Kuidas käivitada turvarežiimis Windows 10 või 8 (lihtne viis)

Üks levinumaid samme arvuti tõrkeotsingul on turvarežiimi käivitamine. Pikka aega on see saavutatud klahvi F8 vajutamisega, see kõik muutub koos Windows 10 ja selle automaatse parandamise režiimiga. Aga mis siis, kui me tahame turvarežiimi?

Kui puderate F8-klahvi just õigel ajal (või kui teil on võti käivitamise ajal võti rämpspostitada), Windows võib viivad teid ikkagi ekraanile, mis võimaldab pääseda taastekeskkonda. Sealt saate käivitada turvarežiimi (ja me räägime sellest keskkonnast veidi hiljem. Häda on selles, et mõned arvutitootjad keelavad selle valiku. Ja isegi arvutitel, mis seda veel toetavad, käivitatakse Windowsi käivitamine (ja eriti vahetus tavaline alglaadimisprotsess ja Windowsi käivitamine) toimub nüüd palju kiiremini, teil on vaevu aega klahvi vajutada.

Hea uudis on see, et turvarežiimi pääsemine on teostatav. Protsess on nüüd lihtsalt varjatum.

SEOTUD:Turvarežiimi kasutamine Windowsi arvuti parandamiseks (ja millal peaksite)

Märge: See artikkel on kirjutatud Windows 10 ekraanipiltide abil, kuid Windows 8-s töötavad tehnikad üsna samamoodi. Pange tähele kõik erinevused nende esinemise korral.

Esimene samm: avage taastekeskkonna täpsemad tõrkeotsingu tööriistad

Enamik turvarežiimi kasutamisviise hõlmab esmalt Windowsi taastekeskkonda sisenemist. Taastekeskkond sisaldab mitmeid tõrkeotsingu võimalusi ja turvarežiim on üks neist. Sinna jõudmine sõltub sellest, kas teie arvuti saab Windowsi normaalselt käivitada või mitte.

Kui teie arvuti saab Windowsi tavapäraselt käivitada

Kui teie arvuti pääseb selle käivitamisel edukalt Windowsi sisselogimisekraanile (või saate Windowsi sisse logida), on taastekeskkonda jõudmiseks lihtsaim viis Shift-klahvi all hoides, klõpsates nuppu Taaskäivita (kas otse sisselogimisekraanilt või menüüst Start).

Samuti saate taastekeskkonda pääseda rakenduse Seaded kaudu. Seadete avamiseks vajutage klahvi Windows + I ja seejärel klõpsake valikut „Värskenda ja turvalisus”.

Vasakul paanil vahetage vahekaart „Taastamine”. Paremal paanil kerige veidi allapoole ja seejärel klõpsake jaotises „Täpsem käivitamine” nuppu „Taaskäivita kohe”.

Kumbagi neist meetoditest (tõstuklahv + taaskäivitamine või rakendus Seaded) viib teid taastekeskkonda, mida käsitleme veidi hiljem selle jaotise teises etapis.

Kui teie arvuti ei saa Windowsi tavapäraselt käivitada

Kui teie arvuti ei käivita Windowsi tavaliselt kaks korda järjest, peaks see teile automaatselt pakkuma valiku „Taastamine”, mis võimaldab teil näha täpsemaid parandusvalikuid.

Märkus. Me räägime siin konkreetselt sellest, kas teie arvuti on võimeline sisse lülituma ja riistvara lähtestamise edukalt läbi viima, kuid ei saa seejärel Windowsi edukalt laadida. Kui teie arvutil on raskusi isegi Windowsi laadimiseni jõudmisega, vaadake meie abijuhiseid, mida teha, kui Windows ei käivitu, et saada rohkem abi.

SEOTUD:Kuidas Windows 8-s või 10-s taastada draiv või süsteemiparandusketas

Kui teie arvuti seda ekraani ei esita, võite proovida oma arvutit käivitada USB-taastekettalt. Parim on see, kui olete selle enne tähtaega teinud, kuid näpuotsaga saate selle luua teisest arvutist, kus töötab sama Windowsi versioon.

Samuti on võimalik, et nendele ekraanidele pääsemiseks võite käivitamise ajal (kuid enne, kui Windows hakkab laadima) klahvi F8 puderdama. Mõned arvutitootjad keelavad selle toimingu ja mõnes arvutis on käivitamine piisavalt kiire, et võtit õigel ajal tabada on raske. Kuid proovimisest pole kahju.

Ükskõik, kuidas pääsete taastekeskkonda, on teil juurdepääs täpsematele tõrkeotsingu tööriistadele, mis on mõeldud arvuti taaskäivitamiseks, mis tavaliselt ei käivitu. Ohutu režiim on nende tööriistade hulgas.

Teine etapp: turvarežiimi käivitamiseks kasutage täpsemaid tõrkeotsingu tööriistu

Kui jõuate täpsemate tõrkeotsingu tööriistade juurde (olgu selleks siis trikk Shift + Restart, klahvi F8 purustamine või taasteseadme kasutamine), jõuate ekraanile, mis võimaldab teil pääseda juurde tõrkeotsingu tööriistadele. Jätkamiseks klõpsake nuppu „Veaotsing”.

Klõpsake ekraanil „Veaotsing“ nuppu „Täpsemad suvandid“.

Klõpsake lehel „Täpsemad suvandid” valikut Startup Settings. Windows 8-s on selle suvandi asemel silt „Windowsi käivitusseaded”.

Ja lõpuks, nüüd, kui näete, mida mõtlesime "peidetud" all, vajutage nuppu "Taaskäivita".

Näete tuttava menüü Täpsemad alglaadimisvalikud versiooni. Vajutage soovitud käivitamisvalikule vastavat numbrit (st tavalise turvarežiimi jaoks vajutage klahvi 4).

Pange tähele, et kui kasutate Windows 8, taaskäivitub teie arvuti kõigepealt ja seejärel näete tegelikult sama ekraani „Täpsemad alglaadimisvalikud”, millega olete Windowsi vanematest versioonidest harjunud. Valige nooleklahvide abil sobiv turvarežiimi valik ja seejärel vajutage turvarežiimi käivitamiseks Enter.

Jah, see on keerukas viis turvarežiimi jõudmiseks ja need valikud on palju varjatumad kui varem. Kuid vähemalt on need endiselt saadaval.

Alternatiivne võimalus: sundige Windowsi käivitama turvarežiimis, kuni te ei ütle seda

Mõnikord tõrkeotsing midagi, mis nõuab mitu korda turvarežiimi käivitamist. Kogu äsja kirjeldatud protseduuri läbimine võib olla tõeline piin, kui peate seda tegema iga kord, kui arvuti taaskäivitate. Õnneks on parem viis.

Windowsi sisseehitatud süsteemikonfiguratsiooni tööriist võimaldab teil lubada turvalise alglaadimise valiku. See sunnib Windowsi sisuliselt iga kord arvuti taaskäivitamisel turvarežiimi käivitama. Windowsi tavapärase uuesti käivitamiseks peate minema tagasi süsteemi seadistustööriista ja selle valiku keelama.

Võite isegi valida turvarežiimi tüübi, kuhu soovite Windowsi käivitada:

  • Minimaalne: tavaline turvarežiim
  • Alternatiivne kest: Turvarežiim, kasutades ainult käsuviiba
  • Active Directory remont: Kasutatakse ainult Active Directory serveri parandamiseks
  • Võrk: Turvarežiim võrgutoega

SEOTUD:Sundige Windows 7, 8 või 10 käivitada turvarežiimis ilma klahvi F8 kasutamata

See alternatiivne meetod pakub suurepärast võimalust vajadusel korduvalt turvarežiimi käivitada, kuid võite leida selle ka kiiremini kui turvarežiimi käivitamine ühe tavapärasema meetodi abil, mida oleme arutanud - isegi kui peate külastama ainult turvarežiimi Režiim üks kord. Lisateabe saamiseks vaadake kindlasti meie täielikku juhendit selle kohta, kuidas sundida Windowsi turvarežiimi käivitama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found