Kõik, mida peate teadma MicroSD-kaardi kasutamise kohta oma Amazon Fire'i tahvelarvutiga

Amazoni 50-dollarise tuletabletiga on kaasas ainult 8 GB salvestusruumi, kuid see toetab ka MicroSD-kaarte. MicroSD-kaart on odav viis lisada tahvelarvutisse täiendavat salvestusruumi ja kasutada seda muusika, videote, rakenduste ja muud tüüpi sisu jaoks.

E-raamatuid on isegi võimalik lugeda oma Fire Tableti SD-kaardilt, ehkki Amazoni tarkvara ei kuva neid teie jaoks automaatselt.

SD-kaardi valimine

SEOTUD:Kuidas osta SD-kaarti: selgitatud kiiruseklassid, suurused ja mahutavus

MicroSD-kaarte saab osta praktiliselt kõikjalt, kus elektroonikat müüakse, sealhulgas Amazonist. Praegu saate Amazonist osta 32 GB suuruse MicroSD-kaardi hinnaga umbes 13 dollarit ja 64 GB-ga kaardi umbes 21 dollariga.

Fire tahvelarvutites saab kasutada kuni 128 GB suuruseid Micro SD-kaarte, nii et see on maksimaalne suurus, mida saate osta ja kasutada.

Amazon soovitab optimaalse jõudluse saavutamiseks kas „UHS” või „Class 10” Micro SD-kaarte. Võimalik, et leiate “Class 2” Micro SD-kaardid väiksema raha eest, kuid need on oluliselt aeglasemad. Te ei saa videoid esitada Micro SD-kaardilt, kui see on näiteks liiga aeglane.

Failide saamine SD-kaardile

Teil on vaja viisi, kuidas meediumifailid oma arvutist SD-kaardile panna. Teie arvutis võib olla Micro SD-kaardi pesa - kui see on olemas, saate selle lihtsalt oma arvutisse sisestada. Kui sellel on SD-kaardi pesa, saate osta SD-kaardi adapteri, mis võimaldab teil oma Micro SD-kaardi sellesse täissuuruses SD-kaardi pesasse sisestada. Mõned Micro SD-kaardid on nendega isegi kaasas.

Kui teil pole arvutis kumbagi, on tõenäoliselt lihtsaim viis selle hankimiseks osta USB kaudu ühendatav Micro SD kaardilugeja.

Peate tagama, et Micro SD-kaart oleks vormindatud failisüsteemiga FAT32 või exFAT, et Fire Tablet saaks seda lugeda. Enamik SD-kaarte peaksid olema vormindatud nende failisüsteemidega. Kui teil on kahtlusi, paremklõpsake Windowsi arvutivaates SD-kaardil, valige „Format” ja veenduge, et valitud oleks õige failisüsteem.

Kopeerige videod, muusika, fotod ja muud meediumifailid, millele soovite juurde pääseda, oma Micro SD-kaardile. Sellele saate isegi e-raamatuid kopeerida, ehkki Amazon üritab siin teie teele jõuda. (Siin on loend videofailide tüüpidest, mida Amazon'i Fire tabletid toetavad.)

Kui olete lõpetanud, paremklõpsake Windowsi Micro SD-kaardil ja valige selle turvaliseks eemaldamiseks käsk „Eject”. Eemaldage see arvutist ja sisestage see Fire Tableti MIcro SD-kaardi pesasse. See asub 50-dollarise tuletableti külje parempoolse ülanurga lähedal. Selle juurde pääsemiseks peate avama väikese ukse.

Juurdepääs videotele, muusikale, fotodele ja e-raamatutele

Teie Fire Tablet tuvastab kõik teie Micro SD-kaardil olevad videod, muusika ja fotod. Näiteks leiate videofailid oma Micro SD-kaardilt tahvelarvutiga kaasas olevast rakendusest „Minu videod”.

Kindle'i rakendus ei tuvasta teie SD-kaardile salvestatud e-raamatuid automaatselt. Nende lugemiseks peate alla laadima tasuta rakenduse ES File Explorer või mõne muu failihalduri rakenduse, sirvima oma SD-kaardi salvestusruumi ja puudutama seda avamiseks.

Võite kasutada ka mõnda muud e-raamatu lugeja rakendust.

Rakenduste, filmide, telesaadete ja fotode allalaadimine SD-kaardile

Teie SD-kaardile salvestatud sisu valimiseks avage oma Fire tahvelarvutis rakendus Seaded, puudutage valikut „Salvestusruum” ja puudutage valikut „SD-kaart”.

Aktiveerige valik „Toetatud rakenduste installimine SD-kaardile” ja teie Fire Tablet installib tulevikus alla laaditavad rakendused SD-kaardile, kui rakendus seda toetab. Kõik rakenduse kasutaja spetsiifilised andmed salvestatakse endiselt selle sisemällu.

Lubage seade „Laadige filmid ja telesaated alla oma SD-kaardile“ ning Amazoni Video rakendusest alla laaditud videod - nii filmid kui telesaated - salvestatakse SD-kaardile.

Lülitage sisse lüliti „Salvesta fotod ja isiklikud videod SD-kaardile“ ning Fire-tahvelarvutisse jäädvustatud ja salvestatud fotod ja videod salvestatakse sisemälu asemel selle SD-kaardile.

Need valikud ei mõjuta teie seadmes juba olevaid andmeid. Teie olemasolevad rakendused ja allalaaditud videod salvestatakse endiselt sisemällu, kui te midagi täiendavat ei tee.

Üksikute rakenduste sisemälust SD-kaardile teisaldamiseks avage rakendus Seaded, puudutage valikut „Rakendused ja mängud” ning valikut „Kõigi rakenduste haldamine”. Puudutage rakenduse nime, mida soovite teisaldada, ja puudutage valikut „Teisalda SD-kaardile”. Kui see on juba SD-kaardil, näete selle asemel nuppu „Teisalda tahvelarvutisse”. Kui te ei saa seda SD-kaardile teisaldada, on nupp lihtsalt hall.

Kui soovite need sisemälust SD-kaardile teisaldada, peate videod uuesti alla laadima. Selleks avage rakendus „Videod”, vajutage pikalt videot ja puudutage selle kustutamiseks nuppu „Kustuta”. Vajutage sama videot pikalt ja puudutage selle uuesti allalaadimiseks nuppu „Laadi alla”. Kui olete oma tahvelarvuti Fire konfigureerinud allalaaditud videote SD-kaardile salvestamiseks, laaditakse see alla välismällu.

Eemaldage Micro SD-kaart turvaliselt oma tahvelarvutist

Kui soovite kunagi eemaldada Micro SD-kaardi oma tahvelarvutist Fire, siis peaksite avama rakenduse Seaded, puudutama valikut „Salvestusruum”, valikut „SD-kaardi eemaldamine turvaliselt” ja valikut „OK”. Seejärel saate SD-kaardile õrnalt vajutada ja see hüppab välja.

Kui vajate rohkem salvestusruumi, saate alati osta mitu Micro SD-kaarti ja vahetada need välja, et pääseda juurde erinevatele videotele ja muudele meediumifailidele. Pidage meeles, et SD-kaardile installitud rakendused pole saadaval, kui see konkreetne SD-kaart pole ühendatud.

Pildikrediit: Danny Choo Flickris