakuvad täiendavat kaitset pahavara eest.

S-režiimis töötavad arvutid võivad olla ideaalsed ka noortele üliõpilastele, äriarvutitele, mis vajavad vaid mõnda rakendust, ja vähem kogenud arvutikasutajatele.

Muidugi, kui vajate tarkvara, mida pole poes saadaval, peate S-režiimist lahkuma. Kuid võite proovida mõnda aega arvutit S-režiimis kasutada ja vaadata, kui hästi see teie jaoks töötab. S-režiimist saate igal ajal lahkuda.

Pidage meeles: Kuigi saate S-režiimist lahkuda alati, kui soovite, on teie valik S-režiimist lahkumiseks püsiv otsus. Kui olete S-režiimist lahkunud, ei saa te enam arvutit uuesti S-režiimi panna. See kasutab standardset operatsioonisüsteemi Windows 10 Home või Windows 10 Professional. Kuid võite lubada mis tahes Windows 10 arvutis lubada rakendusi ainult poest.

Kuidas S-režiimist lahkuda

S-režiimist lahkumiseks avage arvutis poodirakendus ja otsige üles käsk „Lülita S-režiimist välja”. Pood juhendab teid arvuti S-režiimist välja viimisel.

Kuidas erineb S-režiim Windows 10 S-st?

Alates 2018. aasta aprilli värskendusest asendab Windows 10 S-režiim Windows 10 S-i. Windows 10 S töötas sarnaselt, kuid tehniliselt oli see režiimi asemel Windows 10 eraldi “väljaanne”.

Enamiku Windows 10 väljaandeid saab paigutada S-režiimi. Saate osta arvuteid, millel on kas Windows 10 Home S-režiimis või Windows 10 Professional S-režiimis, ja organisatsioonid saavad Windows 10 Enterprise-i kasutada S-režiimis. Kuid S-režiimi saab paigutada ainult arvuti tootja. Enamikku Windows 10 arvuteid ei tarnita S-režiimis.

Samuti lubab Microsoft teil Windows 10 S režiimist lahkuda ilma lisaraha kulutamata. Seega, kui vajate tarkvara, mida pole Microsoft Store'is saadaval, saate selle ilma raha kulutamata. Microsoft kavandas Windows 10 S-st lahkumiseks 50 dollari suuruse tasu.

Kõik olemasolevad Windows 10 S-ga arvutid teisendatakse S-režiimis Windows 10 Professionaliks, kui nad installivad 2018. aasta aprilli värskenduse.

SEOTUD:Mis on Windows 10 S ja kuidas see erineb?

Aga Windows 10 ARM-is?

Microsoft saadab nüüd ARM-protsessoreid kasutavad Windows 10 arvutid. Nendel arvutitel on emuleerimiskiht, mis võimaldab neil käitada tavapärast 32-bitist Windowsi tarkvara.

Kuigi neid ARM-arvuteid võib tarnida S-režiimis, saate ka nendes arvutites S-režiimist tasuta lahkuda. See võimaldab teil installida 32-bitiseid töölauarakendusi kõikjalt, kuigi paljud nõudlikud rakendused ja mängud ei toimi emuleerimise kihis hästi.

Paljudel S-režiimi arvutitel, nagu Microsofti enda Surface Laptopil, on Inteli protsessorid. Igasuguse riistvaraga arvutit saab konfigureerida S-režiimis ja ARM-arvutite Windows 10 ei pea S-režiimi kasutama.

SEOTUD:Mis on Windows 10 ARM-is ja kuidas see erineb?

Pildikrediit: Microsoft


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found