Kuidas Windowsis mitut faili pakkide kaupa ümber nimetada

Kas teil on hunnik faile, mida soovite ümber nimetada, kuid kas te ei soovi neid ükshaaval läbi vaadata? Windows pakub selleks rohkem võimalusi, kui võite arvata.

Ühe või mitme faili saate hõlpsalt ümber nimetada lihtsalt Windows Exploreri abil, kuid käsurea või PowerShelli abil saate teha veelgi rohkem. Lisage kolmandate osapoolte kommunaalteenuste ümbernimetamine ja võimalused on lõputud. Heidame pilgu igale võimalusele ja selle toimimisele.

Nimetage mitu faili Windows Exploreris ümber

Windows Explorer (Windows 10-s tuntud kui File Explorer) on üllatavalt võimas. Tõenäoliselt teate, kuidas üks fail ümber nimetada, kuid alustame põhitõdedest, kuna edasijõudnutele mõeldud trikid toetuvad neile.

Kui kasutate hiirt, on faili nime valimiseks ja ümbernimetamiseks vähemalt kolm võimalust. Sa saad:

  • Klõpsake faili valimiseks ja seejärel klõpsake menüüs Avaleht nuppu "Nimeta ümber".
  • Klõpsake faili valimiseks ja seejärel klõpsake valitud faili nimel.
  • Paremklõpsake faili ja valige kontekstimenüüst „Nimeta ümber“.

Ja kui eelistate klaviatuuriga kinnipidamist, saate faili valimiseks lihtsalt kasutada nooleklahve (või hakata failinime kirjutama) ja seejärel failinime valimiseks vajutada klahvi F2.

Kui olete failinime valinud - märkate, et valitud on ainult faili nimi ise, mitte laiend -, saate sisestada uue failinime.

Kui olete failinime sisestanud, võite uue nime salvestamiseks vajutada sisestusklahvi (või lihtsalt klõpsata kuskil mujal).

Siit saavad asjad huvitavaks: võite ka klahvi Tab vajutades kaustas järgmise failinime automaatselt valida, et saaksite kohe selle uue nime tippima hakata. Jätkake tabeldusklahvi vajutamist ja tippige nimesid sel viisil ning võite nii kausta kõik failid hõlpsalt ümber nimetada.

Kui nimetate ümber hulga faile samas kaustas ja need failid ei vaja üksteisest täiesti erinevaid nimesid, pakub Windows hõlpsamat viisi nende failide pakkide ümbernimetamiseks. Alustage hulgast failidest - mitme faili korraga valimiseks võite hoida all klahvi Ctrl või failivahemiku valimiseks Shift. Kui failid on valitud, kasutage ühte ümbernimetamise käskudest - nuppu Kodumenüüs, kontekstimenüü käsku või vajutage lihtsalt klahvi F2. Näete, et kõik failid jäävad valituks, kuid rühma esimese faili nimi tõstetakse esile, et saaksite uue nime sisestada.

Sisestage failile uus nimi ja seejärel vajutage sisestusklahvi Enter või klõpsake aknas mujal. Kõik valitud failid nimetatakse ümber just sisestatud nime järgi ja nende eristamiseks lisatakse sulgudes olev number.

Nimetage käsuviibalt mitu faili ümber

Kui vajate rohkem energiat kui see, võite kasutada ümber nimetada või ren käsuviiba aknas ühele või mitmele failile. Käsk aktsepteerib metamärke nagu * ja? mitme faili sobitamiseks, mis võib olla kasulik, kui soovite ümber nimetada ainult teatud valiku faile kaustast, mis on täis palju.

Kiireim viis käsurea akna soovitud kohas avamiseks on kõigepealt kausta avamine File Exploreris. Valige menüüst „Fail” käsk „Ava käsuviip” ja valige käsk „Ava käsuviip”.

Üksiku faili ümbernimetamiseks võite kasutada järgmist käskude süntaksit:

ren "current_filename.ext "" new_filename.ext "

Jutumärgid on olulised, kui teie failinimed sisaldavad tühikuid. Kui nad seda ei tee, pole teil hinnapakkumisi vaja. Näiteks, kui soovite faili ümber nimetada failist “wordfile (1) .docx” nimeks “my word file (01) .docx”, kasutage järgmist käsku:

ren "wordfile (1) .docx" "minu sõna fail (01) .docx"

Kuna ren käsk saab laiendusi adresseerida, saate seda kasutada ka mitme faili laienduste muutmiseks korraga. Oletame näiteks, et teil oli valik .txt-faile, mille soovite muuta .html-failideks. Võite kasutada järgmist käsku koos metamärgiga * (mis ütleb Windowsile põhimõtteliselt, et mis tahes pikkusega teksti tuleks pidada vasteks):

ren * .txt * .html

Ja kui me tegeleme metamärkide teemaga, saate ka funktsiooniga? metamärk, mida kasutatakse mis tahes üksikmärgi tähistamiseks. Oletame näiteks, et teil oli hunnik .html-faile, mille soovite muuta hoopis .htm-failideks. Muudatuse tegemiseks võite kasutada järgmist käsku:

ren * .html *. ???

See käsib Windowsil kõik failid laiendiga .html ümber nimetada, et kasutada sama failinime ja ainult faililaiendi samu kolme esimest tähte, mis lõikab kausta kõigi laienduste tähe “l”.

SEOTUD:Kuidas kirjutada pakettskripti Windowsis

Ja see hakkab tegelema ainult selliste käsureaviisarditega, kuhu võite sattuda, kui soovite luua keerukamaid käske - või isegi pakkskripte -, kududes asjadesse muid käske ja tingimuslikke. Kui olete huvitatud, on Lagmonsteri foorumites viibinud inimesed sellel teemal suurepäraselt kirjutatud.

Mitu faili saab PowerShelliga ümber nimetada

PowerShell pakub failide ümbernimetamiseks käsurea keskkonnas veelgi suuremat paindlikkust. PowerShelli kasutades saate ühe käsu väljundi - mida PowerShelli mõistes nimetatakse „käsureaks“ - teisele käsule, nagu ka Linuxis ja muudes UNIX-i sarnastes süsteemides. Kaks vajalikku käsku on Rež, mis loetleb failid praeguses kataloogis ja Nimeta üksus ümber, mis nimetab üksuse (antud juhul faili) ümber. Sisestage Dir-i väljund ümber nimeks-Item ja olete äritegevuses.

Kiireim viis PowerShelli akna soovitud kohas avamiseks on kõigepealt kausta avamine File Exploreris. Valige menüüst „File” käsk „Open Windows PowerShell” ja seejärel valige „Open Windows Powershell”.

Kõigepealt vaatame ühe faili ümbernimetamist. Selleks kasutaksite järgmist süntaksit:

ümber nimetada üksus "current_filename.ext "" new_filename.ext "

Nii et näiteks faili "wordfile.docx" ümbernimetamiseks "My Word File.docx" nimetamiseks kasutage järgmist käsku:

rename-item "wordfile.docx" "Minu sõna File.docx"

Piisavalt lihtne. Kuid PowerShelli tegelik võimsus tuleneb võimest ühendada käsuread ja mõned tingimuslikud lülitid, mida nime ümber nimetada käsklus. Oletame näiteks, et meil oli hunnik faile nimedega „wordfile (1) .docx”, „wordfile (2) .docx” ja nii edasi.

Oletame, et tahtsime nende failinimede tühiku asendada alakriipsuga, nii et failinimed ei sisalda tühikuid. Võiksime kasutada järgmist käsuread:

dir | rename-item -NewName {$ _. name -asenda "", "_"}

The rež selle käsurea osa loetleb kõik kaustas olevad failid ja edastab need (see on | sümbol) nime ümber nimetada komandlet. The $ _. nimi osa tähistab seda, et iga fail saabub. The -asenda lüliti näitab, et asendamine toimub. Ülejäänud käsureal tähistab lihtsalt seda, et suvaline tühik ( " " ) tuleks asendada alakriipsuga ( "_" ).

Ja nüüd näevad meie failid välja nii, nagu me tahame.

SEOTUD:Geeki kool: saate teada, kuidas Windowsi PowerShelli abil automatiseerida

Nagu arvata võib, pakub PowerShell failide nimetamisel tohutut jõudu ja me kraabime siin ainult pinda. Näiteks nime ümber nimetada komandlet pakub ka selliseid funktsioone nagu a - kordus lüliti, mis saab rakendada käsku kaustas olevate failide ja kõigi kausta sees olevate kaustade jaoks, a -jõud lüliti, mis võib sundida lukustatud või muul viisil kättesaamatuid faile ümber nimetama ja isegi a -mis siis kui lüliti, mis kirjeldab, mis juhtuks, kui käsureal käivitatakse (seda tegelikult täitmata). Muidugi saate ehitada ka keerukamaid käsuraketi struktuure, mis isegi sisaldavad KUI SIIS loogika. Lisateavet PowerShelli kohta üldiselt leiate meie Geeki kooli juhendist ja selle kohta nime ümber nimetada komandlet Microsofti TechNeti teegist.

Mitu faili saab ümber nimetada kolmanda osapoole rakenduse abil

SEOTUD:Hulgi ümbernimetamise tööriist on kerge, kuid võimas failide ümbernimetamise tööriist

Kui vajate võimsat viisi mitme faili korraga ümbernimetamiseks ja te pole lihtsalt käsuviiba või PowerShelli käskude valdamiseks valmis, võite alati pöörduda kolmanda osapoole utiliidi poole. Seal on lugematu arv rakendusi ümbernimetatud - ja paljud neist on head -, kuid meil on kaks selget lemmikut: hulgimuutmisutiliit ja AdvancedRenamer.

Kuidas kasutada utiliidi hulgi ümbernimetamist

Hulgi ümbernimetamise utiliidil on segane ja mõnevõrra hirmutav liides, kuid see paljastab tohutu hulga valikute, mida tavaliselt saate ainult tavaliste avaldiste ja keeruliste käsureavalikutega.

Pärast tööriista installimist käivitage see, navigeerige failide juurde, mida soovite ümber nimetada, ja valige need.

Muutke suvandeid ühes või enamas paljudest saadaolevatest paneelidest ja näete muudatuste eelvaadet veerus „Uus nimi”, kus teie failid on loetletud. Selles näites olen teinud muudatusi neljal paneelil, mis on nüüd oranžiga esile tõstetud, et oleks lihtsam öelda, mida olen muutnud. Olen utiliidil käskinud muuta kõigi failide nimeks „Word File” ja kasutada pealkirja suurtähti. Lisasin faili loomise kuupäeva YMD-vormingus. Olen lisanud ka automaatse failinumbri, mis kuvatakse faili nime lõpus, algab ühest, kasvab ühe võrra ja on failinimest eraldatud alakriipsuga. Ja see on ainult väike osa sellest, mida saate hulgiülesandmise utiliidiga teha. Kui olete rahul sellega, kuidas teie uued failinimed välja näevad, peate lihtsalt klõpsama nuppu "Nimeta ümber".

Ja nagu näete, käitus utiliit minu lihtsate taotlustega lihtsalt.

Kuidas kasutada AdvancedRenamerit

Meie teine ​​lemmik ümbernimetamise tööriist AdvancedRenamer paljastab samuti tohutu hulga ümbernimetamismeetodeid, kuid selle asemel, et neid kõiki liidese paneelidena esitada, palub see, et kasutaksite ümbernimetamise meetodite loomiseks üsna lihtsat, kuid võimsat süntaksit. Seda ei ole raske õppida ja neil on koos näidetega hea tugi. Tööriist teeb palju sõbralikumat liidest ja toetab täiustatud pakettide seadistamist, nii et saate kombineerida mitu ümbernimetamismeetodit ja rakendada neid suurele hulgale failidele. Loodud ümbernimetamismeetodid saate salvestada ka hilisemaks kasutamiseks.

Allolevas näites olen loonud ümbernimetamismeetodi, kasutades järgmist süntaksit:

Sõnafail ____ ()

See käsib AdvancedRenameril nimetada kõik minu failid "Word File" -iks ja lisada loomise kuupäev YMD-vormingus (eraldades iga osa alakriipsuga). Samuti lisatakse sulgudes kasvav failinumber ja eraldatakse täiendava alakriipsuga.

Ja nagu näete, on minu failid ümber nimetatud just nii, nagu ma tahan. AdvancedRenameril on natuke järsem õppimiskõver kui hulgifailide ümbernimetajal, kuid preemia selle eest on see, et saate oma failinimede üle palju paremini kontrollida.

Kas teil on muid võimalusi Windowsis failide ümbernimetamiseks, mida me pole käsitlenud? Jäta meile kindlasti kommentaar ja anna sellest meile teada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found