Kuidas ühendada mitu välist monitori sülearvutiga

Mitu monitori on vinge. Nad tõesti on - küsige kõigilt, kes on oma töölaual kasutanud kahe- või kolmeekraanilist seadistust, ja nad ütlevad teile, et neil on raske vaid ühe juurde tagasi pöörduda. Sülearvutitel on siin sisseehitatud eelis, kuna neil on üks ekraan: tootlikkuse suurendamiseks lisage lihtsalt monitor.

SEOTUD:Kuidas kasutada mitut monitori produktiivsemaks muutmiseks

Aga mis siis, kui soovite, et mitu sülearvuti külge oleks korraga ühendatud üks ekraan? Mis siis, kui teie sülearvutil puudub hunnik väliseid videoporde? Mis siis, kui reisite ja te ei saa täissuuruses monitori ümber käia? Ärge muretsege, teil on endiselt rohkem võimalusi, kui võite arvata.

Ideaalne lahendus uuemate sülearvutite jaoks: Thunderbolt

Thunderbolt 3, mis kasutab uut USB-tüüpi C-pistikupesa standardit, on uusim viis sülearvutite ja tahvelarvutite jaoks video edastamiseks. Eelised on ilmsed: üks kaabel suudab hallata video-, heli-, standardset andmeedastust (väliste kõvaketaste või traadiga Interneti-ühenduse jaoks)javõimsus, kõik samal ajal. See mitte ainult ei vähenda töölaual esinevat segadust - eeldades muidugi, et teil on riistvara selle kasutamiseks -, see tähendab, et sülearvuteid saab muuta pordide ühendamise kaudu väiksemaks ja õhemaks.

Seega, kui teil on Thunderbolt 3-ga sülearvuti ja Thunderbolt-võimeline monitor, on see kaugelt parim lahendus. Saate lihtsalt ühendada iga monitori ühte Thunderbolt / USB-C porti.

Kuid see on harva nii lihtne. Kui teil pole väga uut sülearvutit ja väga uusi kuvareid, vajate selle toimimiseks tõenäoliselt natuke rohkem:

  • Kui teil on mitme Thunderbolt / USB-C pordiga sülearvuti, kuid vanemad monitorid, millel puudub Thunderbolti sisend, vajate iga monitori jaoks mingisugust adapterit, nagu see USB-C to HDMI või see USB-C to DVI adapter. Pidage meeles, et iga ühendatava monitori jaoks on vaja ühte adapterit.
  • Kui teie sülearvutil on ainult üks Thunderbolt / USB-C port, vajate tõenäoliselt kahe monitori ühendamiseks ühte pordi mingisugust dokkimisjaama. Soovitame vaadata seda Delli Thunderbolti dokki, kuigi seal on ka teisi. Pange tähele, et mõned sülearvutid, nagu väike ühepordiline MacBook, ei toeta nende dokkide abil mitme kuvari käivitamist ühest pordist, seega kontrollige oma sülearvuti spetsifikatsioone ja kui proovite dokki, ostke hea kauplusest tagasisaatmispoliitika juhul, kui see ei toimi.

Thunderboltil on tohutult palju video ribalaiust ja see on enam selline, mis suudab toetada mitut standardset kuvarit (uued Macbook Pros suudavad väljastada korraga kahte 5K kuvarit, kui teil on õiged adapterid). Spetsiaalsed adapterid - põhimõtteliselt mini-sülearvuti dokid - on mõeldud regulaarseks dokkimiseks hiirte, klaviatuuri ja muude ühendustega mitme monitoriga seadistustesse.

Kui USB-C ja Thunderbolt on sülearvutitel ja monitoridel tavalisemad, on see parim võimalus ühendamiseks peaaegu igasuguse videoväljundiga. See võib võtta aega, sest mõned tootjad (näiteks Microsoft) tunduvad standardi vastuvõtmisel veidralt kõhklevad.

Enamiku vanemate sülearvutite jaoks: hankige displeijaotur

Kui teil on veelgi vanem sülearvuti, pole sellel tõenäoliselt Thunderbolt / USB-C, selle asemel on VGA-, DVI-, HDMI- või DisplayPort-port. See võimaldab teil hõlpsalt lisada välise monitori, kuid kui soovite ühendada kahte, muutuvad asjad keerukamaks.

Enamikul sülearvutitel on ainult üks videoväljundi võimalus, harvad üksikud (näiteks mõned Lenovo ThinkPadi liinid või vanemad Macbooki plussid) pakuvad mitut porti. Mõnikord on mitme välise kuvari jaoks võimalik kasutada kahte porti korraga, kuid see on haruldane, kuna tootjad kipuvad eeldama, et kasutate sülearvuti ekraani ja monitori koos.

Nii et peate tõenäoliselt pöörduma kolmanda osapoole lahenduse poole, näiteks kahe- ja kolmepea dokkide Matroxi rida, mis kasutab mitmesse monitori väljundiks ühte videokaablit. Need on natuke kallid, kuid on ilmselt enamiku inimeste jaoks parim lahendus. Pidage lihtsalt meeles, et neid piirab teie sülearvuti graafikakaart, nii et kui teil on integreeritud graafika, siis ärge oodake, et käivitate hulga 4K kuvareid probleemideta.

Odavam, kuid vähem kui ideaalne võimalus: USB-adapterid

Kui need mitme sadama dokid on teie jaoks lihtsalt liiga palju raha, on odavam võimalus. Kuigi universaalse jadasiini standardi vanemad versioonid ei olnud mõeldud videoväljundi käsitlemiseks, on versioon 2.0 ettevõtted valmistanud käepärased adapterid, mis muudavad mis tahes USB-pordi monitori väljundiks - nagu see kaabli USB-HDMI-adapter Asjad. Valdav osa neist adapteritest kasutab Inteli DisplayLinki tehnoloogiat.

Sellel valikul on palju eeliseid. See pole mitte ainult lihtne viis video väljavõtmiseks peaaegu igas kaasaegses Windowsi või MacOS-i masinas, vaid ka odav, kaasaskantav ja laiendatav. Vähemalt tehniliselt on võimalik lisada nii palju kuvareid, kui sülearvutil on sel viisil USB-porte.

Kuid USB-videoväljundiadapterid toimivad põhimõtteliselt nende endi madala energiatarbega graafikakaartidena ja neil on suurem ressurss süsteemiressurssidel nagu protsessori tsüklid ja RAM kui tavalisel välisel ekraanil. Enamikul sülearvutitest hakkab ilmnema tõsiseid jõudlusprobleeme, kui proovite sel viisil lisada kahte või enamat kuvarit. Kiire ja odava mitme kuvari seadistamiseks on kõige parem ühendada sülearvuti enda ekraan, üks HDMI / DisplayPort / DVI külge kinnitatud monitor ja teine ​​USB-adapteril.

Poolpüsiv lahendus äri- ja mänguklassi sülearvutitele: dokkimisjaamad

Me käsitlesime seda lühidalt Thunderbolti all, kuid dokkimisjaam on populaarne alternatiiv mitmele adapterile elektrikasutajatele. Neid vidinaid ei tehta tavaliselt konkreetsete sülearvutite või tahvelarvutite mudelite jaoks, välja arvatud juhul, kui need on otseselt ärile suunatud näited hõlmavad Delli Latitude'i liini, Lenovo ThinkPadsi ja Microsofti Surface Pro tahvelarvuteid. Saadaval on ainult USB-ühendusega alternatiivid, kuid üldiselt vähem võimsad - kallimad valikud pakuvad paindlikumaid videoporde. Mudelipõhine mitme videoväljundiga laiendusdokk võiks seda teha, kui soovite oma sülearvuti mobiilsena hoida minimaalse seadistus- ja mahakandmisajaga laua taga.

SEOTUD:Parimad viisid välise graafikakaardi ühendamiseks sülearvutiga

Selle idee spetsiifilisem versioon on väline graafikakaart. Need vidinad on väga lahedad, sest need võimaldavad teil sülearvuti külge ühendada täieliku töölauaklassi graafikaprotsessori ja väljastada nii palju kuvareid, kui see kaart toetab - tavaliselt kolm või neli, NVIDIA ja ATI keskklassi valikute jaoks.

Kahjuks on need mõlemad piiratud (tavaliselt piiratud ainult ühe tootja, näiteks Razeri, mõne sülearvuti mudeliga) ja kallid, dokid maksavad 300 dollarit või rohkemilmaneisse minev kaart. Nende tööks on vaja ka USB 3.0 või ThunderBolt porti. Välistest graafikaprotsessoritest peaks tulevikus saama elujõulisem valik, kuid praegu saavad enamik tarbijaid neid kasutada ainult siis, kui nad on valmis ostma täiesti uue sülearvutijadokkjasamal ajal graafikakaart, 2000 dollari suurune investeering odavasse klassi.

Piltide autorid: Matrox, Dell, Lenovo, Apple, Asus, Amazon