Draiveri allkirja kinnitamise keelamine 64-bitises Windows 8 või 10 (et saaksite installida allkirjastamata draivereid)

Windows 10 ja 8 64-bitised versioonid sisaldavad funktsiooni „draiveri allkirjade jõustamine”. Nad laadivad ainult draivereid, millele on alla kirjutanud Microsoft. Ametlike draiverite, vanade allkirjastamata draiverite või enda arendatavate draiverite installimiseks peate draiveri allkirjade jõustamise keelama.

Windows 10 aastapäeva värskendusega pingutas Microsoft kruvisid veelgi. Kuid saate piirata draiveri allkirjastamise nõudeid, kui keelate turvalise alglaadimise.

Juhi allkirja jõustamine on turvaelement

SEOTUD:Mis on uut Windows 10 aastapäeva värskenduses

Enne alustamist pidage meeles: Microsoft ei püüa siin ainult teie elu raskemaks muuta. Draiverite allkirjastamise jõustamine tagab, et ainult Microsofti allkirjastamiseks saadetud draiverid laaditakse Windowsi tuuma. See takistab pahavara tungimist Windowsi tuuma.

Keelake draiveri allkirjastamine ja saate installida draivereid, mis ei olnud ametlikult allkirjastatud. Kindlasti teate, mida teete! Installige ainult usaldusväärsed draiverid.

Esimene võimalus: lubage testallkirjarežiim

Windows sisaldab režiimi „Test Mode” või „Test Signing”. Lubage see režiim ja draiveri allkirjade jõustamine keelatakse, kuni otsustate testrežiimist lahkuda. Kella lähedal kuvatakse töölaua paremas alanurgas vesimärk „Test Mode”, mis teavitab teid testrežiimi lubamisest.

Selleks peate käsku käivitama administraatori käsuviibalt. Selle käivitamiseks paremklõpsake nuppu Start või vajutage Windows + X ja valige käsk „Command Prompt (Admin)”.

Kleepige järgmine käsk käsuviiba aknasse ja vajutage sisestusklahvi:

bcdedit / set testide sisselogimine

SEOTUD:Kuidas töötab turvaline alglaadimine operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 ning mida see Linuxi jaoks tähendab

Kui näete teadet, mis ütleb, et väärtus on kaitstud turvalise alglaadimise poliitikaga, tähendab see, et teie arvuti UEFI püsivaras on turvaline alglaadimine lubatud. Testallkirjarežiimi lubamiseks peate oma arvuti UEFI püsivara (tuntud ka kui BIOS) keelama turvalise alglaadimise.

Testrežiimi sisenemiseks taaskäivitage arvuti. Näete töölaua paremas alanurgas vesimärki „Test Mode” ja saate installida kõik soovitud allkirjastamata draiverid.

Testrežiimist lahkumiseks avage veel kord administraatorina käsuviiba aken ja käivitage järgmine käsk:

bcdedit / set testsallkirjastamine

Teine võimalus: kasutage täpsemat alglaadimisvalikut

SEOTUD:Kolm viisi Windows 8 või 10 alglaadimisvalikute menüü avamiseks

Selleks on ka teine ​​viis. Windows 10 käivitamiseks, kui draiveri allkirjade jõustamine on keelatud, saate kasutada täpsemaid alglaadimisvalikute menüüd. See pole püsiv konfiguratsioonimuudatus. Järgmisel Windowsi taaskäivitamisel käivitatakse see, kui draiveri allkirjade jõustamine on lubatud - kui te seda menüüd uuesti läbi ei käi.

Selleks minge Windows 8 või 10 täpsemate alglaadimisvalikute menüüsse. Näiteks võite klahvi Shift all hoida, kui klõpsate Windowsi suvandil "Taaskäivita". Teie arvuti taaskäivitub menüüsse.

Valige kuvataval suvandil Vali valik suvand „Tõrkeotsing”.

Valige „Täpsemad valikud“.

Klõpsake paani „Startup Settings”.

Klõpsake nuppu "Taaskäivita", et arvuti taaskäivitada ekraanile Startup Settings.

Valiku „Keela draiveri allkirjade jõustamine” aktiveerimiseks tippige ekraanile Startup Settings (Käivitusseaded) „7” või „F7”.

Teie arvuti käivitub, kui draiveri allkirjade jõustamine on keelatud ja saate installida allkirjastamata draivereid. Järgmisel arvuti taaskäivitamisel blokeeritakse draiveri allkirjade jõustamine - kui te seda menüüd uuesti läbi ei käi. Nüüd saate installida draivereid, millele Microsoft pole ametlikult alla kirjutanud.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found