Kuidas kasutada Windows 10 varjatud videotöötlust

Windows 10-l on peidetud videotöötlus, mis töötab natuke nagu Windows Movie Maker või Apple iMovie. Saate seda kasutada videote kärpimiseks või oma koduste filmide ja slaidiseansside loomiseks. Võite lasta sellel isegi videoid automaatselt luua.

See funktsioon on osa rakendusest Photos. See on jäänud Windows 10 rakendusest „Story Remix”, mille Microsoft teatas sügisel loojate värskendamiseks 2017. aasta mais.

Kuidas videot kärpida, aeglustada, fotosid teha või sellele joonistada?

Videofaili muutmiseks avage see rakenduses Photos.

Seda saate teha otse File Exploreris, paremklõpsates videofailil ja valides seejärel Ava koos> Fotod.

Video avatakse ja esitatakse rakenduses Photos. Video redigeerimiseks klõpsake tööriistaribal nuppu „Muuda ja loo“.

Näete mitmesuguseid videotöötlustööriistu, mida saate kasutada. Selle kasutamiseks klõpsake tööriista.

Näiteks video jaotise lõikamiseks klõpsake menüüs nuppu „Kärbi”.

Trimmi tööriista kasutamiseks lohistage lihtsalt taasesitusribal olevad kaks käepidet, et valida video osa, mida soovite säilitada. Võite lohistada sinise nööpnõela ikooni, et vaadata, mis video selles jaotises kuvatakse, või klõpsake video valitud osa esitamiseks nuppu Esita.

Kui olete lõpetanud, klõpsake video kärbitud jaotise koopia salvestamiseks nuppu „Salvesta koopia“. Muudatuste salvestamata muutmise lõpetamiseks klõpsake selle asemel nuppu „Tühista”.

Rakendus Fotod paigutab redigeeritud video samasuguse failinimega originaaliga samasse kausta. Näiteks redigeerisime videot nimega Wildlife.mp4 ja saime videofaili nimega WildlifeTrim.mp4.

Ka teised tööriistad töötavad sarnaselt. Tööriistaga „Lisa Slo-mo” saate valida aeglasema kiiruse ja seejärel rakendada seda videofaili jaotisele, aeglustades seda.

Tööriistaga „Salvesta fotod” saate valida videost kaadri ja selle fotona salvestada. Akna allservas näete nuppe „Eelmine kaader” ja „Järgmine kaader”, mida saate kasutada videofaili konkreetse kaadri valimiseks.

Tööriist „Joonistamine” pakub tööriistu videole joonistamiseks. Võite kasutada pastapliiatsit, pliiatsit, kalligraafiapliiatsit ja kustutuskumme ning valida oma lemmikvärvid. Kõik, mida joonistate, ilmub video ajal ekraanil sujuvalt - justkui joonistaksite seda - ning seejärel kaob ja kaob mõne sekundi pärast.

Valikud „Loo tekstiga video” ja „Lisa 3D-efektid” avavad nii täpsema videoprojekti liidese, mida käsitleme allpool.

Kuidas ühendada videoid, lisada teksti ja rakendada 3D-efekte

Videoprojekti loomise alustamiseks võite klõpsata tööriistal „Loo tekstiga video” või „Lisa 3D-efektid”. Avatud videoga saate klõpsata ka vasakus ülanurgas oleval nupul „Lisa loomingusse” ja seejärel klõpsata nuppu „Uus muusika ja muusika”.

Samuti saate kohandatud videoprojektiga alustamiseks käivitada menüü Start menüü Photos ja seejärel klõpsata rakenduse avalehel valikut Loo> Muusikaga kohandatud video.

Valik „Muusikaga automaatne video” võimaldab teil valida ka oma fotosid või videoid. Rakendus Photos ühendab need automaatselt teie jaoks kohandatud videoks.

Kohandatud video loomiseks palutakse teil lisada vähemalt üks video või foto. Võite lisada fotosid slaidiseansi saamiseks või kombineerida fotosid videoga, kui soovite.

Siiski saate selle muutmiseks lisada ka ühe video või nende ühendamiseks mitu videot.

Ükskõik, kuidas te kohandatud videoprojekti loote, jõuate ekraanile, kus on projekti teek, video eelvaade ja süžeeskeem.

Ühe või mitme video (või foto) lisamiseks projekti lohistage need projekti teegist süžeeskeemi. Videote lisamiseks teeki klõpsake projekti teegi all valikut „Lisa fotosid ja videoid”. Seejärel saate need lohistada süžeeskeemi.

Lisage video ja näete paanil Storyboard mõnda redigeerimisriista. Lisaks tavalisele kärpimisriistale saate video suurust muuta suurusega, muuta visuaalfiltrid filtritega, lisada teksti tekstiga, rakendada liikumisefekte liikumisega ja 3D-efekte 3D-efektidega.

Isegi kui soovite lihtsalt ühte videot redigeerida, saate projekti lisada just selle video, kasutada mitmesuguseid redigeerimisvahendeid ja seejärel eksportida video uude faili. Või kui soovite videoid ühendada, saate need sisestada süžeeskeemi ja neid koos muuta.

Redigeerimisvahendid on üsna iseenesestmõistetavad. Kärpimise tööriist töötab sarnaselt kärpimistööriistaga, mida näete üksiku video redigeerimisel. Suuruse muutmise tööriistaga saab videolt mustad ribad eemaldada, mis on oluline, kui ühendate mitu projekti, millel on erinevad kuvasuhted.

Tööriist Filtrid pakub mitmesuguseid filtreid - kõike alates Sepiast kuni Pixelini.

Tööriist Tekst pakub erinevaid stiile ja animeeritud teksti paigutusi, mille saate video erinevatesse kohtadesse paigutada.

Tööriist Liikumine võimaldab teil valida video või foto jaoks erinevaid kaamera liikumisstiile.

Tööriist 3D Effects pakub 3D-efektide kogu, mida saate videole rakendada: kõike alates sügislehtedest ja talvistest lumehelvestest kuni plahvatuste, tulekahjude ja välgunooleteni.

Saate rakendada ühte või mitut 3D-efekti ja igal neist on erinevad valikud, mida saate selle kohandamiseks kasutada. Mõned 3D-efektid tuleb paigutada kuskile stseeni, teised aga kogu stseenile.

Paanil Storyboard saate klõpsata kõlariikoonil, et valida iga video eraldi helitugevus. See on kasulik, kui ühendate mitu videot ja üks on teistest valjem.

Selle asemel, et iga üksikut võimalust ise kohandada, võimaldab akna ülaserval asuv valik „Teemad” valida erinevaid teemasid. Nii valitakse koos töötavad filtrid, muusika ja tekstistiilid koos eelvaate videotega, mis näitavad teile, kuidas need välja näevad.

Videole muusika rakendamiseks klõpsake ülemisel ribal nuppu „Muusika”. Rakendus Fotod sisaldab mõnda muusikavõimalust, mille vahel saate valida. Kohandatud muusikafaili sisestamiseks võite valida ka „Teie muusika”.

Tööriistaribal on ka nupp „Kuvasuhe”. Saate seda kasutada oma video erinevate horisontaalsete ja portreeliste suundade vahetamiseks.

Kui olete lõpetanud, klõpsake videoprojekti faili eksportimiseks käsul „Ekspordi või jaga”.

Võite ka klõpsata nupul „Lisa pilve”, kui soovite videoprojekti Microsofti pilve üles laadida. Seejärel saate selle redigeerimise jätkata rakenduses Photos teises arvutis, kuhu olete sama Microsofti kontoga sisse loginud. Teie videoprojektid kuvatakse rakenduse Fotod käivitamisel jaotises „Videoprojektid”.

Rakendus Photos ekspordib video ja ütleb teile, kuhu see teie arvutisse on salvestatud. Rakendus Photos pani video meie arvuti kausta Pictures \ Exported Videos.

Kuigi see pole kõige võimsam videotöötlus, mille saate Windowsi saada, on see üllatavalt võimekas, sisaldub kõigis Windows 10 arvutites ja saab üsna lihtsa liidesega teha palju põhitõdesid. Proovige järgmisel korral, kui soovite videot Windowsi arvutis redigeerida.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found