Kuidas teha piiri või raami PowerPointi slaidile

Ehkki tervele slaidile piiri lisamiseks pole konkreetset käsku, saate selle toimimiseks teha paaril viisil. Üks võimalus on kujundi piirjooni abil piiri loomine. Teine on piiri otsimiseks ja sisestamiseks kasutada PowerPointi sisseehitatud Bingi pildiotsingu funktsiooni. Vaatame, kuidas see on tehtud.

Äärise lisamine slaidile kuju kontuuri abil

Avage oma esitlus ja valige slaid, millele soovite ääre lisada.

Lülitage vahekaardile „Sisesta” ja seejärel klõpsake nuppu „Kujundid”. Valige kategooriast Ristkülikud kuju. Selles näites kasutame põhilist ristkülikut, millel on ruudukujulised servad.

Kuvatakse risti sümbol. Asetage hiire abil slaidi vasakusse ülanurka ristmiku sümbol.

Kogu slaidi hõlmava ristküliku kuju joonistamiseks vajutage ja lohistage hiirt. Joonistamise lõpetamiseks vabastage hiir. Kui te ei saa esimesel katsel positsioneerimist õigesti, võite haarata kuju mis tahes käepidemest ja lohistada suuruse muutmiseks.

Nüüd, kui teil on ääre suurus õige, soovite taustavärvi kujust välja jätta. Klõpsake vahekaardil „Vorming“ nuppu „Kuju täitmine“ ja seejärel klõpsake rippmenüüs käsku „Täitmata“.

Vaikimisi on teie ristküliku kuju õhuke ääris, kuid võite selle soovi korral paksemaks muuta. Klõpsake vahekaardil Vorming nuppu „Kuju kontuur”. Kuvatavas rippmenüüs osutage suvandile "Kaal" ja valige seejärel oma piiri paksus. Selles näites läheme paksusega 6 pt. Tulemuseks on paks slaid teie slaidi ümber.

Kas soovite veelgi paksemat piiri? Klõpsake selles rippmenüüs „Kuju kontuur” käsku „Veel ridu”, et avada paan Vormi vorming. Selle paani jaotises „Joon” saate kohandada sätet „Laius” vastavalt soovile, sisestades punkti suuruse või klõpsates üles ja alla nooltele. Selles näites suurendasime laiust 20 pt-ni.

Äärise lisamiseks slaididele valige oma kuju ja seejärel klõpsake vahekaardil Avaleht nuppu Kopeeri (või vajutage lihtsalt klahvikombinatsiooni Ctrl + C). Lülituge teisele slaidile ja seejärel klõpsake nuppu Kleebi (või vajutage klahvikombinatsiooni Ctrl + V).

Piiri otsimine Bingi pildiotsingu kaudu

Piirile lihtsa kuju kontuuri lisamise asemel võite otsida ka väljamõeldud äärise pilti. Valige slaid, kuhu soovite ääre lisada, lülitage vahekaardile „Sisesta” ja klõpsake nuppu „Veebipildid”.

Sisestage Bingi pildiotsingu väljale otsingufraas, näiteks „joone piirid” või „lilleääred” ja seejärel klõpsake nuppu „Otsi” (või vajutage sisestusklahvi).

Klõpsake soovitud äärisel ja klõpsake siis slaidile lisamiseks nuppu "Lisa".

See on kõik, mis seal on!

Meil on teile veel üks väike boonusenipp. Kui kasutate slaidil taustapilti ja kõik, mida soovite, on selle ümber valge ääris, ei pea te isegi äärist lisama. Saate oma taustpildi suurust muuta nii, et see oleks slaidist veidi väiksem. See annab illusiooni, et teie slaidide ümber on valge piir. Vaata:

Päris korralik!


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found