Kõvaketta defragmentimine Windows 10-s

Aja jooksul võib kõvaketas failisüsteemi killustatuse tõttu hakata töötama väiksema efektiivsusega. Draivi kiirendamiseks saate sisseehitatud tööriista abil selle Windows 10-s defragmentida ja optimeerida. Nii toimige järgmiselt.

Mis on defragmentimine?

Aja jooksul võivad faile moodustavad andmeplokid (fragmendid) hajuda mitmes kohas kõvaketta pinna ümber. Seda nimetatakse killustatuseks. Defragmentimine liigutab kõik need plokid nii, et need asuvad füüsilises ruumis lähestikku, mis võib kettal olevatele andmetele juurde pääsemisel kiirendada lugemisajaid. Kuid tänapäevaste arvutite puhul ei ole defragmentimine vajalik kunagi varem. Windows defragmentib automaatselt mehaanilisi draive ja tahkisdraivide korral pole defragmentimine vajalik.

Sellegipoolest ei tee haiget, kui hoiate oma draive võimalikult tõhusal viisil. Samuti peate võib-olla defragmentima USB kaudu ühendatud väliseid kõvakettaid, kuna need ei pruugi olla ühendatud, kui Windows kasutab automaatset defragmentimist.

SEOTUD:Kas ma pean tõesti oma arvutit defragreerima?

Kuidas kõvaketast defragmentida Windows 10-s

Kõigepealt vajutage Windowsi klahvi või klõpsake tegumiriba otsingukastil ja tippige „defragment”. Klõpsake menüüs Start käsku „Defragmenti ja optimeeri draive”.

Ilmub aken Optimeeri draive ja selles on loetletud kõik teie süsteemi draivid, mis sobivad optimeerimiseks ja defragmentimiseks. Kui ühte teie draividest ei kuvata, võib põhjus olla see, et Windows 10 saab optimeerida ainult NTFS-failisüsteemis vormindatud draive. ExFAT-vormingus draive ei kuvata loendis.

SEOTUD:Mis vahe on FAT32, exFAT ja NTFS vahel?

Valige loendist draiv, mille soovite defragmentida, ja seejärel klõpsake nuppu „Optimeeri”.

Kõvakettal töötab see defragmentimise rutiini. SSD-ketastel käivitab see käsu TRIM, mis võib teie draivi tööd kiirendada, kuid see pole tegelikult vajalik, kuna Windows teeb seda kaasaegsete draividega taustal.

Kui ketas vajab optimeerimist ja defragmentimist, siis protsess algab. Veerus Praegune olek näete täieliku edenemise indikaatorit.

Kui protsess on lõpule jõudnud, värskendatakse veerus Viimane käivitamine aega ja praegune olek loeb midagi sarnast tekstile „OK (killustatud 0%)”.

Palju õnne, teie draiv on edukalt defragmenteeritud. Soovi korral saate ajakava Optimeerimine ajakava korralised defragmentimise seansid ajastada, klõpsates jaotises Ajastatud optimeerimine nuppu Lülita sisse. Nii ei pea te tulevikus seda käsitsi tegema.

Sulgege julgelt draivide optimeerimise aken ja kasutage oma arvutit tavapärasel viisil - ja ärge üllatage, kui tunnete oma arvuti sammul väikest lisakevadet.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found