Kuidas kontrollida oma emaplaadi mudeli numbrit Windowsi arvutis

Ükskõik, kas peate draivereid värskendama, riistvara ühilduvust kontrollima või olete lihtsalt uudishimulik, on nende lihtsate nippide abil oma emaplaadi mudeli numbrit lihtsam kontrollida kui plaadi enda kontrollimiseks oma korpust lahti murda. Siit saate teada, kuidas klaviatuurilt mugavalt emaplaadi mudeli numbrit kontrollida.

Miks ma seda teha tahan?

Emaplaadi mudeli numbri teadmine on oluline, kui mõtlete oma draiverite täiendamisele, uue riistvara ostmisele (vajate näiteks korralikku laiendust või mälupesasid) või kontrollite lihtsalt oma plaadi võimalusi, kui kaalute täiendamist. kogu teie platvorm.

Kui jätate endale arvutiga kaasas olnud paberid (või üksikud komponendid, kui olete selle ise koostanud), võite sellele sageli viidata. Isegi siis on kõige parem kontrollida, kas dokumentatsioon on õige. Selle asemel, et korpust avada ja tahvlilt ise mudeli numbrit otsida, kasutage asjade kontrollimiseks Windowsi tööriistu.

Kontrollige oma mudelinumbrit käsuviibalt (või PowerShellilt)

Kui teil on käsuviiba (või PowerShelli, kus need käsud ka töötavad) kasutamine on mugav, saate hõlpsalt kontrollida mitmesuguseid emaplaadi ja riistvara statistikat, kasutades käepärast Windowsi halduse instrumendi käsurida (WMIC) - käsurea liidest Microsofti võimas WMI-tööriist.

WMIC-iga saate päringu sisestada põrandaliist emaplaadi statistika kontrollimiseks ja seejärel kasutage täiendavaid modifikaatoreid naguhankige Tootja, Mudel, Nimi, PartNumber, Slotoutout, Seerianumber või Powered emaplaadi kohta üksikasjalikuma teabe saamiseks.

Näiteks kontrollime WMIC-i abil emaplaadi tootjat, mudeli ja seerianumbrit.

Avage Windowsis käsuviip kas käivitusdialoogi kaudu (Windows + R) või otsides menüüst Start sõna cmd - pole vaja käsuviiba administraatorina käivitada. Nagu me mainisime, võiksite siin kasutada ka PowerShelli, kui soovite. Käsk töötab mõlemas kestas samamoodi. Tippige käsureale järgmine tekst (märkides, et modifikaatorite vahel pole tühikuid - lihtsalt komad) ja vajutage seejärel Enter:

wmic baseboard get toode, tootja, versioon, seerianumber

Tagastatud teave kontrollib meie kasutatavat emaplaati: tootja on Gigabyte, plaat on Z170X-Gaming 7 ja kui WMIC-i tööriist proovis seerianumbrit kontrollida, jättis Gigabyte selle konkreetse biti mis tahes põhjusel täitmata. Sellest hoolimata toimis WMIC-i tööriist täpselt nii, nagu peaks, ja ilma juhtumit avamata või kolmandate osapoolte tööriistu kasutamata on meil olemas otsitav põhiteave.

Kontrollige oma mudeli numbrit Speccy abil

Kui eelistate GUI-põhist viisi emaplaadi mudeli numbri kontrollimiseks (samuti meetodit, mis annab silmapilgul rohkem teavet kui tööriist WMIC), võite haarata tasuta tööriista Speccy. See on mugav rakendus, mida teil on.

Pärast Speccy allalaadimist ja installimist jätkake selle käivitamist.

Emaplaadi mudeli numbrit näete kohe kokkuvõtte lehel koos selle praeguse töötemperatuuriga (eeldades, et see sisaldab ka teie plaati). Samuti näete põhiteavet teiste süsteemi komponentide kohta.

Klõpsake vasakul oleval vahekaardil „Emaplaat”, et näha veelgi rohkem teavet oma emaplaadi kohta, sealhulgas üksikasjad kiibistiku ja pingete kohta, samuti plaadil olevate pesade tüüpide ja selle kohta, kas neid praegu kasutatakse või mitte.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found