Kuidas Windows 8-s või 10-s taastada draiv või süsteemiparandusketas

Windows 8 ja 10 võimaldavad teil luua taasteseadme (USB) või süsteemi remondiketta (CD või DVD), mida saate kasutada arvuti tõrkeotsinguks ja taastamiseks. Iga taastekandja tüüp annab teile juurdepääsu Windowsi täpsematele käivitamisvalikutele, kuid nende kahe võimaluse vahel on erinevusi.

SEOTUD:Kuidas kasutada Windows 8 või 10 arvuti parandamiseks täpsemaid käivitusvalikuid

Süsteemi remondiketas on olnud kasutusel alates Windows 7 päevast. See on käivitatav CD / DVD, mis sisaldab tööriistu, mida saate kasutada Windowsi tõrkeotsinguks, kui see ei käivitu õigesti. Süsteemi remondiketas annab teile ka tööriistad arvuti taastamiseks teie loodud piltide varukoopiast. Taasteseade on Windows 8 ja 10. uus. See on käivitatav USB-draiv, mis annab teile juurdepääsu samadele tõrkeotsingu tööriistadele kui süsteemi parandusketas, kuid võimaldab teil ka Windowsi uuesti installida. Selle saavutamiseks kopeerib taasteketas teie praegusest arvutist uuesti installimiseks vajalikud süsteemifailid.

Millise taastamise / parandamise tööriista peaksite looma?

Kuigi saate käivitamisel tõrkeotsinguks kasutada Windowsi täpsemaid alglaadimisvalikuid, saate kasutada mõlemat tööriista, soovitame võimaluse korral kasutada USB-põhist taasteseadet, kuna see sisaldab kõiki samu tööriistu nagu süsteemi remondiketas, ja seejärel mõnda. See tähendab, et pole põhjust mitte jätkata ja mõlemat luua. Tegelikult on ka paar põhjust, miks võiksite luua ka süsteemi remondiketta:

  • Kui teie arvutit ei saa USB-lt käivitada, vajate CD / DVD-põhist süsteemi remondiplaati.
  • USB-põhine taasteketas on seotud arvutiga, mida kasutasite selle loomiseks. Süsteemiparandusketta olemasolu võimaldab teil Windowsi sama versiooni kasutavate arvutite käivitusprobleemide tõrkeotsingut teha.

Nagu me ütlesime, võimaldavad mõlemad tööriistad teil juurde pääseda täpsematele alglaadimisvalikutele ja muudele taastetööriistadele, kui te ei pääse neile muul viisil juurde. Samuti teadke, et taasteketas varundab Windowsi uuesti installimiseks vajalikud süsteemifailid, kuid te ei tohiks seda pidada varundamiseks. See ei varunda teie isiklikke faile ega installitud rakendusi. Seega hoidke kindlasti ka oma arvutit varundatuna.

SEOTUD:Kolm viisi Windows 8 või 10 alglaadimisvalikute menüü avamiseks

Taasteketta (USB) loomine

Taasteketta loomise tööriista avamiseks klõpsake nuppu Start, tippige otsingukasti käsk „taasteseade” ja valige seejärel tulemus „Taasteketta loomine”.

Uuenda: Enne jätkamist veenduge, et kasutatav USB-draiv on NTFS-vormingus. Windows vormindab protsessi ajal draivi FAT32-ks, kuid loomisel vajab alustamiseks draivi NTFS-vormingus.

Aknas „Taasteseade” on teil valik, mida kohe teha. Kui valite „Varundage süsteemifailid taastekettale”, võtab taasteketta loomine natuke kauem aega - mõnel juhul kuni tund -, kuid lõpuks on teil draiv, mida saate kasutada installige Windows uuesti näpistades. Me arvame, et tasub seda võimalust valida, kuid tehke otsus ja klõpsake siis nuppu „Järgmine“.

Märkus. Süsteemifailide varundamise asemel sisaldab Windows 8 suvandit nimega „Kopeerige taastesektsioon taastekettale”. See suvand kopeerib Windowsi installimisel loodud varjatud taastesektsiooni ja annab teile ka võimaluse see partitsioon protsessi lõppedes kustutada.

Valige USB-draiv, mida soovite taastekettana kasutada, pidades meeles, et draiv kustutatakse ja vormindatakse uuesti. Kui olete valiku teinud, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Kui olete valmis, klõpsake käsul „Loo”, et lasta Windowsil oma USB-draiv ümber vormindada ja vajalikud failid kopeerida. Jällegi võib selle toimingu sooritamine aega võtta - eriti kui varundate süsteemifaile.

Pärast protsessi lõppu saate akna „Recovery Drive” sulgeda. Pange tähele, et kui kasutate Windows 8, küsitakse teilt ka, kas soovite taastesektsiooni kustutada. Kui kustutate taastesektsiooni, vajate tulevikus arvuti värskendamiseks ja lähtestamiseks taasteketast.

Süsteemiparandusketta (CD / DVD) loomine

CD / DVD-põhise süsteemiparandusketta loomiseks minge juhtpaneelile> Varundamine ja taastamine (Windows 7) ja seejärel klõpsake vasakul asuvat linki "Loo süsteemiparandusketas".

Valige aknas „Süsteemi remondiketta loomine“ kettapõletaja, kuhu on sisestatud kirjutatav CD või DVD, ja klõpsake siis süsteemi remondiketta loomiseks nuppu „Loo ketas“.

Windows hakkab plaati kohe kirjutama. Erinevalt taasteketta loomisest võtab süsteemi remondiketta kirjutamine vaid paar minutit, kuna see ei varunda ka süsteemifaile kettale. Kui see on valmis, annab see teile natuke nõu plaadi kasutamise kohta. Pange tähele, et parandusketas on seotud teie Windowsi versiooniga. Kui teil on installitud Windows 10 64-bitine versioon, saate just sellises arvutis remondiplaati kasutada. Klõpsake nuppu „Sule“ ja seejärel nuppu „OK“, et sulgeda aken „Loo süsteemi remondiplaat“.

Taasteketta või süsteemi remondiketta kasutamine

Enamasti pole teil vaja taasteketast ega süsteemi remondikettat. Kui Windows ei käivitu tavapäraselt kaks korda järjest, käivitub see kolmandal taaskäivitamisel automaatselt teie taastesektsioonist ja laadib seejärel täpsemad käivitusvalikud. See annab teile juurdepääsu samadele tööriistadele nagu taastekett.

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Kui Windows ei saa neid tööriistu automaatselt üles tuua, vajate siis taasteketast, süsteemi remondiketast või Windows 8 või 10 installikettat. Sisestage taastekandja arvutisse ja käivitage see. Teie arvuti peaks taastekandjalt automaatselt käivituma. Kui see nii pole, peate võib-olla oma draivide alglaadimise järjekorda muutma.

Kui arvuti käivitub taastekandjalt, näete oma arvuti tõrkeotsingu ja parandamise võimalusi. Süsteemi taastamise, süsteemipildi taastamise või arvuti automaatse parandamise jaoks saate oma arvutit värskendada ja lähtestada või kasutada täpsemaid valikuid. Võite isegi hankida käsuviiba, mis võimaldab teil probleeme käsitsi lahendada.

Kui Windows ei käivitu normaalselt, peaksite kõigepealt proovima valikut „Automaatne parandus” ja võib-olla jätkama valikut „Süsteemitaaste”. Windowsi uuesti installimine - kas piltide varundamisest taastamise või arvuti täieliku lähtestamise kaudu - peaks olema viimane abinõu.

SEOTUD:Kuidas parandada Windowsi käivitusparanduse tööriista käivitusprobleeme


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found