Kuidas luua Google Docsis sidekriipse, sidekriipse ja em-sidekriipse

Tavalistel klaviatuuridel pole spetsiaalsete kirjavahemärkide jaoks eraldi klahve, näiteks kriipsu en või em, kui soovite neid Google Docsis kasutada. Siit saate teada, kuidas oma dokumentidesse sidekriipsud ja sidekriipsud luua.

Kuna oleme tehnoloogia veebisait, ei hakka me üksikasjalikult kirjeldama, millal ja kuidas igat kirjavahemärki kasutada. Selle asemel saate vaadata, mis on sidekriips, kriips ja kriips, kui te pole kindel, millal igat kirjavahemärki kasutada. Põhimõtteliselt on sidekriips mõttekriips (-), kriips on kahe kriipsu pikkus (-) ja em-kriips on kolme kriipsu pikkus (-).

Loo sidekriipsud ja kriipsud käsitsi

Esimene asi, mida peate tegema, on käivitamiseks brauser käivitada ja avada Google Docsi fail.

Sidekriips on kõige lihtsam kirjavahemärk, mida Google Docsis luua. Tõenäoliselt on teie klaviatuuril juba selleks otstarbeks võti. Sõltuvalt klaviatuuri paigutusest asub sidekriips klahvi nullil (0) kõrval ja kõrval. Kõik, mida peate tegema, on seda vajutada ja see on kõik. Sidekriips loodud.

En- ja em-kriipsude leidmine on veidi keerulisem. Klaviatuuridel pole nendele kirjavahemärkidele pühendatud klahve. Kui te pole professionaalne kirjanik, ei kasuta te neid tõenäoliselt nii tihti.

Ehkki võite sisestada vastava Alt-võtmekoodi kas en- või em-kriipsule, on teil lihtsam viis need oma dokumenti sisestada. Docsil on erimärkide tööriist, mis võimaldab teil neid lisada, ilma et peaksite nende koode meelde jätma.

Klõpsake oma dokumendil, kuhu soovite kriipsu lisada, avage menüü „Lisa“ ja seejärel klõpsake „Erimärgid“.

Pärast tööriista avanemist tippige otsinguribale „em dash” või „en dash” ja klõpsake vasakul olevate tulemuste sümbolil.

Märge: Otsingutulemustes kuvatakse mitut tüüpi en- ja em-kriipsusid. Selleks et olla kindel, et valisite õige, hõljutage hiirekursorit igaühe kohal, enne kui sellele klõpsate.

Kui klõpsate soovitud kriipsul, sisestatakse see otse faili, kus kursor teie dokumendis asub.

Kui kasutate en ja em kriipsusid harva, on see meetod suurepärane. Kui te neid aga palju kasutate, võite öelda, et Docs vormindaks sidekriipsud automaatselt en- või em-kriipsudeks.

Loo kriipsud automaatselt

Microsoft Wordil on sisseehitatud funktsioon - automaatvorming -, mis teisendab sidekriipsud teksti sisestamisel automaatselt en- ja em-kriipsudeks -- ja --- vastavalt. Google Docs ei asenda neid vaikimisi. Kuid võite öelda, et see teisendaks tähemärkide stringid ükskõik milliseks, näiteks erimärkideks nagu en ja em kriipsud.

Kasutage oma Google Docsi failis ülaltoodud meetodi abil kriipsu või kriipsu lisamist oma dokumenti, tõstke esile kriips, paremklõpsake seda ja seejärel klõpsake nuppu "Kopeeri" Teise võimalusena vajutage sümboli kopeerimiseks Windowsi klahvikombinatsiooni Ctrl + C või MacOS-is Command + C.

Järgmisena valige menüü „Tööriistad“ ja seejärel klõpsake „Eelistused“.

Sisestage jaotises Automaatne asendamine väljale „Asenda” kaks või kolm sidekriipsu. Järgmisena kleepige kopeeritud kriips väljale „With”, paremklõpsates kastil ja valides „Paste” või vajutades Windowsis Ctrl + V või macOS-is Command + V. Muudatuste salvestamiseks ja akna sulgemiseks klõpsake nuppu "OK".

Korrake neid samme teist tüüpi kriipsude jaoks ja see on kõik. Järgmine kord, kui peate kriipsu sisestama, sisestage lihtsalt kaks või kolm sidekriipsu en või em sidekriipsuks. Dokumendid teevad kõik ülejäänud ja teisendab need automaatselt ilma erimärkide tööriistata.