Kuidas salvestada arvuti mängimist NVIDIA ShadowPlay abil

NVIDIA ShadowPlay, nüüd tuntud kui NVIDIA Share, pakub hõlpsat mängude salvestamist, otseülekannet ja isegi FPS-i loenduri ülekatet. See võib mängimist automaatselt taustal salvestada - lihtsalt PlayStation 4 ja Xbox One mängudele - või salvestada mängu ainult siis, kui te seda käskite.

Kui teil on kaasaegse NVIDIA graafikariistvaraga arvuti, on teil hea võimalus sellele funktsioonile juurde pääseda. See sarnaneb Windows 10 Game DVR-iga, kuid sellel on rohkem funktsioone - ja see töötab ka Windows 7-s.

Jah, ShadowPlay mõjutab mängu jõudlust

Enne alustamist peaksime siiski märkima: ShadowPlay abil salvestamine vähendab teie mängu jõudlust veidi. NVIDIA märgib, et tüüpiline on 5-protsendiline tulemustasu, kuid nõudlikumates mängudes võib see olla 10-protsendiline.

Kui teil on piisavalt kiire arvuti, ei tohiks see tingimata olla oluline. Kõik mängude salvestamise lahendused võtavad süsteemiressursse, sealhulgas Windows 10 Game DVR funktsioon. Kuid võite ShadowPlay'i keelata, kui te seda ei kasuta.

Värskendus: kuidas mängupilti NVIDIA Share abil salvestada

NVIDIA on kaubamärgi „ShadowPlay” muutnud nimeks „NVIDIA Share” ja muutnud liidese välimust. NVIDIA Share (ShadowPlay) saate juhtida NVIDIA GeForce Experience ülekatte kaudu. Kattekihi avamiseks vajutage klahvikombinatsiooni Alt + Z.

Kui te midagi ei näe, avage menüü Start käsk „GeForce Experience”. Kattekihi avamiseks klõpsake tööriistariba seadete nupust vasakul asuvat rohelist nuppu Jaga.

Kui seda rakendust pole veel installitud, laadige alla ja installige rakendus NVIDIA-st GeForce Experience. Lisaks ShadowPlayle pakub see rakendus ka NVIDIA graafikadraiveri värskendusi, ühe klõpsuga mängude sätete optimeerimist ja mängude voogesitamist arvutist - kõik on üsna kasulikud funktsioonid.

Kiire korduse režiimi aktiveerimiseks, kus ShadowPlay salvestab kogu teie mängu automaatselt taustale, klõpsake ikooni „Instant Replay” ja klõpsake nuppu „Lülita sisse”.

Kui režiim Instant Replay on lubatud, saate viimase viie mänguminuti faili salvestamiseks vajutada klahve Alt + F10. Kui te ei salvesta käsitsi, loobub NVIDIA Share salvestatud mängust automaatselt.

Salvestamise alustamiseks klõpsake nuppu "Salvesta" ja klõpsake nuppu "Start" või vajutage klahve Alt + F9. NVIDIA ShadowPlay salvestab kuni teie peatumiseni.

Salvestamise peatamiseks vajutage uuesti klahvikombinatsiooni Alt + F9 või avage ülekate, klõpsake nuppu "Salvesta" ja klõpsake nuppu "Peata ja salvesta".

Selleks, et valida, kas salvestus sisaldab videot veebikaamerast või heli mikrofonist, klõpsake ülekatte paremal küljel olevatel mikrofoni ja kaamera nuppudel.

ShadowPlay seadete kohandamiseks klõpsake ülekattel nuppe „Instant Replay” või „Record” ja valige „Settings”. Saate valida kvaliteedi, pikkuse, FPS, bitikiiruse ja eraldusvõime.

Klaviatuuri otseteede muutmiseks ülekate kasutab - avanevatest otseteed Alt + Z kuni salvestamise otseteedeni Alt + F9 ja Alt + F10 - klõpsake ülekatte paremas servas ikooni „Seaded“ ja valige „Klaviatuuri otseteed. ”

Muud seaded on saadaval ka seadete menüüs. Näiteks võite klõpsata valikutel Seaded> HUD-paigutus, et valida, kus (või kas) teie veebikaamerat või FPS-loendurit ekraanil kuvatakse.

Teie salvestised kuvatakse vaikimisi mängukohta kaustas, mis asub teie kasutajakonto kaustas Videod. Näiteks kui salvestate oma töölauda, ​​leiate salvestised saidilt C: \ Users \ NAME \ Videos \ Desktop.

Teise kausta valimiseks klõpsake ülekattel valikuid Seaded> Salvestised ja muutke kataloogi Videod.

Kontrollige, kas teie arvuti toetab ShadowPlay-d

Uuenda: Värskendasime seda artiklit uue teabega selle kohta, kuidas ShadowPlay (nüüd tuntud kui NVIDIA Share) töötab 2020. aastal. Vaadake ülaltoodud juhiseid, et teada saada, kuidas see NVIDIA tarkvara uusimate versioonidega töötab. Jätame ShadowPlay vanemate versioonide originaalsed juhised siia ajalooliseks kasutamiseks.

SEOTUD:Kuidas arvutimängude graafikaseadeid ilma pingutuseta seada

NVIDIA veebisaidilt saate vaadata loendit NVIDIA graafikariistvarast, mis toetab ShadowPlay-d. Kui teil on aga NVIDIA riistvara, saate seda kontrollida ka oma arvutis.

Selleks avage menüü Start käsk „GeForce Experience”. Kui see pole veel installitud, laadige alla ja installige rakendus NVIDIA-st GeForce Experience. Lisaks ShadowPlayle pakub see rakendus ka NVIDIA graafikadraiveri värskendusi, ühe klõpsuga mängude sätete optimeerimist ja mängude voogesitamist arvutist - kõik on üsna kasulikud funktsioonid.

Klõpsake rakenduse vahekaardil „Minu seade“ vahekaardil „ShadowPlay“ ja kontrollige, kas teie arvuti vastab süsteeminõuetele. Kui see juhtub, on ShadowPlay „Valmis“. Kui see nii ei ole, ütleb rakendus teile, miks.

Kuidas salvestada või voogesitada mängu ShadowPlay abil

Vaikimisi on ShadowPlay välja lülitatud ega tee taustal midagi. Selle lubamiseks peate käivitama NVIDIA GeForce Experience'i rakenduse ja klõpsama akna paremas ülanurgas oleval nupul "ShadowPlay".

Selle sisselülitamiseks klõpsake akna ShadowPlay vasakul asuval lülitil. Ilmub roheline tuli, mis näitab, et NVIDIA ShadowPlay on lubatud.

Vaikimisi kasutab ShadowPlay režiimi „Shadow & Manual”. Shadow Mode salvestab teie mängu automaatselt ja hoiab viimased viis minutit. Kui vajutate klaviatuuri otseteed Alt + F10, salvestab ShadowPlay klipi mängude viimasest viiest minutist kausta Videod.

Käsirežiimis saate klipi käsitsi salvestamise alustamiseks vajutada klaviatuuri otseteed Alt + F9, seejärel klipi lõpetamiseks vajutage Alt + F9, kui olete salvestamise lõpetanud. ShadowPlay võimaldab teil ka ükskõik millises mängus otse FPS-loenduri vaatamiseks vajutada klahve Alt + F12, isegi kui te ei salvesta.

Pärast ShadowPlayi lubamist saate neid sätteid kohandada (nagu käesolevas juhendis hiljem kirjeldatud), kuid kui need teile sobivad, võite alustada salvestamist kohe. Käivitage lihtsalt mäng ja kasutage ülaltoodud kiirklahve mängude salvestamiseks ja FPS-loenduri kuvamiseks.

Salvestised kuvatakse vaikimisi kausta Videod mängupõhises alamkaustas.

OpenGL-mängude (ja kogu teie Windowsi töölaua) salvestamine

Kõik mängud ei tööta vaikimisi NVIDIA ShadowPlay-ga. ShadowPlay toetab otseselt ainult mänge, mis kasutavad Direct3D-d, mitte OpenGL-i. Kuigi enamik mänge kasutab Direct3D-d, on mõned neist, kes kasutavad selle asemel OpenGL-i. Näiteks DOOM, mida kasutasime ülaltoodud näitena, kasutab OpenGL-i, nagu ka Minecraft.

ShadowPlay-ga mittetoimivate OpenGL-mängude salvestamiseks minge NVIDIA GeForce Experience> Preferences> ShadowPlay ja aktiveerige suvand "Luba töölaua jäädvustamine". ShadowPlay saab nüüd salvestada teie Windowsi töölaua, sealhulgas kõik töölaua aknas töötavad OpenGL-mängud.

Automaatne taustal “Shadow” salvestamine ja FPS loendur ei tööta selles režiimis. Kiirklahvide abil saate siiski käsitsi salvestamist alustada ja peatada.

NVIDIA ShadowPlay seadistamine

ShadowPlay seadete muutmiseks klõpsake lihtsalt ShadowPlay akna allservas olevatel ikoonidel. Saate valida režiimi “Varju”, et kasutada salvestamiseks ainult viimase viie minuti meetodit, või “Käsitsi”, et salvestada mängu ainult käsitsi. Siin saate valida ka suvandi „Twitch“, et NVIDIA ShadowPlay abil oma mängud Twitchile otseülekandele salvestada, mitte salvestada kõvakettale.

Valik „Varju aeg” võimaldab teil valida, kui palju mängu ShadowPlay oma puhvrisse salvestab. Võite valida mis tahes ajavahemiku vahemikus 1 kuni 20 minutit. Pidage meeles, et pikem aeg nõuab rohkem kõvakettaruumi. Kui palju rohkem kettaruumi sõltub valitud kvaliteeditasemest.

Valik „Kvaliteet“ võimaldab teil konfigureerida oma salvestuse kvaliteeti. Vaikimisi on see seatud kõrgeks ja see salvestab video mängusisese eraldusvõimega, 60 kaadrit sekundis, 50 Mbps kvaliteediga ja H.264 videona. Võite valida madala või keskmise profiili või valida kohandatud ja muuta üksikuid seadeid käsitsi.

Valik „Audio” võimaldab teil valida, millised helirajad teie salvestatud videoga kaasnevad. Vaikimisi sisaldab salvestus kogu mängusisest heli. Samuti saate valida „Mängusisene ja mikrofon”, mis võimaldab teil mikrofoni rääkida ja lasta see salvestusse lisada, või kogu helisalvestuse keelamiseks valige „Väljas”.

Vasakpoolse lüliti all avavad kaks nuppu salvestuskausta (vaikimisi teie kasutajakonto kaust Videod) ja eelistuste akna ShadowPlay. Sellele aknale pääseb juurde ka rakenduse GeForce Experience menüüs Eelistused> ShadowPlay.

Eelistuste ekraan võimaldab teil valida ülekatteid - saate oma veebikaamera, olekunäidiku või FPS-loenduri üle kanda ja valida kuvamiskoha. Mikrofoni jaoks saate valida ka „Alati sees” ja „Push-to-talk” vahel, kui otsustate oma

Siit saab seadistada kiirklahve kaamera salvestamiseks, edastamiseks, kaamera ümberlülitamiseks ja raadiosaatja aktiveerimiseks. Samuti saate oma videosalvestiste jaoks valida muu salvestuskoha, kui te ei soovi, et need tavalisse kausta Videod visatakse.

AMD-l pole oma ShadowPlay-laadset funktsiooni, seega vajate AMD graafikariistvaraga selleks kolmanda osapoole mängu salvestamise rakendust.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found