Mida tähendab „Yeet“ ja kuidas seda kasutada?

Yeet on üks Interneti uusimaid ja vähem mõistetud sõnu. Seda kasutatakse kõikjal, näiliselt ilma igasuguse kontekstita. Kuid sõnad peavad midagi tähendama ja yeetil on paar täpset tähendust.

Yeetil on kaks erinevat määratlust

Nimiväärtuses näeb yeet välja nagu jama Interneti-sõna, mida kasutatakse ilma konkreetse määratluse või kontekstita. See on meemidele kleebitud näiliselt ilma põhjuseta ja et üks sõber, kes veedab liiga palju aega Redditis, ei näi lõpetavat selle mõttetut reklaamimist.

Enamiku yeet'i kasutusviiside jaoks saate seda, mida näete. See on lihtsalt mõni sõna, mis kõlab naljakalt ja ilmekalt. Tavaliselt kasutatakse seda jaatavate sõnade asemel, näiteks "boo-yeah", kuid mõnikord kasutatakse seda tavaliste verbide asemel, et tuua huumorit igapäevastest toimingutest (näiteks tantsimine, jooksmine või mäest alla kukkumine).

Kuid yeet pole tegelikult jama, vaid seda kasutavad enamik inimesi lihtsalt. Yeetil on konkreetne määratlus: visata objekt vägisi jumala enesekindluse ja autoriteediga. Seda määratlust näete tööl mõnes meemis ja videos ning saate seda isegi oma igapäevaelus kasutada.

Kui olete hommikusöögi lõpetanud, saate kogu köögis ja prügikasti munaga segi ajada. Kui olete näljane kui hobune, võite oma keha Arby'sse nagu kaltsukale siristada. Nende toimingute tegemise ajal peaksite karjuma "YEET", sest seda teevad kõik teadjad.

Nii et yeet on sõna, mis tähendab "viskama", ja seda saab kasutada hüüatusena midagi visates. Seda kasutatakse ka jama sõnana, tavaliselt tegevuse või suulise vastuse lisamiseks huumorile. Aga kust tulid yeet ja miks on sellel kaks eraldi määratlust?

Yeet Lore ja etümoloogia

Kui yeetist sai sõna, on raske täpselt kindlaks teha, kuid selle tähendus ja kasutus näib tulenevat 2000. aasta hiphopist.

Linnasõnaraamatu 2008. aasta sissekandes määratleb mees nimega Bubba Johnson yeet kui hüüatust, mida kasutatakse eseme õhku viskamisel, eriti "korvpallis, kui keegi on lasknud kolmepunkti, mis on kindel, et ta läheb rõngasse."

Muidugi kasutavad inimesed yeetit tegeliku sõnana harva; seda kasutatakse tavaliselt mõttetu hüüatusena. See mõttetu kasutus meenutab räpp-ad-lib-e, näiteks 50 Centi „G-G-G-G-UNIT” või Lil Johni „YEEAAAH”.

Kuigi on võimalik, et need naljakad räpp-ad-libid mõjutasid yeeti mõttetut tähendust, on tõenäoline, et see sõna süvenes ka ise jama. Lõppude lõpuks populariseerisid seda meemid nagu Lil Meatballi yeet-tants 2014. aastal, kus seda kasutatakse üldise hüüatusena ilma igasuguse märgatava vormi või kontekstita.

Millal te ütlete?

Jällegi kasutatakse yeet enamasti humoorika jama sõnana. Saate seda tehniliselt kasutada alati, kui soovite naeratada, kuigi peaksite tõenäoliselt vältima selle kasutamist professionaalsetes olukordades. Tegelikult peaksite selle kasutamist vältima igas olukorras, kus teid võidakse mõnitada meemi väljahüüdmise pärast. (Kui loete seda artiklit avalikult, on juba hilja. Kõik teavad, et olete nüüd meemidega väga kinnisideeks saanud).

Kuid mõned yeet-entusiastid pahandavad yeeti mõttetut kasutamist. Kui soovite austada selle sõna konkreetset määratlust, peaksite hüüdma „YEET!” eseme viskamisel või tõukamisel või jõuliselt takistusele sattumisel. Pidage meeles, et selle tõhusus sõltub enesekindlusest. Kui te pole oma viskevõimetes kindel, peaksite kärpseid säästlikult kasutama.

Mis puutub yeet'i igapäevasesse vestlusse, siis kasutage seda nii, nagu kasutaksite mõnda muud verbi. See pole rangelt hüüatus; on lihtsalt tore karjuda "YEET", kui midagi mööda tuba lendab.

Yeet'i verbiaegu uurides saate asjad sammu võrra kaugemale viia. Lisasime teie mugavuse huvides sellesse artiklisse käepärase Yeet'i konjugatsioonitabeli. Jagage seda graafikut julgelt õppematerjalina, kuid pidage meeles, et Websteri sõnaraamat ei tunnusta yeetit veel sõnana. Selle määratlus võib aja jooksul muutuda ja koolitajad võivad kulmu kortsutada samamoodi, nagu nad veetsid sajandit kulmu kortsutades.

Teisisõnu, ärge pange oma järgmise essee sisse yeet ja ärge öelge seda oma ülemusele. Vastasel juhul võivad nad sind kohe sealt välja hõõruda.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found