Mis on hiberfil.sys ja kuidas seda kustutada?

Tõenäoliselt loete seda, sest märkasite hiiglaslikku hiberfil.sys-faili oma süsteemidraivil istumas ja mõtlete, kas saate sellest vabaneda, et ruumi vabastada. Siin on, mis see fail on ja kuidas saate selle soovi korral kustutada.

Mis on hiberfil.sys-fail?

Sõltuvalt teie kasutatavast Windowsi versioonist on teil mitu võimalust energia säästmiseks, kui te arvutit ei kasuta. Ilmselgelt võite selle lihtsalt välja lülitada. Kuid võite selle saata ka une- või talveunerežiimi, kus see kasutab dramaatiliselt vähem energiat, kuid on vajaduse korral siiski kiiresti saadaval. Puhkerežiimis kulub arvuti mälus oleva teabe säilitamiseks vaid piisavalt energiat. Talveunerežiim säästab veelgi rohkem energiat, kirjutades mällu teabe kõvakettale ja seiskades sisuliselt - eeliseks on see, et arvuti varundamine on palju kiirem kui arvuti täielikust väljalülitamisest. Sealt avaneb hiberfil.sys-fail - Windows kirjutab mällu salvestatud teabe sellesse faili.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi unerežiimi ja talveunerežiimi vahel?

Kuigi enamikul juhtudel soovitame arvuti väljalülitamise asemel kasutada une- või talveunerežiimi, mõistame, et paljud inimesed eelistavad lihtsalt väljalülitamist. Sel juhul võimaldab hibernate režiimi keelamine arvutis selle faili kustutada ja väärtuslikku kettaruumi tagasi saada. Ja fail võib kulutada üsna vähe ruumi. Kui palju, sõltub arvutisse installitud mälumaht. Meie näites kasutab hiberfil.sys fail tohutult 13 GB kettaruumi.

Keela talveunerežiim Windows 10, 8, 7 või Vista puhul

Talveunerežiimi keelamise tehnika on Windows 10, 8, 7 ja Vistas üsna sama. Selle täitmiseks peate käsurea kasutama haldusrežiimis, kuid see on vaid üks lihtne käsk. Talveunerežiimi keelamine kustutab faili hiberfil.sys automaatselt.

Avage käsuviip, vajutades kõigepealt nuppu Start ja tippides käsuviiba. Kui näete hüpikrakendust Käsuviip, paremklõpsake sellel ja valige käsk Käivita administraatorina.

Tippige viipale järgmine käsk ja seejärel vajutage sisestusklahvi:

powercfg -h välja

See käsk keelab kohe talveunerežiimi, nii et märkate, et see pole enam teie sulgemismenüü valik. Ja kui külastate uuesti File Explorerit, näete, et fail hiberfil.sys on kustutatud ja kogu see kettaruum on taas teie päralt.

Kui muudate meelt ja soovite uuesti talveunerežiimi lubada, külastage lihtsalt käsuviiba ja kasutage seda käsku:

powercfg -h sisse

Hibernate käsk peaks olema teile uuesti saadaval ja Windows loob faili hiberfil.sys uuesti.

Keelake talveunerežiim Windows XP-s

Talveunerežiimi keelamine Windows XP-s on veidi erinev kui Windowsi uuemates versioonides. Kõigepealt minge juhtpaneelile> Toitesuvandid. Aknas Toitesuvandid lülituge vahekaardile „Talveunerežiim“ ja keelake suvand „Luba talveunerežiim“.

Pärast talveunerežiimi keelamist taaskäivitage arvuti ja seejärel peate faili hiberfil.sys käsitsi kustutama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found