Mis on Ubuntu uusim LTS-versioon?

Uusim Ubuntu LTS-versioon on Ubuntu 20.04 LTS “Focal Fossa”, mis ilmus 23. aprillil 2020. Canonical avaldab iga kuue kuu tagant uued stabiilsed Ubuntu versioonid ja iga kahe aasta tagant uued pikaajalise toe versioonid.

Uusim Ubuntu mitte-LTS-versioon on Ubuntu 20.10 “Groovy Gorilla”.

Uusim LTS-versioon on Ubuntu 20.10 LTS “Focal Fossa”

Selle Linuxi jaotuse uusim pikaajaline tugiversioon on Ubuntu 20.04, koodnimega “Focal Fossa”. See kasutab Linuxi kerneli versiooni 5.4. Ubuntu väljalasked on alati nimetatud loomade järgi ja see versioon on saanud nime Madagaskari saarelt leitud kassilaadse looma fossa järgi.

See on pikaajalise toe ehk LTS-i väljaanne, mis tähendab, et seda toetatakse tasuta turva- ja hooldusvärskendustega viis aastat alates väljaandmise kuupäevast. Kuna Ubuntu 20.04 ilmus 23. aprillil 2020, toetab Canonical seda värskendustega kuni 2025. aasta aprillini.

Ubuntu 20.04 “Focal Fossa” sisaldab mitmesuguseid kapoti all tehtud täiustusi, moodsamat GNOME Shelli töölauda ja uut töölauateemat, millel on palju lillat värvi.

SEOTUD:What's New in Ubuntu 20.04 LTS "Focal Fossa"

Kuidas kontrollida, kas teil on uusim versioon

Installitud Ubuntu versiooni saate kontrollida töölaua seadete aknast või terminaliaknas käsku käivitades.

Kui kasutate Ubuntu standardversiooni kas uuema GNOME Shelli või vanema Unity töölauaga, klõpsake töölaua paremas ülanurgas oleval ikoonil ja klõpsake menüüs kas ikooni Seaded või suvandit "Süsteemi seaded". Kui näete mitmesuguste ikoonidega akent, klõpsake vasakul külgribal suvandit Üksikasjad või klõpsake süsteemi all ikooni Üksikasjad.

Näete siin kasutatavat Ubuntu versiooni. Võite käivitada kalsb_release -a”Käsk terminaliaknas, et leida see teave mis tahes Ubuntu väljaandest.

SEOTUD:Kuidas kontrollida, millise Ubuntu versiooni olete installinud

Kuidas uuemale versioonile üle minna

Alati saate uuendada ühelt Ubuntu versioonilt järgmisele. Näiteks saate nüüd uuendada otse Ubuntu 19.10-st Ubuntu 20.04 LTS-i. Võite uuendada ka Ubuntu 16.04 LTS-ist.

Kui kasutate Ubuntu LTS-i versiooni ja soovite uuendada mitte-LTS-versioonile - näiteks kui soovite uuendada versioonilt Ubuntu 20.04 LTS versioonilt Ubuntu 20.10, peate Ubuntule ütlema, et soovite näha mis tahes uus versioon, mitte ainult pikaajalised tugiversioonid. See valik on saadaval jaotises Tarkvara ja värskendused> Värskendused> Teavita mind uuest Ubuntu versioonist.

Ubuntu uusimale saadaolevale versioonile üleminekuks vajutage klahve Alt + F2, tippige järgmine käsk ja vajutage sisestusklahvi:

update-manager -c

Kui te ei näe uut versiooni saadaval olevat teadet, vajutage klahvikombinatsiooni Alt + F2, tippige järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi Enter:

/ usr / lib / ubuntu-release-upgradeader / check-new-release-gtk

Näete teadet, et uus väljaanne on nüüd saadaval, kui see on saadaval. Süsteemi installimiseks klõpsake nuppu „Jah, uuenda kohe”

Samuti saate terminalist uuendada, käivitades sudo do-release-upgrade käsk. Teil võib tekkida vajadus käivitada sudo apt install update-manager-core käsk selle installimiseks. Redigeerige / etc / update-manager / release-upgrade faili, et valida, millised Ubuntu versioonid tööriist installib.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found