Kuidas leida oma Wi-Fi parooli

Mis on teie WiFi-võrgu parool ikkagi? Olenemata sellest, kas olete vaikeparooli muutnud või mitte, on teie WiFi-parooli leidmine lihtne. Samuti saate otsida mis tahes WiFi-võrgu parooli, kui olete selle võrguga varem Windowsi arvutist või Macist ühenduse loonud.

See on uute seadmete võrku ühendamiseks hädavajalik. Ükskõik, kas olete koduvõrgu parooli valesti paigutanud või külastate kedagi ja ei soovi temalt parooli teist korda küsida, saate selle leida järgmiselt.

Esiteks: kontrollige ruuteri vaikeparooli

  1. Kontrollige oma ruuteri vaikeparooli, mis on tavaliselt ruuteri kleebisele trükitud.
  2. Windowsis minge võrgu- ja ühiskasutuskeskusesse, klõpsake oma WiFi-võrgul ja minge jaotisse Traadita atribuudid> Turvalisus, et näha oma võrgu turvavõtit.
  3. Macis avage võtmehoidja juurdepääs ja otsige oma WiFi-võrgu nime.

Kui teie ruuter kasutab endiselt vaikimisi kasutajanime ja parooli, peaks see olema hõlpsasti leitav. Kaasaegsetel WiFi-ruuteritel - ja paljude Interneti-teenuse pakkujate pakutavatel kombineeritud ruuteritel / modemitel - on vaikimisi WiFi-võrgu nimi ja parool. Igal ruuteril on oma vaikeparool, mis on sageli juhuslik.

Vaikeparooli leidmiseks leidke oma WiFi-ruuter ja uurige seda. Kusagil peaksite nägema kleebist, mis sisaldab nii „SSID” - traadita võrgu nime - kui ka parooli. Kui te pole vaikeparooli veel muutnud, saate seda parooli ruuteriga ühenduse loomiseks kasutada.

Kui te ei näe ruuterile endale trükitud vaikeparooli, proovige lisateabe saamiseks vaadata ruuteriga kaasas olnud dokumentatsiooni.

Mis siis, kui teil pole kasutusjuhendit või ruuteri kleebisel pole parooli? Nagu me oma ruuteri parooli lähtestamise juhendis mainisime, võite parooli leida, kasutades tavalisi kasutajanime ja parooli kombinatsioone (nt kasutajanime jaoks admin ja parooli jaoks admin) või pöördudes RouterPasswords.com-i poole, populaarsete ruuterite vaikelogide andmebaas.

Kui olete vaikeparooliga ruuteriga ühenduse loonud, muutke see kindlasti ja salvestage parool paroolihalduris, et teie ruuter oleks turvaline.

Kuidas leida Windowsi praeguse WiFi-võrgu parooli

Kui olete Wi-Fi-võrguga ühenduse loonud Windowsi sülearvuti või lauaarvuti abil, mäletab Windows selle WiFi-võrgu parooli. WiFi-parooli saate otsida kõigist Windowsi arvutitest, mis on praegu selle Wi-Fi-võrguga ühendatud või on sellega varem ühendatud.

Praegu Windowsis ühendatud Wi-Fi-võrgu parooli otsimiseks suundume juhtpaneeli võrgu- ja jagamiskeskusesse. Kiireim viis selleks: paremklõpsake tegumiribal ikooni Traadita võrk ja klõpsake nuppu „Ava võrgu- ja ühiskasutuskeskus”.

Märge: Hiljutised Windows 10 värskendused on seda muutnud. Klõpsake selle asemel kontekstimenüüs kuvataval valikul „Ava võrgu- ja Interneti-seaded”. Kui kuvatakse aken Seaded, kerige alla ja klõpsake nuppu „Võrgu- ja ühiskasutuskeskus”. Võite minna ka lihtsalt juhtpaneelile> Võrk ja Internet> Võrgu- ja jagamiskeskus.

Klõpsake praeguse WiFi-ühenduse nimel.

Klõpsake kuvatavas WiFi-oleku aknas nupul „Traadita ühenduse atribuudid”.

Peidetud parooli kuvamiseks klõpsake vahekaarti „Turvalisus“ ja aktiveerige märkeruut „Näita märke“.

Paroolide leidmine WiFi-võrkude jaoks, millega olete varem ühendatud

Windows salvestab ka nende võrkude WiFi-parooli, millega olete varem ühendatud. Windows 7-s ja varasemates versioonides leiate need võrgu- ja ühiskasutuskeskusest, kuid Windows 8 ja Windows 10 puhul peate kasutama käsuviiba.

Windows 7 ja varasemates versioonides leiate teiste WiFi-võrkude paroolid

Alustamiseks klõpsake võrgu- ja ühiskasutuskeskuse vasakpoolses menüüs linki „Traadita võrkude haldamine”.

Näete loendit eelmistest võrkudest, millega olete ühendatud. Topeltklõpsake võrgu nimel, et avada võrgu atribuudid.

Minge võrguomaduste aknas vahekaardile Turvalisus ja märkige ruut valiku „Kuva tähemärgid” kõrval, et näha välja „Võrgu turvavõti” WiFi-parooli.

Leidke Windows 8 ja 10 muude WiFi-võrkude paroolid

Windows 10 ja 8.1 puhul peate eelmise võrgu parooli leidmiseks kasutama käsuviiba. Paremklõpsake nuppu Start ja valige selle kiireks avamiseks käsuviip.

Seejärel tippige järgmine käsk:

netsh wlan näita profiile

Saate loendi WiFi-võrkudest, millele olete varem juurde pääsenud.

Ühe profiili parooli leidmiseks sisestage järgmine, asendades profiilinimi profiili nimega:

netsh wlan näita profiili nimi = profiilinimi võti = selge

Selle WiFi-võrgu WiFi parooli leidmiseks otsige rida „Võtmesisu”.

Kuidas Macis praeguste või eelmiste WiFi-võrkude parooli leida

Kui teil on Mac, mis on praegu ühendatud WiFi-võrguga või on sellega varem ühendatud, saate parooli otsida ka selles Macis.

Wi-Fi parooli leidmiseks Macis vajutage klahve Command + Space, et avada Spotlighti otsingu dialoog, tippige ilma jutumärkideta „Võtmehoidja juurdepääs” ja vajutage klahvi Enter, et käivitada rakendus Võtmehoidja juurdepääs.

Leidke loendist oma WiFi-võrgu nimi, klõpsake seda ja seejärel klõpsake nuppu „teave” - see näeb välja nagu „i” - akna allosas.

Klõpsake ilmuvas aknas märkeruutu "Näita parooli". Paroolile juurdepääsu saamiseks peate sisestama oma kasutajanime ja parooli. Selleks vajate administraatori kontot. Eeldades, et teie Maci konto on administraatori konto, sisestage lihtsalt oma konto kasutajanimi ja parool.

Pärast seda näitab teie Mac teile WiFi-võrgu parooli.

Kuidas leida juurdunud Android-seadmes WiFi-võrgu parool

Android-i või iOS-i WiFi-võrgu parooli avaldamine pole nii lihtne, kuid see on võimalik. Teie Android-seade peaks siiski olema juurdunud.

Esmalt laadige alla alternatiivne juurte toega failide uurija, näiteks ES File Explorer. Käivitage rakendus ja puudutage vasakus ülanurgas olevat menüünuppu. Kerige alla ja libistage lüliti “Root Explorer” asendisse “Sees”.

Andke sellele superkasutajale juurdepääs, kui seda palutakse.

Seejärel minge vasakpoolses menüüs valikut Kohalik> Seade.

Sealt sirvigeandmed / muu / wifi ja avage wpa_supplicant.conf fail Exploreri teksti / HTML-i vaataja kaudu.

Parooli leidmiseks kerige allapoole või otsige SSID-d termini “psk” kõrval.

Kuidas leida Wi-Fi-võrgu parooli purustatud iPhone'ist või iPadist

Ainus viis WiFi-võrgu parooli avaldamiseks iOS-is on kõigepealt oma seadme vanglakaristamine.

Avage Cydia pood ja otsige WiFi paroolide näpistamist. Selle installimiseks puudutage nuppu Install. See ühildub operatsioonisüsteemidega iOS 6, 7, 8 ja 9.

Pärast installimist avage rakendus ja teile kuvatakse loend kõigist WiFi-võrkudest, millega olete ühendatud, koos nende paroolidega. Võite otsitavat võrku otsida või selle juurde kerida.

Kuidas leida ruuteri veebiliidese kaudu WiFi-võrgu parool

SEOTUD:10 kasulikku valikut, mida saate ruuteri veebiliideses konfigureerida

Kui teil on juurdepääs ruuteri veebiliidesele, võite proovida seda ka sealt üles otsida. See eeldab, et ruuter kasutab kas vaikimisi kasutajanime ja parooli, et saaksite sisse logida, või teate ruuteri praegust kasutajanime ja parooli.

Minge ruuteri veebiliidesesse ja logige sisse ruuteri vajaliku praeguse kasutajanime ja parooliga. Otsige ruuteri liidesest välja „Wi-Fi” või sarnase sildiga jaotis. Näete sellel ekraanil kuvatavat praegust WiFi-parooli ja saate ka siin selle muuta, milleks soovite.

Kui kõik muu ebaõnnestub: lähtestage ruuter oma vaikimisi WiFi-paroolile

SEOTUD:Kuidas pääseda ruuterile, kui unustate parooli

Kas te ei leia oma WiFi-võrgu parooli ega pääse ruuteri veebiliidesele - või lihtsalt ei taha end vaevata? Ärge muretsege. Võite ruuteri lähtestada ja sundida seda uuesti ruuterile trükitud Wi-Fi vaikeparooli kasutama.

Otsige ruuterilt väikest nuppu "Lähtesta". Sageli on see aukude nupp, mida peate vajutama painutatud kirjaklambri või sarnase väikese esemega. Vajutage nuppu umbes kümme sekundit allapoole ja ruuteri seaded kustutatakse täielikult ja lähtestatakse vaikeseadetele. WiFi-võrgu nimi ja parool taastatakse ruuteri vaikeseadetena.

Kas pole kindel, mis on teie ruuteri WiFi-võrgu nimi või SSID? Lihtsalt vaadake mis tahes WiFi-võrguga ühendatud seadme WiFi-seadeid ja näete võrgu nime. Kui ühtegi seadet pole veel ühendatud, peaksite seda teavet nägema ruuteril endal või ruuteri dokumentatsioonis.

Pildikrediit: Mista Stagga Lee Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found