Kuidas osta SD-kaarti: selgitatud kiiruseklassid, suurused ja mahutavus

Secure Digital (SD) kaarte kasutatakse digikaamerates, muusikapleierites, nutitelefonides, tahvelarvutites ja isegi sülearvutites. Kuid mitte kõik SD-kaardid pole võrdsed - leiate erinevad kiiruseklassid, füüsilised suurused ja mahutused.

Mõni seade - näiteks kaamerad - võib esmase salvestusruumi jaoks vajada SD-kaarti. Muud seadmed - näiteks nutitelefonid, tahvelarvutid ja isegi arvutid - võivad pakkuda võimalust kasutada SD-kaarti mäluruumi suurendamiseks või mobiilseks muutmiseks. Erinevad seadmed vajavad aga erinevat tüüpi SD-kaarte. Siin on erinevused, mida peate seadme jaoks õige SD-kaardi valimisel meeles pidama.

SEOTUD:Viis viisi oma Android-seadme ruumi vabastamiseks

Kiirusklass

SEOTUD:Mis on Camera Raw ja miks peaks professionaal eelistama seda JPG-le?

Kõik SD-kaardid ei paku sama kiirust. See loeb mõne ülesande jaoks rohkem kui teist. Näiteks kui olete professionaalne fotograaf, kes pildistab DSLR-kaameral kiiresti järjest pilte ja salvestab need kõrge eraldusvõimega RAW-vormingus, soovite kõige kiiremat SD-kaarti, mis teil on, et teie kaamera saaks neid võimalikult kiiresti salvestada . Kiire SD-kaart on oluline ka siis, kui soovite salvestada kõrge eraldusvõimega videot ja salvestada see otse SD-kaardile. Kui teete lihtsalt mõne foto tavalises tarbekaameras või kasutate SD-kaarti, et mõned meediumifailid nutitelefoni salvestada, pole kiirus nii oluline.

Tootjad kasutavad SD-kaardi kiiruse mõõtmiseks kiiruseklassid. SD-kaardi standardit määratlev SD-ühendus ei määra tegelikult nende klassidega seotud täpseid kiirusi, kuid siiski annavad juhised.

Kiirusklasse on neli erinevat - 10, 6, 4 ja 2. Klass 10 on kiireim, sobib nii „täis-HD-video salvestamiseks” kui ka „HD-järjestikuseks salvestamiseks”. 2. klass on kõige aeglasem, sobib standardlahutusega videosalvestuseks. Mõlemat klassi 4 ja 6 peetakse kõrglahutusega videosalvestuseks sobivaks.

Samuti on olemas kaks ülikiire (UHS) kiirusklassi –1 ja 3, kuid need on kallimad ja mõeldud professionaalseks kasutamiseks. UHS-kaardid on mõeldud seadmetele, mis toetavad UHS-i.

Siin on seotud SD klassi kiiruslogod, aeglasemast (klass 2) kuni kiireimani (UHS klass 3):

     

Digikaamera, nutitelefoni või tahvelarvuti jaoks tavapäraseks kasutamiseks mõeldud 4. või 6. klassi kaardiga saate tõenäoliselt hakkama. 10. klassi kaardid on ideaalsed, kui pildistate kõrglahutusega videoid või RAW-fotosid. 2. klassi kaardid on tänapäeval veidi aeglaselt poolel, seega võiksite neid vältida kõigi, välja arvatud odavaimate digikaamerate puhul. Isegi odav nutitelefon suudab ju HD-videot salvestada.

SD-kaardi kiiruseklass tuvastatakse SD-kaardil endal - otsige lihtsalt logo. Kiirusklassi näete selle ostmisel ka veebipoe loendis või kaardi pakendil. Näiteks allpool oleval fotol on keskmine SD-kaart 4. kiirusklassi, teised kaks kaarti 6. kiirusklassi.

Kui te ei näe kiirusklassi sümbolit, on teil klassi 0 SD-kaart. Need kaardid töötati välja ja toodeti enne kiirusklassi reitingusüsteemi kasutuselevõttu. Need võivad olla aeglasemad kui isegi 2. klassi kaardid.

Füüsiline suurus

SD-kaarte on ka erineva suurusega. Leiate standardsed SD-kaardid, miniSD-kaardid ja microSD-kaardid.

Tavalised SD-kaardid on suurimad, ehkki need on endiselt üsna väikesed. Nende mõõt on 32x24x2,1 mm ja kaal vaid kaks grammi. Enamik tänapäeval müügil olevaid tarbekaupade digikaameraid kasutab endiselt standardseid SD-kaarte. Neil on tuttav “lõigatud nurga” disain.

miniSD-kaardid on tavalistest SD-kaartidest väiksemad, mõõtmetega 21,5x20x1,4 mm ja kaaluga umbes 0,8 grammi. See on tänapäeval kõige vähem levinud suurus. miniSD-kaardid olid mõeldud eriti väikesteks mobiiltelefonide jaoks, kuid nüüd, kui meil on veelgi väiksem suurus - microSD-kaart, pole miniSD-kaardid liiga levinud.

microSD-kaardid on SD-kaardi väikseimad mõõtmed - 15x11x1 mm ja kaaluvad vaid 0,25 grammi. Neid kaarte kasutatakse enamikus SD-kaarte toetavates mobiiltelefonides ja nutitelefonides. Neid kasutatakse ka paljudes muudes seadmetes, näiteks tahvelarvutites.

Suuruse valimine tähendab tegelikult ainult seda, mis teie seadmesse sobib. SD-kaardid sobivad ainult vastavatesse pesadesse. MicroSD-kaarti ei saa standardsesse SD-kaardi pesasse ühendada. Siiski saate osta adaptereid, mis võimaldavad teil väiksema SD-kaardi ühendada suurema SD-kaardi vormiga ja sobitada selle vastavasse pesasse. Allpool näete adapterit, mis võimaldab teil kasutada microSD-kaarti standardses SD-kaardi pesas.

Mahutavus

SEOTUD:Mis on tahkis ketas (SSD) ja kas mul on seda vaja?

Nagu USB-mälupulgad, kõvakettad, tahkisdraivid ja muud andmekandjad, võib ka erinevatel SD-kaartidel olla erinev maht.

Kuid erinevused SD-kaardi mahtuvuste vahel ei peatu sellega. SD Standard Capacity (SDSC) kaartide suurus on vahemikus 1 MB kuni 2 GB (ja mõnikord isegi 4 GB), ehkki see pole standardne. SD High Capacity (SDHC) standard loodi hiljem ja see võimaldab kaarte suurusega 2 GB kuni 32 GB. Veelgi uuem standard, SD Extended Capacity (SDXC), mis võimaldab 32 GB kuni 2 TB suuruseid kaarte.

SDHC- või SDXC-kaardi kasutamiseks peate veenduma, et seade toetab neid standardeid. Siinkohal peaks enamik seadmeid SDHC-d toetama. Tegelikult on teie SD-kaardid tõenäoliselt SDHC-kaardid. SDXC on uuem ja vähem levinud.

SD-kaardi ostmisel peate ostma oma vajadustele vastava kiiruseklassi, suuruse ja mahutavuse. Kontrollige kindlasti, mida teie seade toetab, ja kaaluge, millist kiirust ja mahtu tegelikult vajate.

Pildikrediit: Ryosuke SEKIDO Flickris, Clive Darra Flickris, Steven Depolo Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found