Kuidas leida voogesituse jaoks heaks kiidetud muusikat

Twitch.tv on teinud koostööd Audible Magiciga, et skannida salvestatud voogusid ja klippe autoriõigustega kaitstud sisu leidmiseks. Varem eiras ettevõte peamiselt taustamuusikat, kuid võtab nüüd vastu voogedastajaid, kes rikuvad digitaalse aastatuhande autoriõiguse seadust (DMCA). Vaatame, mida see tähendab ja millist muusikat saate kasutada.

Mida see Twitch Streami jaoks tähendab

8. juunil 2020 avaldas ametlik Twitchi tugiteenuse Twitteri konto avalduse ülevõtmisteate sissevoolu kohta. See palus voogedastajatel eemaldada kõik videoklipid, mis võivad DMCA reeglite kohaselt sisaldada autoriõigustega kaitstud sisu.

Twitch.tv-s on voogesituse muusika kasutamisel üldreegel: kui esitate muusikat, mille jaoks teil pole nõuetekohast litsentsi, saab seaduslik omanik teid karistada. See hõlmab kõike Spotifys, YouTube'is, raadios ja nii edasi.

Nagu kõik digitaalse sisu hostid, töötab ka Twitch USA seaduste, Digital Millennium Copyright Act või DMCA alusel. Kuid Twitch kasutab ära ka DMCA "turvalise sadama" sätet. See kaitseb sisuhostimisplatvorme vastutuse eest nende saitidel olevate inimeste autoriõiguste rikkumiste eest, kui nad vastavad õiguste omanike tagasivõtmistaotlustele kiiresti.

Twitch ja teised voogesitusplatvormid on juriidiliselt kohustatud eemaldama väidetavalt rikkuva sisu ja teavitama seda postitanud isikut.

Twitchi digitaalse aastatuhande autoriõiguse seaduse teatise juhiste täieliku avalikustamise leiate selle veebisaidilt.

Twitchi voogesitajatele antakse autoriõiguste rikkumise eest kolm streiki, enne kui nende konto lõpuks keelatakse. Inimestel, kes arvavad, et nende sisu on ekslikult märgistatud, on võimalus otsus vaidlustada, esitades Twitchi toe kaudu vastuteatise.

Kui voogedastaja väljastab vastuteatise, on host (antud juhul Twitch) kohustatud kaebuse käsitsi üle vaatama, teavitama õiguste omajat (antud juhul muusikakirjastajat) ja potentsiaalselt kõnealuse sisu taastama.

See on Twitchi seadusest tulenev kohustus. Praktikas ei viitsi aga platvormide (kõige tuntumalt YouTube) majutamine üldiselt vastuteatisi eriti hoolikalt vaadata. DMCA eemaldamise teade on tavaliselt lõplik, isegi kui see on välja antud ekslikult.

Lisateavet vaigistatud summutatud heli kohta leiate Twitchi tugilehelt.

Tõmblemine ja kuuldav maagia

Twitch on töötanud koos Audible Magiciga süsteemi juurutamiseks, mis eemaldab automaatselt volitamata kolmanda osapoole heli teenustest Videod on Demand (VOD). VOD on Twitchis varem otseülekandes voogesitatud sisu arhiiv, mida nimetatakse ka klippideks, esiletõstmisteks ja varasemateks ülekanneteks.

Ettevõte loodab, et see kaitseb nii ringhäälinguorganisatsioone kui ka autoriõiguste omanikke. Kuid see tehnoloogia ei skaneeri otseülekandeid.

Twitchi juhised helisisu kohta pole muutunud - loetelu sellest, mis on lubatud ja mis pole lubatud, leiate ettevõtte kogukonna juhiste veebisaidilt. Sõltumata sellest võib automatiseeritud skannimis- ja eemaldamisprotsessi lisamine põhjustada vanemate VOD-ide ootamatu eemaldamise. See ei kajasta poliitikamuutust, vaid pigem jõustamise muudatust.

Muusika, mida saate kasutada Twitchi voogudes

Lihtsalt saate Twitchi voogesituste ajal kasutada mis tahes muusikat, mis teil on või millel teil on litsents. Litsentsi omal muusikal mängimiseks (näiteks Spotify konto) omamine ei tähenda, et teil oleks selle muusika voos edastamise litsents.

Amazon Music pakub DMCA-ohutut muusikat monetiseeritud voogude ja VOD-de jaoks. Saate seda kasutada Twitchis, YouTube'is, Mixeris või Facebookis, muretsemata sisu rikkumiste või summutatud sisu pärast.

Allpool on veel mõned DMCA-ohutud muusikaprogrammid:

  • Kringel: Kureeritud muusika kataloog, millel on spetsiaalne luba voogesituse ajal kasutamiseks.
  • Monstercat: Saate tellida ettevõtte kuldplaani hinnaga 5,00 dollarit kuus, et oma kanalil muusikat voogesitada. Lisateavet litsentsimise kohta leiate Monstercati KKK-lehelt.
  • Anjunabeats: Twitch viitab sellele saidile oma seadistusjuhendis jaotise „Kanalitreiler” all.

Muusika, mida teil pole lubatud Twitchi voogudes kasutada

Twitchis saate vaadata kogu selle muusika loendit, mida te Twitchis kasutada ei saa, selle kogukonna juhiste lehel. Allpool on toodud mõned näited videotest, mis võivad teile tõenäoliselt probleeme tekitada:

  • Raadio stiilis saade:Twitchi voog või VOD, mis keskendub muusikale, mis teile ei kuulu, pole teile Twitchis jagamiseks litsentseeritud.
  • Huulte sünkroniseerimine:Teile kuuluva muusika pantoomimine, laulmine või teesklemine pole teile Twitchis litsentseeritud.
  • Laulu kate:Mis tahes loo esitus, mis kuulub kellelegi teisele, välja arvatud live-esitus teie Twitchi voos. Kui esitate kaanelaulu otseülekandes, siis tehke heauskselt pingutusi, et esitada lugu nii, nagu selle kirjutas laulukirjutaja. Looge kõik helielemendid ise, lisamata instrumentaalseid lugusid, salvestisi või muid elemente, mis on teiste loodud või nende omanduses.

Kui olete Twitchis voogesituse esmakordne, võib olla keeruline välja mõelda, millist muusikat voos tohib kasutada ja mida mitte. Kuid kui järgite Twitchi juhiseid, saate takistada oma sisu summutamist või, mis veelgi hullem, platvormilt keelamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found