10 viisi käsuviiba avamiseks Windows 10-s

Käsuviip on olnud igavesti olemas ja see on endiselt teie käsutuses suurepärane ressurss. Täna näitame teile kõiki viise käsuviiba avamiseks. Veame kihla, et te ei tunne neid kõiki.

Käsuviip on üsna kasulik tööriist. See võimaldab teil teha mõningaid asju kiiremini, kui saate neid graafilises liideses teha, ja pakub tööriistu, mida te lihtsalt ei leia graafilisest liidesest. Ja tõelises klaviatuuri-ninja vaimus toetab ka käsuviip igasuguseid nutikaid kiirklahve, mis muudavad selle veelgi võimsamaks. Ehkki käsurea avamine menüüs Start on lihtne, pole see ainus viis seda teha. Vaatame siis ülejäänuid.

SEOTUD:10 kasulikku Windowsi käsku, mida peaksite teadma

Märkus: see artikkel põhineb Windows 10-l, kuid enamus neist meetoditest peaksid töötama ka Windowsi varasemates versioonides.

Avage menüü Windows + X Power Users menüükäsk

Menüü Energiakasutajad avamiseks vajutage Windows + X ja seejärel klõpsake käsul „Command Prompt” või „Command Prompt (Admin)”.

Märge: Kui näete menüüs Energiakasutajad käsuviiba asemel rakendust PowerShell, on see lüliti, mis sündis Windows 10 loojate värskenduse abil. Soovi korral on väga lihtne minna tagasi menüüs Energiakasutajad käsuviiba kuvamisele või võite proovida PowerShelli. PowerShellis saate teha üsna palju kõike, mida saate teha käsuviibas, pluss palju muud kasulikku.

SEOTUD:Kuidas panna käsuviip tagasi menüüsse Windows + X Power Users

Avage tegumihalduri käsuviip

SEOTUD:Seitse viisi Windowsi tegumihalduri avamiseks

Avage täpsemate üksikasjadega tegumihaldur. Avage menüü Fail ja valige käsk Käivita uus ülesanne. Tüüp cmd või cmd.exeja seejärel tavalise käsuviiba avamiseks klõpsake nuppu „OK”. Käsuviiba administraatorina avamiseks võite märkida ka jaotise „Selle ülesande loomine administraatoriõigustega”.

Avage salajase lihtsa viisi tegumihalduri käsuviip administraatori režiimis

Task Manageri administraatoriõigustega käsuviiba kiireks avamiseks avage menüü „File” ja hoidke siis all käsku „Run New Task” klõpsates klahvi CTRL. See avab kohe administraatoriõigustega käsuviiba - pole vaja midagi tippida.

Avage menüü Start käsk käsuviip

Käsuviiba saate hõlpsalt avada, klõpsates nuppu Start ja tippides seejärel otsingukasti „cmd”. Teise võimalusena klõpsake / puudutage Cortana otsinguväljal mikrofoniikooni ja öelge „Käivita käsuviip”.

Administratiivõigustega käsuviiba avamiseks paremklõpsake tulemusel ja seejärel klõpsake nuppu „Käivita administraatorina”. Samuti võite tulemuse nooleklahvide abil esile tõsta ja seejärel vajutada klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Enter.

Avage käsuviip, sirvides menüüd Start

Klõpsake nuppu Start. Kerige alla ja laiendage kausta „Windows System”. Klõpsake käsuviiba. Administraatoriõigustega avamiseks paremklõpsake käsuviip ja valige käsk Käivita administraatorina.

Avage File Exploreris käsuviip

Avage File Explorer ja navigeerige seejärel C: \ Windows \ System32 kausta. Topeltklõpsake failil cmd.exe või paremklõpsake failil ja valige käsk Käivita administraatorina. Samuti saate selle faili jaoks luua otsetee ja salvestada otsetee kuhu soovite.

Avage käsuviip Run Boxist

Kasti „Run” avamiseks vajutage Windows + R. Tavalise käsuviiba avamiseks tippige „cmd” ja klõpsake siis nuppu „OK”. Tippige "cmd" ja vajutage administraatori käsuviiba avamiseks klahvikombinatsiooni Ctrl + Tõst + Enter.

Avage File Exploreri aadressiribalt käsuviip

Klõpsake File Exploreris selle valimiseks aadressiribal (või vajutage Alt + D). Tippige aadressiribale "cmd" ja vajutage Enter, et avada käsuviip, kus praeguse kausta tee on juba määratud.

Avage File Exploreri menüüst käsuviip Siin

Navigeerige File Exploreris käsuviibal mis tahes kausta, mille soovite avada. Valige menüüs „Fail” üks järgmistest valikutest:

  • Avage käsuviip. Avab käsurea praegu valitud kaustas standardsete lubadega.
  • Avage administraatorina käsuviip. Avab parajasti valitud kaustas administraatori õigustega käsuviiba.

Avage File Exploreris kausta kontekstimenüüst käsuviip

Käsuviiba akna avamiseks mis tahes kausta, paremklõpsake Shift + paremklõpsake kausta File Exploreris ja valige seejärel "Ava siin käsuviis".

Looge töölaual käsuviiba otsetee

Paremklõpsake töölaual tühja kohta. Valige kontekstimenüüst Uus> Otsetee.

Sisestage kasti „cmd.exe” ja klõpsake siis nuppu „Järgmine”.

Pange otseteele nimi ja klõpsake siis nuppu „Lõpeta”.

Nüüd saate käsuviiba avamiseks topeltklõpsata otseteel. Kui soovite selle asemel avada käsuviiba administraatoriõigustega, paremklõpsake otseteel ja valige kontekstimenüüst „Atribuudid”. Klõpsake nuppu „Täpsem” ja märkige valik „Käivita administraatorina”. Sulgege mõlemad avatud atribuutide aknad

Nüüd peate käsuviiba administraatorina avamiseks lihtsalt topeltklõpsama.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found