Tumeda teema kasutamine Windows 10-s

Windows pakub seadet nimega Tume režiim, mis rakendab tumedat teemat rakendustele, mille saate Windowsi poest. See ei mõjuta enamikku töölauarakendusi, kuid meil on nende jaoks mõned muud lahendused. Siit saate teada, kuidas kogu töölaud (või nii palju kui võimalik) tumedaks muuta.

Luba tume režiim Windows 10 sätete ja rakenduste jaoks

Tume režiimi lubamiseks minge jaotisse Seaded> Isikupärastamine> Värvid. Kerige alla ja valige jaotises „Rakenduse režiimi valimine” suvand „Tume”.

Rakendus Seaded ise muutub kohe pimedaks, nagu ka paljud teised universaalse Windowsi platvormi rakendused (need, mille saate Windowsi poest). Dark Mode'i toetamine on siiski iga arendaja enda teha ja paljud seda ei tee. Ja nagu me varem mainisime, ei mõjuta see valik enamikku töölauarakendusi. Need jäävad valgeks. Mõni töölauarakendus, sealhulgas File Explorer ja Paint.NET, austavad seda sätet, kuid enamus seda ei pea.

Luba Microsoft Edge'is tume režiim

Windows 10-ga kaasas oleval Microsoft Edge'i veebibrauseril on ka tume teema. Kuid selle tumeda teema valik on mingil põhjusel seadete suvandist Tume režiim täiesti eraldi.

Edge'is tumeda teema aktiveerimiseks klõpsake tööriistariba menüünuppu (paremas servas kolme punktiga ikoon) ja valige seejärel suvand "Seaded". Valige rippmenüüst „Valige teema” valik „Tume”.

Pange tähele, et Edge'i tiitliriba, tööriistaribad ja menüüd muutuvad tumedaks, kuid veebilehed ise ei muutu. Kogu veebi pimedaks muutmiseks vajate brauserilaiendit, näiteks Tulede kustutamine.

Teema saate eraldi määrata ka muusikapleieris Groove, videopleieris filmid ja telerid ning fotod. Kuid nad kasutavad vaikimisi teie süsteemiteema seadet. Te ei pea seadet käsitsi muutma, nagu teete Edge'iga.

SEOTUD:Kuidas lubada tumedat režiimi Microsoft Edge'is

Tumeda teema lubamine Microsoft Office'is

Microsoft Office sisaldab ka tumedat teemat, mis pole vaikimisi lubatud ja peab olema käsitsi lubatud.

Tumeda teema valimiseks avage mõni Office'i rakendus, näiteks Word või Excel, ja valige File> Options. Vahekaardil „Üldine“ otsige jaotist „Microsoft Office'i eksemplari isikupärastamine“ ja määrake seal rippmenüü „Kontori teema“ valikuks „Must”.

Teie teema valik kehtib kõigi Office'i rakenduste kohta. Seega, kui määrate selle valiku Wordis ja avate hiljem Exceli, peaks Excel kasutama ka tumedat teemat.

SEOTUD:Kuidas lubada tumedat režiimi Microsoft Office'is

Installige Chrome'i, Firefoxi ja muude rakenduste jaoks tumedad teemad

Paljudel teistel Windowsi töölauarakendustel on oma teemavõimalused ja mootorid. Näiteks tumeda teema kasutamiseks Google Chrome'is peate minema Google'i Chrome'i teemade saidile ja installima tumeda teema. Firefox sisaldab sisseehitatud tumedat teemat, mille saate lubada.

Näiteks installisime Chrome'i jaoks teema Morpheon Dark. See muudab Chrome'i tumedateemalisel töölaual palju kodusemaks.

Mõned veebisaidid, sealhulgas YouTube ja Gmail, võimaldavad teil valida selle veebisaidi tumeda teema. Muude veebisaitide jaoks peate installima brauserilaiendi, mis muudab kogu veebi pimedaks.

Peate kontrollima, kas teie sageli kasutatavad rakendused pakuvad oma teema valikuid.

Tumeda teema lubamine Windowsi töölauarakenduste jaoks

Uue tumerežiimi sätte tegelik probleem on see, et see ei mõjuta üldse Windowsi töölaua teemat. Töölauarakendused, näiteks File Explorer, jätkavad tavalise kerge teema kasutamist.

Windowsil on töölauarakenduste jaoks sisseehitatud tume teema, kuid see pole ilmselt ideaalne. Selle lubamiseks minge jaotisse Seaded> Juurdepääsu lihtsus> Kõrge kontrastsus. Paremal lubage valik „Suure kontrastsuse sisselülitamine” ja määrake rippmenüü „Vali teema” seadeks “Suure kontrastsusega must”. Sätte salvestamiseks klõpsake nuppu „Rakenda“.

Selle suure kontrastsusega teema määramine näitab enamikul töölauarakendustel tumedat tausta. Kuid nad ei tundu nii suurepärased. Suure kontrastsusega teemad on juurdepääsetavuse funktsioon, mis on loodud kontrastsuse suurendamiseks, nii et ekraani on lihtsam lugeda ja mõista. Need ei tundu kaugeltki nii libedad kui moodne tume teema.

SEOTUD:Kuidas installida Windowsis kohandatud kujundusi ja visuaalseid stiile

Kui soovite teiste töölauarakenduste jaoks tumedamat teemat, peate kasutama kolmanda osapoole rakendust. Kuigi seal on vähe, oleme Stardocki WindowBlindsi suured fännid (samad inimesed, kes teevad selliseid rakendusi nagu Fences ja Start10). Rakendus maksab 9,99 dollarit, kuid seal on tasuta 30-päevane prooviversioon, nii et näete, kas see sobib teile.

Ja tore osa on see, et kui rakendate WindowBlindsis teemat, kehtib see kõigele - UWP-rakendused, töölauarakendused, dialoogiboksid, siis nimetate seda.

Pärast selle installimist lülitage see üles ja minge vahekaardile „Stiil”. Teema rakendamiseks valige lihtsalt soovitud teema ja klõpsake nuppu "Rakenda stiil töölauale".

WindowBlindsil pole sisseehitatud tumedat teemat (kuigi mõned sisseehitatud teemad on tumedamad kui teised). Saate alati ise luua, klõpsates mis tahes teema all linki "Muuda stiili". Seal saate kohandada peaaegu kõike, mida võite välja mõelda. Kuid on ka lihtsam viis.

Lihtsalt minge saidi WinCustomize WindowBlindsi jaotisse. Sealt leiate kõikvõimalikud WindowBlindsi ühilduvad nahad, mida saate alla laadida. Pärast faili allalaadimist topeltklõpsake faili ja teema lisatakse WindowsBlindsi vahekaardile „Stiil”, et saaksite seda sealt rakendada (või kohandada).

Siin on WindowBlindsi kaudu rakendatud pimendus File Exploreris koos tumeda režiimi nahaga (meie lemmik saidi erinevate tumedate teemade seas):

Pole paha, eks? Ja väikese näpistamise abil saaksite selle välja näha just nii, nagu soovite.

Nagu paljud Windows 10 osad, tunneb ka pime režiim natuke puudulikkust. Microsoft võiks Windowsi töölauarakenduste jaoks lisada tumeda teema valiku ja liides näeks ühtsem välja. Praegu on see meil siiski olemas. Vähemalt on Microsoft pannud tumeda teema rakendama File Explorerit.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found